Сторінка
2
Тваринний світ дуже різноманітний. З великих хижих птахів водяться орли, грифи, сараш, шуліки, яструби. Зустрічаються білі алети. Дрозди, дятли, зозулі, жайворонки, синиці, сольвьи ластівки. Журавлі, чаплі, гусаки, качки, чибиси, чайки.
Іхтіофауна представлена усілякими видами риб, що живуть у морських басейнах Туреччини. В основному це кефалеві, скумбриевие, сельдевие, осетрові й ін.
2. Демографічний потенціал Туреччини
У момент утворення Турецької республіки чисельність її населення була визначена в 12532 тис. чол. Усього в країні проведено 12 переписів. З 1927 р. населення Туреччини виросло в 4,4 рази, причому тільки з 1950 по 2002 - у 2,5 рази. Різко зросла і густота населення: з 1,8 до 7,7 чоловік на 1 кв. км. Швидкий ріст населення залишається важливою проблемою країни.
Розподіл жителів по території Туреччини відбувається вкрай нерівномірно. Найбільше густо заселені узбережжя Мармурового і Чорного морів, потім- райони, що прилягають до Егейського моря. Саме густонаселене місто - Стамбул і самий малонаселений - Ханяри.
Основне населення країни - турки (близько 90 %). У відповідності зі статтею 66 конституції 1982 р., турками вважаються всі "хто зв'язаний узами громадянства з турецькою державою". Діти, що народилися від турка чи матері-туркені, вважаються турками. У країні ще проживають понад 25 національні меншості: курди, араби, греки, черкеси, вірмени, євреї, грузини, лази і т.д.
По віросповіданню турки - мусульмани суннітського напрямку. Державна мова - турецька.
3. Економіка Туреччини
Туреччина - аграрно-промислова країна. Значна залежність від іноземних монополій.
3.1. Сільське господарство Туреччини
Сільське господарство Туреччини, незважаючи на дуже помітне позитивне зрушення в індустріальному секторі, продовжує займати серед галузей економіки по ряду параметрів чільне положення: у землеробстві, тваринництві й інших, присмикающих до них сферах економічної діяльності (лесно господарство, рибальство) зайнято понад половину всього самобутнього насления і створюється п'ята частина валового національного продукту. Частка сільськогосподарських товарів в експорті країни за останні роки помітно знизилася, але проте не опускається нижче 20-25 %. У землеробстві створюються майже дві третини всього доходу даної отрали. На другому місці знаходиться тваринництво (33,4 %), а роль лісового господарства (1,9 %) і рибальства (1,7 %) незначна.
А) Землеробство
Для Туреччини характерно в основному велике поміщицьке землеволодіння. Обробляється ококло 1/3 усієї території (2-оі місце в Евроме і 4-оі в Азії).
Землеробство Туреччини включає вирощування зернових, бобових, овоч-баштанних і технічних культур, а також плодівництво.
Ведучу роль грають зернові культури (близько 82 % посівних площ), переважно пщеница і ячмінь. Відносно менше значення мають кукурудза, жито, овес, просо, мал.
Пшеницю, що займає понад 65 % посівів зернових, вирощують повсюдно, по основних районах залишається Внетренняя Анатомія. У Туреччині переважає яриця; лише у високогірних районах із суворою зимою культивуються озимі сорти. Упроваджуються високоврожайні мексиканські сорти і російський сорт пшениці "безоста - 1". Частина врожаю цієї культури йде на експорт.
Ячмінь - продовольча і фуражна культура. Частина його йде на пивоварство. Основні райони виробництва - Центральна і Південно-Східна Анатомія.
Кукурудза - третя за значенням продовольча і фуражна культура. Возделивается переважно на Чорному узбережжі, де кукурудза основний продукт харчування сільських жителів. На другому місці знаходиться Мармуровий район.
Рис, що має обмежене значення в турецькому землеробстві, культивується в місцях з жарким кліматом при штучному зрошенні. Основні райони произростания - Мраморноморский, Средизерноморский, Чорноморський.
Інші зернові культури - жито, овес, просо, полба - вирощуються в невеликих кількостях, причому щорічні збори їх неухильно скорочуються.
Бобові культури займають дуже скромне місце в посівних площах (близько 8 %), але їхнє економічне значення набагато вагоме.
Бобові включають харчові (сочевиця, горох, квасоля, зелений горошок і боби) і кормові (вика, коров'ячий горох, люцерна, люцин і ескарцет).
Огородние і баштанні культури особливо широко поширені поблизу великих міст. Найбільшим попитом користаються бульбові (картопля, цибуля, часник) і баштанні культури (дині, кавуни), а також такі популярні види овочів як огірки, помідори, капуста, баклажани і перець.
Технічні культури розташовані на відносно невеликих площах (менш 12 % усіх посівів), але їхня роль дуже велика, тому що вони забезпечують національну промисловість сировиною і виділяють частину на експорт. У виробництві технічних культур спостерігається більш широке застосування механізації і найманої праці, сучасних методів агрокультури, штучного зрошення, авансування хліборобів і т.п.
Цукровий буряк - нова для Туреччини. Сіяти її почали з 1926 р. коли ввійшов у лад перший цукровий завод. Посіви цукрового буряка тяжіють до районів нині діючих цукрових заводів.
З волокнистих культур головне місце займають по всіх параметрах бавовник, що вирощується віддавна , але широке поширення одержав на початку 20 століття. Культивування бавовнику давно вже здійснюється в двох районах - Средиземноморском і Егейському.