Сторінка
6
Отож і потрібна нова переорієнтація вчителів. Уроки літератури у старших класах мають бути уроками роздумів і моральних прозрінь. Тут особлива увага відводиться питанням і завданням проблемного характеру. Література покликана сприяти відродженню національних традицій, які нагромаджувалися віками, усвідомленню українського народного характеру, його менталітету. Так, невід’ємною рисою української ментальності є розуміння українським народом краси природи.
Природа – це і мати – годувальниця, і джерело естетичної насолоди. Це любов до природи виявилася і в домашньому побуті, і в зовнішньому вигляді оселі, - скрізь.
Так, враховуючи інтерес учнів до різних нетрадиційних уроків літератури, проводжу уроки – роздуми.
“Збережімо наш скарб – природу” за творчістю Григора Тютюнника “Дивак” (позакласне читання) для 7 – 8 класів, урок – зустріч “ О земле втрачена, явися
бодай у зболеному сні,
і лазурово простелися,
і душу порятуй мені.
Василь Стус.
А також урок – виставу у 9 класі “Любові пам’ять незабутня”
( Жінки у драмі кохання Т.Г. Шевченка), урок – зустріч з літератури рідного краю “ Тернистий шлях покутян до волі” за творчістю Б. Сенюка, та інші.
Заохочую школярів до творчості, влаштовуючи виставки їхніх робіт. Назву виставки визначає мета: “Поети, де ви?”, ”Юні байкарі”, “Поетична зернина”. Часто діти ілюструють свої твори малюнками, удосконалюють кросвордами.
Учні беруть активну участь у драматичному гуртку, де ми розучуємо казки, інсценівки оповідань, уроки із п’єс. Діти удосконалюють свою вимову, виразність у художньому читанні, розвивають вміння перевтілюватися іншого героя.
Частенько нашими гостями є жителі села – бабусі, які вміють вишивати, співати і з великим бажанням передають свій досвід дітям. Або проводимо фольклорні експедиції, під час яких записуємо давні пісні, пісні – балади, щедрівки.
Загалом розвиток творчих здібностей учнів, їхнього мислення, уяви, формування моральний якостей за допомогою слова – важливий складник вивчення рідної мови і літератури в школі.
Успішно реалізовує його той учитель – словесник, який сам є творчою індивідуальністю.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Червона книга та Реліктові рослини Кам’янець-Подільського ботанічного саду
Інформаційно-комп’ютерні технології при підготовці вчителя
Ознайомлення з творами українських художників на уроках образотворчого мистецтва в початковій школі
Аналіз ідей батьківської педагогіки В. Сухомлинського
Розвиток інтересу до навчання фізики в учнів у позакласній роботі на прикладі 11 класу загальноосвітньої школи