Сторінка
2
В процесі текучого контролю фінансового плану – прогнозу потрібно провіряти повноту своєчасність поступлення власних і прирівняних до них засобів, а також правильність їх використання в господарстві.
Перевірка виконання показників балансу доходів і витрат здійснюється по окремих статтях доходів і витрат.
Важливою задачею контролю за виконанням балансу доходів і витрат є своєчасні розрахунки з бюджетом по податках, повернення позик банкам.
В процесі контролю за виконанням балансу доходів і витрат необхідно визначити, чи достатня сума власних оборотних засобів для нормального фінансування текучої господарської діяльності організаціїю. Цей контроль здійснюється по даних бухгалтерського балансу на певну дату, шляхом зрівняння фактичної суми власних оборотних засобів з затвердженим нормативам.
Платоспроможність виражається в своєчасному погашенні організаціїй своїх обов¢язків перед постачальниками, банками, фінансовими організаціями і іншими кредиторами. В ній проявляється якість своєї господарсьтко-фінансової організації.
Задача фінансового контролю в тому, щоб на протязі здійснення текучої господарської діяльності забезпечити правильне використання оборотних засобів і інше. В бухгалтерії необхідно вести текучий оперативний облік за своєчасністю поступлення платежів від покупців.
Для цього кожний платіжний документ реєструється в спеціальному журналі (дата, №, назва покупців, сума, фактична оплата).
Література.
1. Василик ОД. Державні фінанси України. Навчальний посібник. – К., 1997.
2. Поддерьогін А. Фінанси підприємств.
3. Нікбахт Ч., Гропеллі А. Фінанси.
4. Опарін В.Н. Фінанси.
5. Білик М.Д. Управління фінансами.
1 2