Сторінка
3

Виручка від реалізації продукції, робіт і послуг

Коли асортимент виробів надто великий, розрахунок плану реа­лізації можна здійснювати комбінованим методом. Виручку від реа­лізації основних видів продукції визначають методом прямого ра­хунку, а для підрахунку виручки від реалізації виробів іншого асор­тименту користуються укрупненим методом. Для розрахунку беруть товарний випуск за всією номенклатурою залишків виробів, дода­ють до нього вартість залишків на початок планового періоду і від­німають очікувані залишки на кінець планового періоду за відпуск­ними вільними цінами і за собівартістю (табл. ).

Виручка від реалізації продукції, робіт і послуг є основним дже­релом відшкодування коштів на виробництво і реалізацію продук­ції, утворення доходів і формування фінансових ресурсів. За рин­кової економіки обсягу продажу і виручці приділяється особлива увага. Від величини виручки залежить не тільки внутрішньовироб­ниче відшкодування витрат і формування прибутку, а й своєчас­ність і повнота податкових платежів, погашення банківських кре­дитів, які впливають на рівень виплачених відсотків, що в кін-;

цевому рахунку позначається на фінансовому результаті діяльності підприємства.

Таблиця

УКРУПНЕНИЙ МЕТОД РОЗРАХУНКУ ВИРУЧКИ В1ДРЕАЛПАЦЇ ПРОДУКЦІЇ

Показники

Собівар­тість това­рної про­дукції, тис. грн.

Вартість реаліза­ції про­дукції за вільними цінами, тис.грн.

У тім числі

Вартість реаліза­ції про­дукції без акцизного збору і ПДВ. тис. грн.

При5уток (+), або зби ток (-),тис. грн.;

акциз­ний збір тис. грн.

ПДВ тис. грн.

Залишок готової продукції на початок планового пе­ріоду

40

60,7

8,7

52

12

Товарний випуск продукції в плановому періоді

220

333,7

47,7

286

66

Залишок готової продукції на кінець планового період)'

50

75,8

––

10,8

65

15

Усього

210

470,2

67,2

273

63

Виручка від реалізації продукції— це сума коштів, які надітим на рахунок підприємства за реалізовану продукцію. Вона є основним джерелом грошових доходів і фінансових ресурсів підприємств. Ви­ручка від реалізації продукції є фінансовою категорією, яка виражає грошові відносини між постачальниками і споживачами товару.

[1] Бизнес. — 1998. — 14 груд. (№50). — С. 14.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Фінанси»: