Сторінка
9
· Надписи та рисунки, які повинні з’являтись у кожному документі (такі як колонтитули, поля для вставки дати, часу та відомостей про автора, назва документа, стереотипний текст та емблеми компаній).
· Поля сторінки та інші параметри макета сторінки, які встановлюються за допомогою команди «Параметры страницы .» (меню «Файл»).
· Стилі.
· Макроси WordBasic.
· Текст та рисунки, збережені як елементи списку автотексту.
· Спеціальні панелі інструментів, меню та сполучень клавіш.
Розділи
Документ Word може розбиватися на розділи. В межах одного розділу витримується єдиний спосіб розмітки сторінки (розмір, орієнтація, кількість колонок, спосіб нумерації, колонтитули), так само як в межах одного абзацу — один спосіб вирівнювання та однакові поля. Таким чином, розбивати документ на розділи варто в більшості випадків лише тоді, коли треба змінити спосіб розміщення тексту на сторінці або його параметри.
Розмітка сторінки
Поля, розмір паперу та орієнтація сторінки
Зміна ширини та інших параметрів полів сторінки
Виберіть команду «Параметры страницы .» у меню «Файл», а потім — вкладку «Поля». У поля «Верхнее», «Нижнее», «Левое» або «Правое» введіть розміри полів. При бажанні задайте додаткові параметри.
Порада. Можна також задавати поля для виділених частин документа. Якщо виділити частину документа і задати для неї розміри полів, то автоматично будуть вставлені розриви розділів перед і після області виділення.
Вибір розмірів паперу та орієнтації сторінки
Виберіть команду «Параметры страницы .» у меню «Файл», а потім — вкладку «Размер бумаги». У полі «Размер бумаги» встановіть необхідні розміри, а в полі «Ориентация» — виберіть варіанти: «Книжная» або «Альбомная».
Номери сторінок та рядків
Вставка номерів сторінок
Виберіть команду «Номера страниц .» у меню «Вставка», а потім — положення (знизу, зверху або праворуч сторінки) та вирівнювання (ліворуч, праворуч, у центрі, зовні, усередині). Можна також змінити формати нумерації сторінок та вказати, чи треба нумерувати першу сторінку.
При змінюванні документа нумерація поновлюється автоматично. Щоб цей процес відбувався під час роботи з документом, виберіть команду «Параметры .» у меню «Сервис» та встановіть прапорець «Фоновая разбивка на страницы» у вкладці «Общие».
Номери сторінок можна бачити в режимах попереднього проглядання (команда «Предварительный просмотр» меню «Файл») та розмітки (команда «Разметка страницы» меню «Вид»).
Видалення номерів сторінок
Виберіть команду «Колонтитулы» у меню «Вид». Виділіть номер сторінки в області колонтитулу та натисніть клавішу DEL.
Вставка номерів рядків
Встановить курсор у розділ, в якому слід виконати нумерацію рядків. Якщо документ не розбитий на розділі, будуть пронумеровані всі рядки документа. Щоб пронумерувати всі рядки документа, який складається з декількох розділів, виберіть команду «Выделить все» у меню «Правка». Виберіть команду «Параметры страницы» у меню «Файл». Виберіть вкладку «Макет». Натисніть кнопку «Нумерация строк». Встановіть прапорець «Добавить нумерацию строк», після чого виберіть потрібні параметри.
Примітка. Щоб побачити номери рядків, натисніть кнопку — «Режим разметки» ліворуч від горизонтальної полоси прокрутки.
Розриви сторінок та розділів
Вставка та видалення примусового розриву сторінок
Word автоматично розбиває текст документа на сторінки у відповідності з заданими вами параметрами (див. початок цього розділу). Щоб примусово закінчити сторінку, виберіть команду «Разрыв .» у меню «Вставка», а потім у полі «Начать» виберіть пункт «Новую страницу». Для видалення примусового розриву сторінок виділіть його, а потім натисніть клавішу DEL.
Вставка та видалення розриву розділів
Щоб вказати початок нового розділу (і кінець попереднього), виберіть команду «Разрыв .» у меню «Вставка», а потім у полі «Новий раздел» виберіть його тип. Для видалення розриву розділу виділіть його, а потім натисніть клавішу DEL.
Колонтитули
Утворення колонтитулів
Колонтитул — це текст та/або рисунок, який друкується знизу або зверху кожної сторінки документа. В залежності від місця розташування (на верхньому або на нижньому полі сторінки) колонтитули бувають верхніми та нижніми.
Допускається утворювати унікальний або взагалі не утворювати колонтитул для першої сторінки документа або кожного з розділів. Можна також утворювати різні колонтитули для парних та непарних сторінок розділів або документа.
Для утворення колонтитулу виберіть команду «Колонтитулы» у меню «Вид». На панелі інструментів «Колонтитулы» натисніть кнопку — «Верхний/нижний колонтитулы» для переходу в область верхнього або нижнього колонтитулу. Введіть текст або вставте рисунок.
Щоб вставити |
Дія |
Текст |
Введіть текст в обмежену пунктиром область колонтитулу |
Номери сторінок |
Натисніть кнопку — «Номер страницы» |
Поточну дату |
Натисніть кнопку — «Дата» |
Поточний час |
Натисніть кнопку — «Время» |