Сторінка
2

Технологія розвитку суб'єкта знання в носія мудрості

- Виховуй у собі шляхом рефлексування розвинене самоусвідомлення, прагни до органічного поєднання розуму й сумління, єдності думки й дії, морального ідеалу та вчинку.

- Навчися адекватно осмислювати й своєчасно розв'язувати проблеми, відмовся від насильства в їхньому розв'язання в будь-якій формі, надавай простору для саморухання й саморозвитку всього сущого.

- Ніхто у світі не володіє монополією на абсолютну істину й не є її носієм, а тому будь скромним в оціненні своїх знань, поважай того, хто думає інакше, як соратника у співтворчості й друга у пошуку цілісної істини.

- Осягай шляхи сходження до мудрості як загальнолюдської цінності, як вищої форми розуміння й розв'язання практичних завдань.

Саме такими є основні уявлення про природу мудрості як духовного підґрунтя прогресу суспільства, як можливої парадигми вищої освіти, а також про шляхи проникнення людини в таїну цієї вищої загальнолюдської цінності. На підставі цієї ціннісної настанови, якісно нової парадигми знання, яку коротко можна висловити так: «До успіху, ґрунтуючись на мудрості», можна поступово змінити в позитивний бік увесь уклад і спосіб життя людей.

Для реалізації цієї реформи треба переосмислити попередню парадигму «Знання - сила» й поступово утвердити мудрість у якості нової ціннісної настанови освіти. Тоді можлива поступова зміна внутрішнього спрямування змісту викладаних наук й можна буде прийти до софійного розуміння їхнього предмета й об'єкта вивчення. А це, у свою чергу, вимагає створення нової методології софійного пізнання й відповідних наукових методик експериментального й теоретичного рівнів дослідження в гуманітарних науках.

Література:

1. Новая философская энциклопедия. - Т. 2. - М., 2001.

2. Таранов П. С. Стратегия мудрости: Пособие по интеллектуальному совершенствованию. - М., 2005.

3. Верещагин Д. С. Мудрість: Система навыков дальнейшего энергоинформационного развития. Часть 1,2. - Спб., 2002.

4. Кутырев В. А. Любовь к мудрости // Вестник МГУ, серия 7. - М., 1998. - №3. - С. 3-16.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Філософія»: