Сторінка
6

Миколаївська область – економічний потенціал району

Наукові сили та кошти зосереджені, головним чином, в приоритетних галузях – в промисловому та агропромисловому комплексах.

Науково-технічною діяльністю займаються 35 організацій та підприємств. Ці заклади забезпечують в значній мірі функціонування промислових підприємств та всього господарського комплексу області. Науково-технічною діяльністю займається понад 3,5 тис. чол., з яких 81 чоловік мають наукову ступень, у тому числі 8 чоловік – доктора наук.

В області функціонує 3 професійних театрів, обласний будинок культури, обласна філармонія 495 закладів культури клубного типу, 199 стаціонарних кіноустановок та 506 державних бібліотек в яких налічується понад 10 млн. примірників книжок та журналів. Підготовка митців ведеться в філії Київського державного інституту культури та в 49 дитячих музичних і мистецьких школах. В області працюють понад 164 державних та громадських музеїв з яких найвизначними є обласний краєзнавчий музей та художній музей ім. В.В.Верещагіна, музей історії суднобудування та флоту в Миколаєві, музеї ім. російського військового діяча О. В. Суворова, художника Р.Г. Судковського в Очакові та художній музей Є.А.Кібріка в Вознесенську тощо.

На території області знайдені стоянки доби палеоліту, мезоліту та неоліту, поселення трипільської культури та кіммерійців, скіфських часів. Серед визначних пам'яток грецьких поселень – відомий заповідник "Ольвія" – залишки

найбільшого в північному Причорномор'ї античного міста-держави, яке було засновано ще в VI ст. до нашої ери. Трапляються сліди поселень ранніх слов'янських племен. З кінця XV століття історія краю тісно пов'язана з історією запорізького козацтва, яке стало форпостом боротьби з Кримським ханством та Оттоманською імперією.

В області зареєстровано понад 5000 пам'яток історії, культури та архітектури, 400 меморіальних дошок, пам'ятники Т.Г.Шевченку, О.С.Пушкіну в Миколаєві, О.В.Суворову і Р.Г. Судковському в Очакові, будинок обсерваторії в Миколаєві тощо. Є майже 1000 пам'ятків бойових дій в роки громадянської та вітчизняної війни. СОЦІАЛЬНА ІНФРАСТРУКТУРА

В області функціонує 487 постійних дошкільних закладів, в яких виховується понад 29,0 тис. дітей та 583 загальносвітних навчальних закладів, у тому числі 8 ліцеїв та гімназій, в яких навчається 189,5 тис. учнів.

Система професійно-технічної освіти представлена 28 учбовими закладами, які ведуть підготовку 15,3 тис. учнів по 129 професіях.

Понад 28,5 тис. чоловік набувають освіту в 15 вищих навчальних закладах 3-4 рівнів акредитації та в 17 закладах 1-2 рівнів акредитації

Лікувально-профілактичну допомогу населенню області надають 4,6 тис. лікарів усіх спеціальностей та 9,8 тис. середнього медичного персоналу. В регіоні функціонує 85 лікарняних закладів на 11,7 тис. лікарняних ліжок та 190 амбулаторно-поліклінічних закладів потужність яких досягає майже 20,1 тис. відвідувань за зміну.

Житловий фонд області налічує 26,17 млн. м2 загальної площі, що в середньому на одного жителя області становить 20,9 кв. метра (по Україні 21,0 м2).

В області функціонує 41 готель одноразовою місткістю понад 2 тис. ліжко – місць, в тому числі в обласному центрі – 11 готелів на 1,0 тис. місць. РЕКРЕАЦІЙНИЙ КОМПЛЕКС

Природно-заповідний фонд Миколаївської області включає біосферні та природні заповідники, регіональні ландшафтні парки, заказники, пам'ятки природи, заповідні урочища, ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки, парки – пам'ятки садово-паркового мистецтва загальною площею понад 5,5 тис. гектарів, або 2,2% території області.

Площа об’єктів природно-заповідного фонду має тенденцію на збільшення складає 55268,4га, постійно ведеться робота по впорядкуванню цих земель. Сприятливі передумови для збільшення площі земель з природними ландшафтами, що склалися у процесі реформування економічних відносин у землекористуванні, забезпечуються наданням переваги відновленню природних ландшафтів як найбільш доцільному виду використання земель, що вибувають із сільськогосподарського, промислового використання, тощо.

На землях природно-заповідного фонду області створені та функціонують три регіональних ландшафтних парка з загальною площею – 32352,4га, з яких : «Кінбурськая коса» –17890,2га, «Гранітно-степове Побужжя» – 6266,8га, «Тілігульский» – 8195,4га, в 2002 році було створено регіональний ландшафтний парк “Приінгульский” з площею 3152,7га. Всього площа чотирьох парків складає 35505,1га.

В даний час розглядається питання розширення площі регіонального ландшафтного парку “Гранітно-степове Побужжя”, відомого своїми унікальними для степової зони півдня України каньйоноподібними долинами, скельними відслоєннями, також чисельністю представників ендемічної флори і фауни, історичними пам’ятками.

У найближчій перспективі Законом України “Про Загальнодержавну програму формування національної екомережі” передбачено створення на базі двох регіональних ландшафтних парків області національних природних парків – “Гранітно-степове Побужжя” і “Кінбурнська коса”.

Сприятливі природнокліматичні умови, значні рекреаційні ресурси області сприяють подальшому розвитку санаторно-курортної галузі. Регіон характеризується тривалим теплим періодом з середньодобовою температурою повітря на узбережжі моря вище 15 градусів. Основними природними рекреаційними ресурсами області є морські піщані пляжі, протяжністю більш як 70 км, живописні ландшафти берегів Південного Бугу та багаточисленних водосховищ, джерела мінеральної води з затвердженими експлуатаційними запасами до 1,0 тис. м3, запаси лікувальних грязів, особливо Тілігульського та Бейкушського лиманів з геологічними запасами понад 2 млн. м3. Як рекреаційне джерело в області використовується понад 11 тис. га лісних масивів, у тому числі 4 тис. га зелених зон навкруги міст. В області нараховується понад 120 територій та об'єктів природно-заповідного фонду, 0регіональні ландшафтні парки "Кінбурська коса" та "Гранітно-степове Побужжя", частина Чорноморського біосферного заповідника, 45 заказників, 42 пам'ятки природи, біля 19 парків тощо. Миколаївський зоопарк є один з найкрасивіших в Україні.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: