Сторінка
3
Що стосується специфічних речовин токсичної дії, то забрудненість води річки вдалося оцінити лише орієнтовно, тому що якість та кількість даних не задовольняла вимоги методики оцінки.
На основі наявних даних про забруднення З.Бугу та його приток цинком, хромом, міддю можна лише констатувати, що на більшості станцій вода характеризується категорією 6 за середніми і категорією 7 за максимальними величинами, тобто за вітчизняню класифікацією вона є брудною та дуже брудною. Ситуація з залізом та марганцем дещо краща. За цими показниками відмічається переважно помірно забруднені води.
Вміст нафтопродуктів коливається в межах категорій 4(слабко забруднені) – 6( брудні).
Феноли визначалися тільки на нижніх в межах України ділянках З.Бугу і на трьох його притоках. За представленими даними слід констатувати дуже високий рівень забруднення цими речовинами: якість води повсюдно відповідає категоріям 6 і 7.
Згідно з результатами визначення синтетичних поверхнево-активних речовин (СПАР) в більшості пунктів за середнім вмістом переважає вода категорій 4 і 5, за максимальними значеннями - категорій 6 і 7.
Таким чином, проведений аналіз стану якості води досліджуваних річок показав, що забруднюючі речовини, які характеризуються розглянутими гідрохімічними показниками, визначаються в пробах води постійно . чи епізодичноі містяться в концентраціях, які часто не дозволяють віднести воду до класу задовільної якості. Це підтверджує необхідність включення переглянутих гідрохімічних показників до програми подальших спостережень за станом якості води цих водотоків.
Найбільша увага в програмі моніторингу повинна бути приділена тим показникам, вміст яких свідчить про регулярне забруднення водних об’єктів, а саме:
а) трофо-сапробіологічні показники: БСК5, розчинений кисень, амонійний, нітритний та нітратний азот, фосфор фосфатів;
б) специфічні показники токсичної дії: кадмій, мідь, цинк, хром, залізо, феноли, СПАР;
в) показники сольового складу: сульфати, хлориди.
Список літератури
1. Екологічна оцінка якості поверхневих вод суші та естуаріїв України. Методика. КНД 211.1.4.010 - 94. Київ, 1994. - 37 с. 2. Емельянова В.П., Данилова Г.Н., Колесникова Т.Х. Оценка поверхностных вод суши по гидрохимическим показателям. Гидрохимические материалы, 1983, т.88, с. 119-129.
Інші реферати на тему «Географія економічна»:
Ефективність виробництва продукції рослинництва та перспектива розвитку галузі
Система виробництва продукції овець
Актуальні питання аграрної політики в умовах трансформації економіки
Басейнові історико-динамічні морфолітосистеми: палеогідродинамічні реконструкції і екологічні експертизи водогосподарських проектів
Біотехнологія в рослинництві