Сторінка
12

Текстовий процесор Microsoft Word

Редагування імпортованого рисунка

Якщо в документі є рисунок, зроблений в іншому застосуванні, його можна редагувати як графічний об’єкт, утворений в програмі Word. Якщо імпортований рисунок має формат растра, незважаючи на те, що його неможна редагувати, до нього можна додати границю, тінь або виноску.

Можна редагувати рисунки, імпортовані у Word, за допомогою інших застосувань, які встановлені в системі, не виходячи з документа. Для цього слід використовувати встановлене за умовчанням застосування для редагування графічних об’єктів.

Редагування рисунка. У режимі розмітки сторінки встановіть покажчик на рисунок і двічі натисніть кнопку миші. На екрані відкриється спеціальне вікно редагування рисунка з відображеними в ньому панелями інструментів «Рисунок» і «Рисование». Змініть рисунок за допомогою інструментів з панелі графічних елементів. Після зміни розмірів рисунка натисніть кнопку — «Установить границы рисунка» на панелі інструментів «Рисунок», щоб границі рисунка змінились до потрібного розміру. Після закінчення редагування натисніть кнопку «Закрыть рисунок» на панелі інструментів «Рисунок» для повернення в документ.

Примітка. Для розгрупування деяких типів графічних об’єктів, щоб їх можна було змінювати за допомогою інструментів панелі графічних елементів, використовуйте кнопку . Виберіть команду «Настройка .» у меню «Сервис» і перемістіть кнопку на панель інструментів. Виділіть рисунок і натисніть кнопку . Якщо імпортований рисунок має формат растра, відредагуйте його в іншому застосуванні, а потім вставте в документ.

Вибір редактора рисунків. Виберіть команду «Параметры .» у меню «Сервис», а потім — вкладку «Правка». Зі списку «Редактор рисунков» виберіть застосування, яке слід використовувати як редактор рисунків.

Типи графічних файлів, які підтримує Word

В документ можуть бути вставлені файли багатьох графічних форматів. Для вставки метафайлів Windows або растрів графічний фільтр не потрібен. Якщо для файлів якогось графічного формату фільтр не встановлений, запустіть програму установлення MS Office та добавте фільтр, якого не вистачає.

Позиціювання тексту та рисунків

Завдання точного положення графічних об’єктів

Один із способів точного переміщення об’єктів виконується за допомогою клавіш із стрілками, при цьому об’єкт переміщається до наступної лінії сітки. Якщо необхідно переміщати об’єкт по одному пікселу за крок, переміщайте його за допомогою клавіш зі стрілками, утримуючи натиснутою клавішу CTRL. Якщо необхідно обмежити переміщення об’єкта у вертикальному або горизонтальному напрямках, переміщайте його, утримуючи натиснутою клавішу SHIFT. Якщо необхідно розташувати об’єкт в конкретному місці сторінки, у вікні діалогу «Форматирование объекта» виберіть вкладку «Размер и положение» та введіть координати в поля «По горизонтали» та «По вертикали».

Зміна порядку графічних об’єктів та імпортованих рисунків у купці

Якщо деякі об’єкти накладаються один на одного, то їх можна переміщати відносно один одного, розташовуючи поверх решти потрібний графічний об’єкт. Так саме можна помістити графічний об’єкт або імпортований рисунок поверх тексту або під текст. Для цього виведіть на екран панель графічних елементів, натиснувши кнопку . Виділіть графічний об’єкт. Натисніть одну з кнопок , , або . Якщо виділити потрібний об’єкт не вдається, виділіть верхній із накладених об’єктів, а потім натискайте клавішу TAB, поки не буде виділений потрібний об’єкт.

Управління переміщенням виноски, назви або надпису

Можна приєднати виноску, назву або надпис до графічного об’єкту або рисунка. Тоді, при переміщенні зображення по документу, текст переміщується разом з ним.

Щоб вивести на екран панель графічних елементів, натисніть кнопку . Для появи символів прив’язки натисніть кнопку . Натисніть кнопку — «Надпись» або — «Выноска», а потім перемістіть надпис, назву або виноску. Введіть потрібній текст. Перемістіть текстовий об’єкт у положення, яке він повинен займати по відношенню до графічного об’єкту. Перемістіть символ прив’язки текстового об’єкту до абзацу, який містить символ прив’язки графічного об’єкту.

Добавлення тексту до рисунка

Текст може бути добавлений до графічного об’єкту декількома способами. За допомогою команди «Название .» у меню «Вставка» легко утворити назву. Можна утворювати назви, заставляючи програму саму слідкувати за нумерацією рисунків та інших об’єктів у документі. Виноски допомагають утворювати покажчик на деяку область рисунка. У всіх інших випадках для добавлення тексту до рисунків служать надписи.

Робота з рисунками

Зміна розмірів рисунка

Розміри рисунка, імпортованого в документ, можна змінити після його вставки в документ. При зміні розміру рисунка можна зберігати притаманні йому пропорції або, навпаки, змінити їх, збільшуючи або зменшуючи тільки висоту або ширину. Після зміни розміру та/або пропорцій рисунка легко відновити його первісний вигляд. Вказані нижче дії слід проводити у режимі розмітки сторінки.

Зміна розмірів рисунка зі збереженням пропорцій. Виділіть рисунок. Встановіть покажчик на кутовий маркер розміру та, утримуючи кнопку миші, переміщайте його до одержання потрібного розміру рисунка.

Зміна висоти або ширини рисунка. Виділіть рисунок. Встановіть покажчик на середній маркер розміру та, утримуючи кнопку миші, переміщайте його до одержання потрібного розміру рисунка.

Відновлення вихідних розмірів рисунка. Виділіть рисунок, пропорції та розмір якого слід відновити. Виберіть команду «Рисунок .» у меню «Формат». Натисніть кнопку «Восстановить».

Зміна розмірів рисунка відносно його центру. Виділіть рисунок. Переміщайте маркер розміру, утримуючи натиснутою клавішу CTRL.

Робота з таблицями

Таблиця складається з комірок, які згруповані по рядкам та стовпцям. Нижче наводиться один із можливих прикладів використання таблиці.

Тип

Кількість

Розрядність шини

Адресуєма

процесора

Рік

транзисторів

даних

адресів

пам'ять

MIPS

8086

1978

29 000

16

20

1 М

0.33

8088

1979

29 000

8

20

1 М

0.33

80286

1982

134 000

16

24

16 М

1.2

80386

1985

275 000

32

32

4 Г

6

80486

1989

1 200 000

32

32

4 Г

20

Pentium

1993

3 100 000

64

32

4 Г

112

Pentium Pro

1995

7 000 000

64

32

4 Г

200

Pentium ІІ

1997

7 500 000

64

32

4 Г

300

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 


Інші реферати на тему «Інформатика»: