Сторінка
11
Антидемпінгова політика ЄС досить складна і трудомістка, вона вже знайшла свій відбиток у деяких законодавчих актах, прийнятих Україною, і виступає потужним обмежувачем для українського експорту. Важливо також зазначити, що антидемпінгові санкції вводяться навіть у тому разі, якщо порушений тільки один з показників антидемпінгових правил.
У зв'язку з тим, що значну частину експортного потенціалу України становлять продукти сільськогосподарського виробництва, а також з огляду на політику ЄС щодо цієї групи товарів, можна сказати, що перспективи України на сільськогосподарському ринку країн ЄС виглядають досить песимістично. Проникнення України на європейські ринки сільськогосподарських товарів стане можливим тільки у випадку набуття чинності в повному обсязі угод, прийнятих під час Уругвайського раунду.
Після набуття чинності 1 березня 1998 р. Угоди про партнерство і співробітництво, ратифікованої сторонами - учасницями договору, стан справ може змінитися докорінно, і Європа, нарешті, відчинить свої двері для України. У ст. 4 Угоди про партнерство і співробітництво йтиметься про можливість утворення зони вільної торгівлі між ЄС і Україною. Природно, що прийняття такого рішення займе чимало часу, оскільки потребує детальної проробки.
Список використаної літератури
1. Буглай В.Г., Ливенцев Н.Н. Международние экономичиские отношения. – М., 1996.
2. Ігор Бураковський, Теорії міжнародної торгівлі. – Київ 1996.
3. Киреев А.П. Международная экономика. – М.МОЛ. 1993.
4. Кредисов А.И., Управление внешнеэкономической деятельностю. – К., 1997.
5. Левшин Ф.М., Мировой рынок: коньюктура, цены и маркетинг. – М., МОЛ. 1993.
6. Международные экономические отношения: / Под ред. В.Е. Рыбалкина. М. 1999.
1. 7. Международная торговля: финансовые операции, страхование и другие услуги:./ Под ред. Гольцберга. Пер. с англ. – К., 1994.
7. Філіпенко А., Франклін Р. Рут. Міжнародна торгівля та інвестиції. ( пер. з англ. – К., 1998.)
8. Хасбулатов Р.И., Мировая экономика. Т2. М. 2001.
9. Циганкова Т.М., Петрашко Л.П., Кальченко Т.В., Міжнародна торгівля. Навчальний посібник. К. 2001.