Сторінка
3
Таким чином, у Росії державний контроль не задовольняв вимог незалежності і гласності. Разом з тим він був зовсім ізольований від Думи. Оскільки законом не передбачалися ні форми, ні склад звіту державного контролю, то від відомств залежав обсяг контрольних прав Думи. Попередній державний контроль, запроваджений у Росії, не був у віданні Думи, оскільки дані цього контролю не відображували у звітності.
За умов радянської дійсності в колишньому СРСР діяла система державного контролю у формі Міністерства державного контролю СРСР, а потім Комітету народного контролю СРСР, які незалежно від конституційного статусу фактично були підпорядковані ЦК КПРС. Свої функції контроль виконував, виходячи із тенденційних політичних настанов командно-адміністративної системи управління народним господарством. Розглянуті форми державних контрольних органів розвивалися разом з управлінськими структурами держави.
Нині в Україні за досвідом демократичних країн світу парламентський фінансово-економічний контроль знайшов конституційне ствердження у формі Рахункової палати Верховної Ради України (стаття 98 Конституції України). Законом України "Про Рахункову палату Верховної Ради України" визначені правові основи її діяльності, статус, функції, повноваження та порядок здійснення їх.
Отже, вищий орган фінансово-економічного контролю — Рахункова палата Верховної Ради України — створений на демократичних конституційних засадах з урахуванням світового досвіду.
Інші реферати на тему «Бухгалтерський облік, податки»:
Податкова система України: проблеми становлення та розвитку
Порядок відображення в актах документальних перевірок фінансово-господарської діяльності платників податку на прибуток
Зміст контрольно-аудиторського процесу
Розрахунково-аналітичні методичні прийоми
Cуть, види та облік відповідно поточної та довгострокової заборгованості