Сторінка
4
Тому в молоці під час штучного вигодовування “непідготовленим” коров’ячим молоком або звичайними сумішами, в зв’язку з надлишком одних і нестачею інших харчових компонентів, виникають несприятливі зміни в обмінних процесах і порушується їх розвиток. Вони проявляються в формі хронічних розладів харчування: гіпотрофії або паратрофії, хвороб вітамінної недостатності, рахіту, анемії а також інших недуг, пов’язаних із порушенням захисних сил дитячого організму.
Для успішного проведення штучного вигодовування дитини необхідно дотримуватись правил і рекомендацій:
– молочна суміш, яка змінює грудне молоко, повинна гарантовано відповідати всім вимогам щодо поживних цінностей і гігієнічної чистоти дитячого харчування. Такі особливості на даний час властиві адаптованим молочним сумішам промислового виробництва. Але вибираючи молочну суміш для дитини, все-таки треба проконсультуватись з лікарем.
– будь-яку молочну суміш потрібно вводити в раціон молока методом “тренування і проби”, тобто починати її давати дитині малими порціями поступово впродовж 4-5 днів доводячи до потрібної кількості в кожному годуванні протягом доби. Це полегшить адаптацію травної системи і обмінних процесів немовляти до чужорідної їжі й дасть можливість з’ясувати, чи не має на цей продукт алергічної реакції.
– кількість годувань, на відміну від грудного вигодовування, повинна бути фіксованою за часом і відповідати віку дитини.
– треба годувати дитину з врахуванням її віку і апетиту, але для запобігання перегодовування об’єм молочної суміші не повинен перевищувати вікову потребу малюка в їжі.
– Правила годування з пляшечки із соскою при штучному вигодовуванні такі ж самі, як і при змішаному.
Література:
1. Журнал “Моя дитина”.
2. Практичний порадник для батьків “Мати і дитина”.