Сторінка
8

Соціально-психологічні механізми впливу засобів масової інформації

Найважливішими функціями виховання за умов гуманізації стають прилучення вихователів і вихованців до цінностей гуманітарної культури.

Проведене обстеження (було опитано 150 9-10 класів м. Києва та Полтави) виявили низку проблем: в усіх анкетах старшокласники поставили радіо на 3 позицію визнавши джерелом інформації телебачення та пресу. Це свідчить про усвідомлення ними множинності каналів інформування а й про свідоме виділення їх пріоритетності.

Результати аналізу засвідчили, що характерною ознакою /для всіх слухачів є налаштованість на розважальну й компенсаторну функції радіо. Старшокласники зазначили близько 40 назв уподобаних програм : українські, російські та місцеві канали мовлення. У структурі морально естетичних цінностей і уподобань старшокласників посідає естрадна музика. Естрадна музика з її любовною тематикою, ритмічністю впливає на інтимну сферу особистості старшокласника.

Водночас самоналаштованість на відпочинок, розваги не передбачають глибокого проникнення в естетичну суть музичних творів. Важливо підкреслити, що підвищений інтерес учнів до хіт-парадів змушує задуматися, що хіт-парад це водночас реклама, потужний канал навіювання, формування культурних цінностей. В сучасного школяра помітно розгублені навички слухання серйозної музики, втрачено вміння " .слухати музику так, щоб цінувати мистецтво".

Спеціальні програми присвячуються творчості видатних українських композиторів. У програмі моя пісня, присвяченій творчості Леонтовича слухачі могли ознайомитися не лише з оперою " На русалчин Великдень", а з творами духовної музики.

Музика, література, за своєю суттю надають великі можливості для розвитку і збагачення почуття цінності та судження про неї учнів.

Заключна частина

Отже, масова комунікація - це особливий вид асоціального спілкування, який є важливою передумовою розвитку і організації, що впливає на духовні цінності та соціальні норми, які п систематизованому вигляді відбивають світоглядні уявлення, переконання, суспільний настрій.

За визначенням нової соціологічної теорії інформатизації суспільства комплексу засобів масової інформації відводиться значне місце в системі відносин сучасного суспільства, оскільки саме вони перетворилися па повсякденний необхідний елемент жіття людини, стали оранічною частиною середовища, його існування, що в свою чергу сприяє розповсюдженню соціальної інформації і формування у молоді соціальної активності, а отже і свідомості.

Розповсюдження інформації за допомогою масової комунікації з засобом політичного, економічного та інших впливів на свідомість (мислення) та діяльність (поведінку) людей.

Отже, можна сказати, що моя гіпотеза підтвердилась у процесі проведеного дослідження, доказом чого є факт, що засоби масової інформації відиграють важливу роль у формуванні особистості людини.

V. Практична частина

Тема: Вплив телебачення на рівень агресії

Мета: Зібрати, систематизувати дані впливу засобів масової інформації на виховання особистості.

Гіпотеза: телебачення відіграє важливу роль в нашому житті. Я вважаю, шо мультфільми, передачі, які спеціально призначені для дітей, відносяться до телепередач в яких найбільше за все показують сцен насилля.

Завдання:

- використати методику „Прайм - тайм";

- анкета;

- рекомендації батькам.

Об'єкт дослідження: підлітки Кількість - 15 чоловік

Місце проведення : загальноосвітня школа І-ІП ст. смт. Червоне Глухівського району, Сумської області.

§ 1 Методика дослідження „Прайм-тайм"

Використовую анкетування. Респондентам були роздані бланки анкет. Завдання: підчас перегляду телепередач на протязі 3-х годин потрібно відповісти на запитання анкети. При перегляді передач зафіксуйте кількість показаних в них актів насилля кожного типу в анкеті.

Результати анкети оцінюються в балах (40-47 - високий, 30-40 -середній, 21-35 - низький)

Обробка анкети робиться шляхом підрахунку балів.

Анкета

За результатами методики Прайм-тайм роблю такий аналіз

Рівень агресії

Кількість дітей

%

Високий

7

47

Середній

5

15

Низький

3

20

В.р. 15 - 100%

7 - х

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 


Інші реферати на тему «Соціологія»: