Сторінка
2
У світ історії та культури запрошує Волинський краєзнавчий музей. Тут можна ознайомитися з народними промислами та обрядами регіону, пам’ятниками християнства. Відкритий в 1993 році Музей Волинської ікони містить велику колекцію живопису на релігійну тему, включаючи унікальну Ікону Холмської Богоматері.
В області налічується понад 150 пам’яток архітектури. На Волині щорічно проводяться мистецькі фестивалі “Різдвяна містерія”, “Поліське літо з фольклором”, “Оберіг”, “На хвилях Світязя”, виставки-продажі робіт майстрів народних промислів.
ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
Загальна площа лісових площ в області становить 690 тис. га, або 31,7 відсотка загальної площі. Мисливські угіддя області займають територію 1500 тис. га. Місцеві ліси багаті грибами, ягодами, лікувальними травами, птахами та звіриною і можуть задовольнити різноманітні потреби рекреантів у відпочинку, лікуванні, оздоровленні, загальному розвитку.
Природний водний фонд складає 220 озер загальною площею 14,3 тис. га, 130 малих і середніх річок загальною протяжністю 3,2 тис. км.
На Волині знаходиться три території водно-болотяних угідь міжнародного значення: Шацькі озера площею 32,8 тис. га, заплава річки Прип’ять – 12 тис. га, заплава річки Стохід – 10 тис. га.
Найбільший потенціал рекреаційних ресурсів сконцентрований в межах Шацького Національного природного парку, розташованого на північному заході Волині у безпосередній близькості до українсько-польського державного кордону. У межах парку знаходиться 22 унікальних озера карстового походження. Серед них найбільшими є Світязь, Пулемецьке, Люцимир, Кримне.
В області розроблена Регіональна екологічна програма “Екологія-2010”, пріоритетними завданнями та невідкладними природоохоронними заходами якої є:
· реконструкція і будівництво мереж каналізації, очисних споруд;
· спорудження сучасних полігонів для зберігання твердих побутових відходів;
· впровадження ґрунтозахисної системи землеробства;
· розробка і реалізація програми розвитку мінерально-сировинної бази;
· раціональне використання і охорона надр;
· розширення мережі природно-заповідного фонду.
Область має значні рекреаційні ресурси: помірно-континентальний клімат, різноманітний ландшафт, ліси, густа мережа рік, велика кількість озер, родовища лікувально-торфових грязей, сапропелів, джерела мінеральних вод, фітолікувальні запаси, – все це сприяє організації відпочинку й туризму цілий рік.
МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ
Найбільшу частку в переліку виробів, реалізованих за кордоном, займають мінеральне паливо, нафта та продукти її переробки, машини й устаткування, казеїн, продукція тваринництва.
У структурі імпорту провідне місце належить паливно-мастильним матеріалам, пластмасам і каучуку, транспортним засобам, машинам, устаткуванню та електротехнічному обладнанню.
Господарські зв’язки підтримувалися з 82 країнами світу. Найбільшим торговим партнером Волині є Російська Федерація, на яку припадає майже половина сукупного розміру зовнішньоторговельних угод. Понад 20 відсотків зовнішніх торгових трансакцій реалізовано з державами-членами Європейського Союзу. Значний динамізм притаманний для економічних взаємин регіону з країнами Східної і Центральної Європи, а також Балтії, зокрема Польщею, Литвою, Словаччиною, Румунією та Угорщиною.
В економіку регіону з 23 країн світу інвестовано понад 65 млн. дол. США. Позитивні результати в плані пошуку фінансових джерел для впровадження програм соціально-економічного розвитку Волині принесла взаємодія з міжнародними організаціями й інституціями.
Зокрема, Європейська Комісія через Програму прикордонного співробітництва Тасіс профінансувала роботи з спорудження другого мосту через р. Західний Буг в районі міжнародного автомобільного пункту пропуску “Ягодин-Дорогуськ”.
У сферах адміністративної та економічної реформи Волинь обрана для участі в проектах ТАСІС “Сприяння регіональному розвитку” та “Покращення середовища для розвитку малого та середнього підприємництва”.
В галузі охорони довкілля Європейською Комісією надано грант для реалізації заходів, передбачених проектом “Сприяння політиці постійного розвитку та захисту навколишнього середовища в контексті транскордонної співпраці між Україною та Польщею”.
Важливе місце у розвитку міжнародних відносин Волині належить реалізації прикордонного співробітництва з прилеглими територіями Польщі та Білорусі. Вирішенню питань, пов’язаних зі створенням прикордонної інфраструктури, розширенням економічної співпраці, охороною навколишнього середовища, налагодженням тісних зв’язків між органами місцевого самоврядування сприяє діяльність Єврорегіону “Буг”. Програма спільних дій цього транскордонного об’єднання націлена на забезпечення вільного й тривалого спілкування на рівні пересічного жителя паралельно з стимулюванням економічної взаємодії.
Єврорегіон “Буг” тісно і продуктивно співпрацює з аналогічними європейськими організаціями. З травня 1996 року Єврорегіон “Буг” – повноправний член Асоціації Європейських Прикордонних Регіонів.
В області проводиться велика робота з встановлення господарських й гуманітарних зв’язків на міжрегіональному рівні. В даний час налічується більше десятка регіонів з країн СНД, Балтії, Східної Європи, Латинської Америки, з якими Волинь підтримує контакти у сферах торгівлі, економіки, охорони довкілля і здоров’я, освіти й науки, спорту і туризму, культури.
1 2