Сторінка
2

Міжнародний тероризм на сучасному етапі

Особливу небезпеку становить високий рівень нелегальної міграції насамперед з тих країн, де діють терористичні організації. Небезпечний потенціал несуть у собі намагання висвітлювати терористичну проблематику без глибокого проникнення у тему і розмінні її природи. Саме через це в публічному просторі з’являються небезпечні гасла, зокрема щодо зв’язку тероризму з певною релігією або національністю, висуваються пропозиції боротьби з тероризмом, які в основному базуються на насильницьких стереотипах.

Вибір терористичних об’єктів та жертв для реалізації своїх страхітливих задумів уже не окреслений якоюсь державою, політичною, національною чи релігійною приналежністю. Нині не можна бути впевненим, що система безпеки будь-якої країни не піддасться випробуванням терористичних атак. Останні події у світі демонструють трагічну реальність таких атак, все збільшується їх наближеність до кордонів України. Зазначені та інші обставини набувають особливої ваги враховуючи те, що Україна сьогодні є активною учасницею антитерористичної коаліції. Вона входить до антитерористичного комітету регіональних формувань, в тому числі й Антитерористичного центру СНД.

Проблема боротьби з тероризмом – багаторівнева, але її розв’язання треба шукати у багатосторонньому партнерстві з державними структурами. Незважаючи на всі міждержавні зусилля, тероризм не тільки не послаблює своїх позицій, а навпаки розширює вплив. Терористи, складаючи план операцій, передбачають навіть висвітлення її в засобах масової інформації.

Серед терористичних організацій світу найвідоміші:

1. «Аль-Каіда» (Міжнародний ісламський фронт джихаду проти іудеїв і християн» або «Ісламська армія звільнення мусульманських святинь»). Створив її 1988 р. Усама бен Ладен. Мета угрупування – створення мусульманської держави в цілому світі.» Налічує кілька тисяч бойовиків, підтримує зв’язки з іншими екстремістськими угрупуваннями. Штаб – квартира в Афганістані.

2. «Хезбулах (Партія Аллаха», або організація ісламського правосуддя», «Послідовники пророка Мухаммеда». (Створена у Лівані 1982 р. Це радикальне угрупування налічує близько 3 тисяч членів. Має підтримку Ірану і Сирії. Її осередки створено у багатьох країнах.

3. «Об’єднані акти самооборони Колумбії» Ультраправа воєнізована організація, що налічує 8 тис. членів. Мета – боротися з «лівими повстанцями». Організація фінансує свою діяльністю великою мірою за рахунок контрабанди наркотиків.

4. Японська релігійна секта «АУМ Сінріке» (нині «Альф»). Створив її 1987 р. Секо Асахара 20 березня 1995 р. секта організувала газову атаку в тонійському метро внаслідок якої загинуло 12 чоловік.

5. «Вітчизна басків і свобода» (ЕГА). Заснована 1959 р. на початковому етапі ідеологія угрупування базувалась на марксизмі: ЕГА діє в Іспанії і на Пд. Зх. Франції. Налічує кількасот членів, має суспільну підтримку в країні Басків.

Використана література

- «Історія сучасного світу» Г.В. Олова

- «Політика і час2 суспільно-політичний журнал.

- «Людина і світ» Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім Т.Г.Шевченка, Міжнародний фонд Відродження.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Історія Всесвітня»: