Сторінка
2
Держави Європейського Союзу, що мають інтегровану економіку, використовують іноземні інвестиції, насамперед, з метою заощадження енергетичних ресурсів, створення новітніх наукомістких технологій та інформаційних систем, досягнення виробництва високоякісної продукції з метою екологічної безпеки, а також для модернізації медицини, утворення і т.д.
У державах з ринковою економікою пріоритет віддається економічним методам, тому що держави мають багатопланові економічні важелі залучення інвесторів у необхідні для них сфери економіки.
Залучення іноземних інвестицій в економіку України - об'єктивно необхідний процес. Від того, наскільки успішно економіка України буде інтегруватися у світове співтовариство, залежить стратегія й тактика держави.
Сьогодні Україна ще слабо інтегрована у світові господарські структури, але вона цілком спроможна зайняти гідне місце у світовому економічному просторі, знайти свій власний напрям ефективної інтеграції, який би найкращим чином відповідав національним інтересам і враховував наявні ресурси, географічне положення, потенційні можливості. Зовнішньоекономічна стратегія України має враховувати реальні потенційні негативні наслідки глобалізаційних процесів, оскільки для економіки під тиском глобальних факторів з’являється реальна загроза потрапити в залежність від несприятливих стихійних явищ, які часом охоплюють світову економічну систему з відповідним запровадженням механізмів захисту національних інтересів та системи економічної безпеки, адаптованих до умов відкритої економіки
Література:
1. Варламова Г.О. Перспективи інтеграції України у міжнародний інвестиційний ринок в умовах глобалізації // Актуальні проблеми економіки.-2004.-№ 12(42).-С. 71-77.
2. Воротін В.Є. Макроекономічне регулювання в умовах глобальних трансформацій: Моногр. – Вид-во УАДУ, 2002.
3. Долішній М.І., Садова У.Я., Семів Л.К. Глобалізація та її регіональні виміри // Регіональна економіка. – 2002. - №3. – С. 7-25.
1 2
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Проблеми забезпечення виконання доходної частини бюджету
Фінансова незалежність місцевого самоврядування
Муніципальні облігації як інструмент фінансування місцевих бюджетів
Державний кредит (сутність, функції, класифікація держпозик, управління кредитом, Україна як позивач та кредитор)
Аналіз ефективності та інтенсивності використання капіталу