Сторінка
1

Херсонская область - економічний потенціал регіону

 

Герб області

Херсонская область

Фото

   

Провідні підприємства області

 

Область розташована на півдні України в Причорноморській низині, в степовій зоні, на нижній течії Дніпра. Омивається Чорним і Азовським морями, а також Сивашем (Гнилим морем) та Каховським водосховищем. На території області протікає річка Дніпро та 19 малих річок. Найбільші ріки: Дніпро довжиною 200 км, Інгулець – 180 км.

Херсонщина межує на сході – з Запорізькою, на північному заході – з Миколаївською, на півночі – з Дніпропетровською областями, на півдні – з Автономною Республікою Крим. По території області проходить державний кордон протяжністю 458 км, в тому числі 350 км по Чорному і 108 км по Азовському морям. На кордоні розташовано 4 пункти пропуску: авіа, річковий порт, морські порти м.Херсона і Скадовська.

Дата утворення області – 30 березня 1944 року. Площа 28,5 тис. кв.км, 4,7% від території України.

Відстань від Херсону до м. Київ:

  • залізницею – 664 км
  • шосейними дорогами – 605 км

Клімат помірно-континентальний, посушливий. Середня температура: літня +22,3°С, зимова -0,7°С. Максимальна літня температура +40°С, зимова -31,5°С. Тривалість безморозного періоду в середньому 179 днів на рік. Середньорічна кількість опадів від 380 до 470 мм. Вегетативний період триває 200 днів. На півночі Херсонщини здебільш мають місце південні чорноземи з лесовим підґрунтям. На півдні вони переходять в темно-каштанові і каштанові ґрунти, які розташовані іноді разом з солонцями. Для узбережжя Чорного та Азовського морів характерні солонці та солончаки.

Адміністративно-територіальні одиниці Кількість адміністративних районів – 18: Бериславський, Білозерський, Великолепетиський, Великоолександрівський, Верхньорогачицький, Високопільський, Генічеський, Голопристанський, Горностаївський, Іванівський, Каланчацький, Каховський, Нижньосірогозький, Нововоронцовський, Новотроїцький, Скадовський, Цюрупинський, Чаплинський.

Міста обласного підпорядкування – 3: м. Херсон – 349,6 тис. чол., м. Нова Каховка – 55,6 тис. чол., м. Каховка – 41,5 тис. чол.

Населення – 1 млн.213 тис. чол. За кількістю населення область посідає 19 місце в Україні.

Склад: Міське – 745,4 тис. чол., або 61,5% населення області, Сільське – 467,6 тис. чол., або 38,5% населення; Чоловіки – 566,5 тис. чол., 46,7% населення області; Жінки – 646,5 тис. чол., 53,3% населення області. Кількість пенсіонерів – 317,4 тис. чол., 26% до населення області,

Щільність населення на 1 км2 – 43,0 чоловік. Зайнятість населення Кількість населення, зайнятого в усіх сферах економічної діяльності – 505,6 тис. чол., з них: в галузях економіки – 396,3 тис. чол. в тому числі: в промисловості – 60,1 тис. чол. в сільському господарстві – 138,9 тис. чол. в будівництві – 14,5 тис. чол.

Промисловий комплекс Провідними галузі у промисловому комплексу є паливна, харчова промисловість, а також машинобудування та металообробка, виробництво електроенергії та тепла, загальна частина яких у структурі товарної продукції промисловості складає 85,3%.

ЗВ’ЯЗОК ТА ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ

Пріоритетними напрямками є подальше впровадження цифрового обладнання на міській та сільській телефонній мережі, закінчення будівництва цифрової транспортної мережі на МТМ м. Херсона, забезпечення надання нових послуг (ІSDV, Frame Relay), створення вузлів доступу до Інтернету та ефективне використання корпоративної мережі, а також підвищення якісних показників роботи електрозв’язку.

Підприємства електрозв’язку протягом наступних років зберігатимуть тенденцію щорічного зростання обсягів надання послуг зв’язку. Триватиме розвиток засобів і мереж зв’язку, залучатимуться інвестиції, що позитивно вплине на ділову активність і економічну ситуацію в регіоні.

Продовжуватиметься будівництво волоконно-оптичних ліній зв’язку та заміна аналогового обладнання на цифрове як на внутрішньообласній, так і на міській мережі.

При наявності на сьогодні 1600 таксофонів планується щорічне їх збільшення на 200 одиниць. Продовжується впровадження мобільного телефонного зв’язку на базі цифрових технологій GSM 1800 компанією UMS та GSM 900 компанією “Київстар”. АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС

Загальна площа сільськогосподарських угідь становить 1млн. 968,4 тис. га, у тому числі рілля – 1млн. 772,5 тис. га. В аграрній сфері функціонує: 588 сільськогосподарських підприємства, 12 колективних сільськогосподарських підприємств, 247 сільськогосподарських товариств, 86 сільськогосподарських кооперативи, 153 недержавні сільськогосподарські підприємства, 15 радгоспів всіх систем, 30 сільськогосподарських науково-дослідних установ і навчальних закладів, 15 підсобних сільських господарств державних підприємств, установ і організацій, 3069 сільських (фермерських) господарств. Середній розмір сільського підприємства становить 2,3 тис. га, фермерського господарства – 51 га.

Зрошувальних земель в області 464,7 тис. га, або 23,6% від загальної площі сільгоспугідь.

Відповідно до Програми “Україна-2010” пріоритетним напрямком розвитку агропромислового комплексу буде рибне господарство. БУДІВЕЛЬНИЙ КОМПЛЕКС

Будівельний комплекс нараховує 181 будівельне підприємство із загальною чисельністю 83 тис. чол.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: