Сторінка
8
Згідно проведених розрахунків з Табличкою 3 можна побачити, що ефективність ЗЕД ТзОВ “Зорепад” в аналізованому періоді склала 62%, що на 19% більше ніж в базовому році. Це зумовлено тим, що збільшився прибуток від експортно-імпортних операцій на 7924,07 грн. і зниження витрат на експортно-імпортні операції на 7416,652 грн., що становить 12%.
В аналізованому році прибуток від експорту зріс на 6571,846 грн., що становить 41%. На ріст прибутку вплинуло зниження витрат на експорт в порівнянні з базовим періодом, а саме на 5084,351 грн., що складає 12%. В аналізованому періоді зросла виручка від експорту за умов надання комерційного кредиту на 2437,96 грн., тобто на 3%. Виручка від експорту зросла за рахунок зниження виробничої собівартості продукції на 5130,94 грн., що становить 13 %. Незначне збільшення поза виробничих витрат, а саме на 46,589 грн. не вплинуло на величину отриманого прибутку від експорту.
Прибуток від імпорту зріс на 1352,224 грн., що становить 10%. Незначне зростання прибутку від імпорту в порівнянні з експортом, пов’язане з зменшенням виручки від імпорту на 980,077 грн. і підвищення середньої ціни на 0,69943 грн. Кількість імпорту також зменшилась в аналізованому періоді на 222,312 грн. при невеликому збільшенні середньої ціни.
Витрати на імпорт зменшились на 2332,301 грн., що становить у порівнянні з базовим роком 12%.
Витрати зменшились за рахунок зниження:
Ø накладання витрат – 2%,
Ø контрактної вартості сировини – 14%.
Накладні витрати зменшились на 2% за рахунок складських, експедиторських, страхових витрат.
В аналізованому періоді транспортні витрати зросли по відношенню до базового періоду, що також вплинули на зниження величини прибутку від імпорту.
РОЗДІЛ 4. ПІДГОТОВКА І УКЛАДАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОГО КОНТРАКТУ.
4. 1. Встановлення контактів з іноземними партнерами.
Безпосередньому встановленню контакту з потенційним контрагентом передувало маркетингове дослідження зовнішнього ринку. Метою дослідження було вивчення попиту на товар, що випускається підприємством та види країни-контрагента.
При виборі країни контрагента бралися до уваги такі фактори:
Ø політичні відносини з країною контрагента.
Ø торгові умови;
Ø умови платежу та кредиту;
Ø правові питання;
Проаналізувавши зібраний матеріал для проведення експортної операції країною контролером обираємо Італію. Встановлення контакту з італійським контрагентом здійснюється у такій послідовності (рис.1):
Пошук потенційних контрагентів
ТзОВ “Зорепад” підготувало і направило
кільком контрагентам комерційну пропозицію
Ознайомившись з умовами пропозиції
італійська фірма “Selesta” направила ТзОВ”Зорепад”
письмове підтвердження
Підготовка проекту контракту
Рис. 1. Встановлення контакту з контрагентом з використання вільної оферти.
Фірма “Seletsta”
Рим, вул. Верано,19, IT–4306
Італія
ОФЕРТА
м. Івано-Франківськ 16 червня ц.р.
Товариство з обмеженою відповідальністю “Зорепад” пропонує Вам придбати на умовах, перерахованих нижче, наступний товар:
Найменування товару: кондитерські вироби -цукерки.
Кількість: 2000 коробок .
Ціна: Три долара США за одну коробку.
Загальна сума: шість тисяч доларів США.
Умови поставки: поставлено без сплати мита.
Умови оплати: оплата повинна бути здійснена протягом 30(тридцяти) днів у формі інкасо.
Оплата за товари, що постачаються, має здійснюватися наступним чином: сума, що дорівнює 100% вартості товарів має бути виплачена протягом 30(тридцяти) днів після отримання банком АКБ “Аваль ” в м. Івано-Франківськ наступних документів:
-оригінал та дві копії докладного рахунку-фактури;
-два оригінали документів, що підтверджують поставку згідно п.3 цього Контракту;
-пакувальний лист в трьох екземплярах.
Строк поставки: жовтень ц.р.
Директор ТзОВ “Зорепад” С.М. Дум’як
Рис. 2. Взірець вільної оферти
4.2. Проробка базисних та валютно-фінансових умов контракту.
DDU Доставлено,мито не сплачене (…місце призначення зазначене)
“Доставлено, мито не сплачено” означає, що зобов”язання продавця по поставці вважаються виконаними після того, як він надав товар у розпорядження покупця в погодженому місці країни імпорту.Продавець повинен нести витрати і ризики, пов’язані з поставкою туди товару (за винятком мита,податків та інших офіційних зборів,виплачуваних при ввозі), а також видатки і ризики по виконанню митних формальностей. Покупець повинен оплатити будь-які додаткові витрати і нести будь-які ризики, викликані його нездатністю вчасно очистити товар від мита на імпорт.
Якщо сторони бажають, щоб продавець виконав митні формальності й поніс викликані цим витрати і ризики,то це повинно бути роз’яснено шляхом додавання слів.
Якщо сторони бажають включити в зобов’язання продавця деякі витрати,виплачувані при ввозі товару (наприклад, податок на додану вартість (AT), то це слід роз’яснити шляхом додавання слів “доставлено, мито не сплачене; (AT оплачений (…зазначене місце призначення) “.
Цю умову можна використовувати незалежно від виду транспорту.