Сторінка
2
Форми екологічної безпеки
|
|
|
|
|
|
|
Ознаки екологічної безпеки.
Екологічна безпека- це складова глобальної і національної безпеки, тобто такого стану розвитку суспільгих відносин в галузі екології, при якому системою державно-правових, організаційних, науково-технічних, економічних та інших соціальних засобів забезпечується регулювання екологічно небезпечної діяльності, режим використання природних ресурсів, охорона природногонавколишнього, безпечного для життя та здоров’я людей, попередження погіршення екологічної обстановки та винекнення небезпеки для рпродних систем та населення .
Види екологічної безпеки.
За територіальними ознакам.
1) Глобальна (міжнародна
2) Національна (державна)
3) Регіональна
4) Локальна
За способами забезпечення.
1) Техногенно-екологічна безпека/ Радіоекологічна безпека
2) Соціщ-екологічна безпека
3) Природна безпека
4) Економіко-екологічна безпека
За об’єктами охорони.
1) Екологічна безпека навколишнього природного середовища та його компонентів.
2) Екологічна безпека суспільства та людини.
ОСОБЛИВОСТІ ПРАВОВІДНОСИН У ГАЛУЗІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
Абсолютні правовідносини.
Повноваження щодо реалізації права на екологічну безпеку належить громадянам, а всі інші особи зобов’язані забезпечувати пріоритетність вимог екологічної безпеки, визначених законодавством, та їх не порушувати.
Підстави виникнення.
Норми екологічного законодавства[2]
Суб’єкти правовіносин у галузі екологічної безпеки.
1) Громадяни України
2) Фізичні особи
3) Юридичні особи.
Держава.
О’єкти правовідносин
1) Життя іздоров’я людей.
2) Безпечне навколишнє природне середовище та його компоненти (природні умови)
Зміст правовідносин
Права громадян на екологічну безпеку.(Від неконтрольованого та шкідливого біологічноговпливу. Від акустичного, електромагнітного, іонізуючого впливу , фізичних факторів та радіоактивного звбруднення. Від забруднення виробничими, побутовими, іншими відходами.)
Обов’язки держави щодо забезпечення екологічної безпеки.(У процес проектування,розміщення , будівництва , реорганізації, введеня та експлуатацію підприємств та інших об’єктів. У процксі застосування засобів захисту рослин, мінеральних добрив, токсичних, хімічних речовин та інших препаратів. У процесі проведення наукових досліджень, впровадження відкритів, винаходів, застосування нової техніки, імпортного устаткування, технологій і систем.)Обов’язки інших осіб щодо дотримання вимог екологічної безпеки.( При проектуванні, виробництві, експлуатації та обслуговуванні транспортних засобів. При проектуванні, розміщенні, будівництві, рекострукції, введенні в дію, експлуатацію військових, оборонних об’эктів. При плануванні, розміщені, забудові і розвитку населених пунктів.)
Механізм правового забезпечення екологічної безпеки.
Механізм правового забезпечення екологічної безпеки- сукупність державно-правових засобів, спрямованих на регулювання діяльності, спроможної посилювати рівень екологічної безпеки, попередження погіршеня екологічної обстановки та виникнення небезпеки для населення та природних систем, локалізацію проявів екологічної небезпеки.
Організаційно-превентивні заходи- комплекс юридично значимих дій, які спрямовані на виявлення екологічно небезпечних об’єктів, зон, територій і видів діяльлності, впровадження і застосування важелів щодо попередження виникнення екологічної небезпеки.