Сторінка
1
ЗМІСТ:
1. З ІСТОРІЇ ЧУМАКУВАННЯ В УКРАЇНІ .
2. Світові мінеральні ресурси
3. Геологічна будова і рудні ресурси України
4. Добування корисних копалин
5. Властивості Кухонної солі ( NaCl):
5.1. Хімічна стійкість NaCl ( Натрій Хлористий )
5.2. Кристалографічні характеристики NaCl ( Натрій Хлористий )
5.3. Оптичні характеристики NaCl ( Натрій Хлористий )
5.4. Механічні характеристики NaCl ( Натрій Хлористий )
5.5. Теплофізичні характеристики NaCl ( Натрій Хлористий)
6. Проварена сіль
7. СПОСОБИ ВИРАЖЕННЯ СКЛАДУ РОЗЧИНІВ
8. Про деякі особливості росту кристалів NaCl
9. Електрохімічне дослідження асиметричних нанофільтрованних мембран у розчинах NaCl і KCl
10. Виявлено новий механізм генерації когерентного випромінювання
11. СПОСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. З ІСТОРІЇ ЧУМАКУВАННЯ В УКРАЇНІ
Ще не так давно , десь із сто років тому - по дорогах України з настанням весни тяглися на південь валки чумаків. На всі боки лунали степом розлогі чумацькі пісні. В Україні існував цілий цикл чумацьких пісень. Хто ж вони були за люди - чумаки? З другої половини ХV і до кінця ХІХ століття в багатьох місцевостях України після хліборобства та скотарства
одним з найпоширеніших занять селян було чумакування. У давнину поклади кам'яної солі в Україні були не відомі, тому по сіль їздили до Азовського та Чорного морів. Спочатку тих, що возили сіль називали "соленики", потім - чумаки.
З кінця XVIII століття на Азовське узбережжя, Дон, Волгу їздили по солену й сушену рибу. Окрім цих, чумаки стали перевозити за плату й інші товари: зерно, деревину тощо. Таким чином з торгового промислу чумакування переходить у торгово-візницький. Завдяки чумакуванню значна частина селянства втягувалась у торгівлю, що сприяло налагоджуванню зв'язків між різними, навіть найвіддаленішими місцевостями.
Чумаки були в кожному селі, наприклад на Звенигородщині були села, де майже кожен чумакував. Звенигородщина віддавна славилась фруктовими садами, а перші саджанці яблук та груш завезли саме чумаки. Завдяки їм і виноград розвели і такі сади позаводили, що прославились всюди
2. Світові мінеральні ресурси, головні регіони їх поширення
Мінеральні ресурси поділяються на паливні, рудні, нерудні металургійні (флюси, вогнетриви), гірничо-хімічні, технічні, будівельні, гідротермальні (прісні і мінеральні природні води). Мінеральних ресурсів нараховується понад 250 видів. В середньому за рік добувають 8-10 млрд. т корисних копалин.
З паливних ресурсів (вугілля, нафта, газ, уран, горючі сланці, торф) головні — кам'яне і буре вугілля, нафта, природний газ.
Відомо понад 3,6 тис. вугільних басейнів і родовищ у 75 країнах світу з розвіданими запасами (60% припадає на кам'яне, 40% — на буре вугілля). Більша частина вугілля (90%) знаходиться у Північній півкулі. Найбільш багаті на вугілля Азія, Північна Америка і Європа. Головна частина цих запасів сконцентрована в Аппалачському (США), Рурському (Німеччина), Сілезькому (Польща), Кузнецькому, Кансько-Ачинському, Тунгуському (Росія), Фушунському (Китай) басейнах. У Південній півкулі значні запаси вугілля є у Південній Африці та Австралії.
Нафтогазоносних басейнів розвідано понад 600, розробляється — 450. Розвідані запаси нафти складають 150 млрд т, природного газу — 135 трлн м3. Особливе значення мають родовища нафти і газу з величезними запасами — таких у світі близько 50. Більше половини з них знаходиться в країнах Близького і Середнього Сходу (Саудівська Аравія, Ірак, Кувейт, Іран, ОАБ), у Латинській Америці (Венесуела, Мексика). Значні запаси є в Росії, США, Китаї, Лівії, Норвегії.
Потенційні ресурси урану оцінюють у 10 млн т. У першу десятку країн добувачів і експортерів урану входять Австралія, ПАР, Нігерія, Бразилія та ін.
Рудні корисні копалини репрезентовані рудами чорних і кольорових, рідкісних, розсіяних, благородних металів. Запаси залізних і марганцевих руд зосереджені головним чином у Росії, Україні, США, Канаді, Бразилії, Австралії та ін.
Майже половина запасів міді приурочена до Тихоокеанського узбережжя обох Америк (Канада, США, Мексика, Перу, Чілі). Значні вони в країнах «мідного поясу» Африки (Замбія і Конго), а також в Австралії, Казахстані, Росії, Польщі. Великі запаси алюмінієвої сировини зосереджені в Австралії, Гвінеї, на Ямайці, у Бразилії та ін.
Поліметалічні руди свинцю і цинку сконцентровані в Австралії і Північній Америці, хоча в невеликих кількостях зустрічаються в багатьох країнах. Унікальні запаси нікелю на острові Нова Каледонія, є вони в Канаді, Росії, Австралії . Олово і вольфрам приурочені до двох металогенічних поясів — Тихоокеанського, що простирається з півночі Якутії до Яви, і Андського (Болівія, Перу). За запасами і видобутком золота і платини виділяється ПАР, значні ресурси є в Росії, США, Канаді та ін.
Найбільші обсяги видобутку припадають на будівельні матеріали (будівельний камінь, вапняк, гіпс, глина, пісок та ін.). Вони поширені всюди. Запаси дорогоцінних і напівдорогоцінних каменів мають Індія, Росія, Шрі-Ланка, Канада та ін.