Сторінка
2

Луганська область – економічний потенціал району

У Луганській області сформувалося три великих промислових вузли. Спеціалізацію Луганського вузла визначають підприємства машинобудування, металообробки і легкої промисловості; Алчевсько-Стахановського підприємства вугільної, металургійної і машинобудівний; Лисичансько-Рубежансько-Северодонецького підприємства хімічної, нафтохімічної промисловості.

Ведучими підприємствами в окремих галузях є: у машинобудуванні: Державна холдингова компанія «Луганськтепловоз», АТ «Стахановский вагонобудівної завод», ПО «Луганський верстатобудівний завод», АТ «Северодонецький приладобудівний завод», Луганський завод «Донець», АНПП «Луганські акумулятори», ЗАТ «Стахановмаш», Луганський автоскладальний завод, АП «Луганський завод колінчатих валів», Першотравневий машзавод, завод «Червоний Промінь», Краснодонське ЗАТ «Автоагрегат»;

у металургії: ВАТ «Алчевський металургійний комбінат», Алчевський коксохімічний завод, АТ «Стахановський завод феросплавів», ЗАТ «Луганський трубний завод», СП «Інтерсплав»;

у хімії: Северодонецьке ДВП «Об'єднання «Азот», ВАТ «Краситель», АТ «Склопластик» АП «Лисичанський завод РТИ», АТ «Ліссода».

Найбільша кількість нововведень здійснена на підприємствах обробної промисловості: хімічної і нафтохімічної, легкої промисловості, де інноваційні роботи проводили 5,6-8,8% підприємств. Кількість підприємств, що обновили перелік продукції, що випускається, зросло на 8,9%. Впроваджено 46 нових технологічних процесів, з них 13 маловідходних і ресурсозберігаючих, освоєно 373 найменування машин (устаткування, апаратів, пристосувань), нових матеріалів, виробів, продуктів, 179 з який – товари народного споживання.

ТРАНСПОРТ І ЗВ'ЯЗОК

В області широко розвита транспортна інфраструктура, що забезпечує потреби населення і підприємств у перевезеннях пасажирів і вантажів, у тому числі пассажироперевезеннях із прикордонними областями Росії.

Залізничний транспорт представлений Луганської і частково Дебальцевської дирекціями залізничних перевезень Донецької залізниці. Розгорнута довжина шляхів складає 1798 км, загальна довжина під'їзних колій підприємств і організацій – 1778.7 км. Густота залізниць на 1000 км2 – 75,2 км.

Область має широку мережу автомобільних доріг, довжина яких у межах населених пунктів складає 5800 кілометрів. У Луганську розміщене найбільше в Україні підприємство міжнародних автомобільних перевезень «Транс-Кінг».

Розвивається система внутріміського транспорту – функціонує автомобільний і горэлектротраспорт.

Авіаційний транспорт в області представлений Луганським державним авіапідприємством «Луганські авіалінії», обласним комунальним підприємством «Міжнародний аеропорт Луганськ» і Северодонецьким аеропортом.

Інфраструктура зв'язку охоплює всі населені пункти області. Автоматичний міжміський зв'язок можливий із усіма містами і районними центрами. З введенням у стрій нової цифрової телефонної станції UTEL Луганськ одержав прямий стійкий зв'язок з багатьма країнами світу. Широко поширена мобільний телефонний і пейджинговий зв'язок. В області діє міжнародна комп'ютерна мережа INTERNET. ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Найбільші обсяги експортних постачань здійснюються в Туреччину – 481,4 млн. дол. США, від загального обсягу експорту області, Італію – 153,9 млн. дол. США, Німеччину – 45,9 млн. дол. США, Кіпр – 56,1 млн. дол. США.

Основні статті експорту містять у собі: чорні метали (питома вага в експорті 16%), електроферосплави (2,8%), вугілля (1,9%), машини механічні і механічне обладнання (1,9%), вторинний алюміній (3,4%), продукти нафтопереробки (23,5%), продукція азотної промисловості (9%, у тому числі добрива), будівельне і технічне скло (1,2%), одяг текстильний (3%), пластмаси і вироби з них (2%), інструменти (29,5%), запасні частини до залізничного транспорту та шляхове обладнання (2,1%), а також деякі види продукції агропромислового комплексу (олія, молоко і яйця), кондитерські вироби. ТЕРИТОРІЇ ПРІОРИТЕТНОГО РОЗВИТКУ

Найбільш діючими формами регіональної політики, що використовуються країнами як з високорозвиненою економікою, так і з перехідною економікою, є створення спеціальних (вільних) економічних зон і здійснення комплексу заходів, що проводяться центральними і місцевими органами виконавчої влади шляхом уведення спеціальних режимів інвестиційної діяльності.

На сьогоднішній день, відповідно до Закону України «Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку в Луганській області» №1241-XIV від 18.09.1999 року до територій пріоритетного розвитку відносяться 6 шахтарських міст і 3 райони, тобто 9 адміністративно-територіальних одиниць з 31.

До територій пріоритетного розвитку Луганської області належать у своїй адміністративно-територіальній рисі міста Брянка, Краснодон, Первомайськ, Свердловськ, Стаханов, Червоний Промінь, а також Антрацитовський, Краснодонський, Кремінськой район. Спеціальний режим інвестиційної діяльності застосовується до суб'єктів підприємницької діяльності, що реалізують у порядку, визначеному цим Законом, інвестиційний проект кошторисною вартістю, еквівалентної не менше:

500 тис. доларів США – при реалізації інвестиційного проекту в галузях сільського господарства, що обробляє промисловості й охорони здоров'я;

700 тис. доларів США – при реалізації інвестиційного проекту в галузях будівництва і транспорту;

1 млн. доларів США – при реалізації інвестиційного проекту в галузях видобувної промисловості, виробництва електроенергії і коксу, хімічного виробництва і машинобудування.

Для суб'єктів підприємницької діяльності, що реалізують інвестиційні проекти на ТПР установлюються наступні пільги:

1. Звільняються на період реалізації інвестиційного проекту, але не більш, ніж на 5 років, від сплати мита суб'єкти підприємницької діяльності, що ввозять на митну територію України сировина, матеріали, устаткування (крім підакцизних товарів) для реалізації інвестиційного проекту в порядку, установленим Законом.

2. Звільняються на період реалізації інвестиційного проекту, але не більш, ніж на 5 років, від оподатковування податком з додаткової вартості операції по ввозі на митну територію України устаткування для реалізації інвестиційного проекту в порядку, установленим Законом.

3. Звільняються на три роки від оподатковування прибуток новоствореного, перепрофільованого, реструктуризованого підприємства, що реалізує у встановленому цим Законом порядку інвестиційний проект.

4. Прибуток таких підприємств, отриманий від реалізації інвестиційного проекту з четвертого по шостий рік включно, обкладається податками по ставці в розмірі 50% діючої ставки оподатковування. Ця норма застосовується з моменту одержання зазначеними підприємствами першого прибутку.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: