Сторінка
3
Для контролю засвоєння цього матеріалу на екран можна спроектувати таблицю 3. Учні в зошитах (у такій послідовності, як вказано в таблиці) дають відповіді.
Після перевірки даного завдання їм пропонують для самостійної роботи картки-завдання (таблиця 4), де на прозорій плівці слід заповнити порожні клітки таблиці.
Для самостійної роботи корисно запропонувати таблицю 5, за допомогою якої виявляють не лише рівень практичних навичок учнів, а й уміння переносити знання в нові умови, узагальнювати, аналізувати; оперувати ними. Ця таблиця може стати зразком для виготовлення карток для самостійної роботи, Важливо наголосити учням, що квадратична функція, її графік і властивості можуть бути використані для виконання і більш складних завдань. А тому слід навчитися встановлювати зв’язки між властивостями рівнянь та відповідних нерівностей, застосувати властивості графіка квадратичної функції до розв’язання нерівностей.
Учні мають усвідомити, що рівняння і нерівності є найпростішими математичними моделями значної кількості явищ і процесів реальної дійсності, навчитись їх раціонально розв’язувати, вільно оперувати математичними поняттями, символічною і графічною мовами.
Вдалий добір завдань, самостійне оформлення таблиць, схем, алгоритмів уточнює, коригує і поглиблює знання школярів, сприяє розширенню їхніх пізнавальних можливостей, збагаченню уяви, реалізації творчих здібностей, формуванню наукової картини світу.
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
1. Піхота О.М. Освітні технології – К, 2002.
2. Журнал Математика в школі. Стаття Н.Д. Мацько “Систематизація і узагальнення знань з алгебри”.
3. Обобщаем и систематизируем школьный курс математики. М., 1988 г.
4. Битянова Н.Р. Психология личностного роста. – М., 1995.
5. Позняков В.Л. Развитие индивидуальности. – Челябинск, 1986.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Корекція заїкання у школярів
Позакласне заняття з виховання почуття патріотизму в дітей на тему "Державні символи України"
Методика розвитку діалогічного мовлення дошкільників
Проектування технологій навчання за темою "конструювання боді" курсу "конструювання швейних виробів"
Формування у другокласників умінь розв’язувати складені задачі