Сторінка
3
Одночасно з'ясовується, чи здійснював фінансовий орган контроль за витрачанням і збереженням коштів, правильністю тарифікації вчителів, медичних та інших працівників бюджетних установ. За необхідності проводиться вибіркова перевірка тарифікаційних списків.
Під час перевірки витрат на відрядження слід керуватись відповідними постановами Кабінету Міністрів України та інструктивними матеріалами Міністерства фінансів України з цього питання. Якщо мали місце відрядження працівників, котрі працюють у даній установі за сумісництвом, або тих, які постійну роботу в даній установі суміщають з роботою в інших установах, доцільно провести зустрічні перевірки і переконатись, чи не було подвійної компенсації витрат на відрядження.
Під час ревізії витрат на оплату комунальних послуг перевіряється правильність застосування чинних норм, цін і тарифів на опалення, освітлення, водопостачання, каналізацію; з'ясовується, чи не завищувались у документах на оплату господарських та інших витрат показники, від яких залежить розмір оплати, чи забезпечувалось відшкодування витрат за користування комунальними послугами орендарями.
За витратами на утримання автотранспорту перевіряється правильність застосування норм витрат пально-мастильних матеріалів, заповнення маршрутних листів, стан розрахунків за надані послуги найманим автотранспортом, використання автотранспорту за призначенням.
Витрати на поточний ремонт перевіряються через вивчення правильності складання кошторисів на такий ремонт, застосування розцінок, відповідності вартості списаних матеріалів обсягу виконаних робіт з поточного ремонту.
Канцелярські і поштово-телеграфні витрати перевіряються виходячи з необхідності максимальної ощадливості й недопущення оплати особистих міжміських телефонних розмов за рахунок державних коштів.
У процесі проведення ревізій в установах охорони здоров'я, дитячих будинках, садках, яслах, школах-інтернатах, у будинках інвалідів та інших установах, яким виділяються кошти на харчування, слід перевірити за документами повноту оприбуткування продуктів харчування та правильність списання їх на витрати, з'ясувати, чи не було зловживань через фальсифікацію в цих установах документів постачальників продуктів харчування, чи не було штучного завищення деяких показників господарської діяльності установи тощо.
Під час ревізії витрат на харчування доцільно провести зустрічні перевірки у деяких постачальників харчових продуктів, раптово перевірити повноту закладки продуктів для приготування їжі, звірити (вибірково) дані меню з даними пробних дегустацій медперсоналом установи і з'ясувати, чи немає між ними розбіжностей.
Ревізія витрат на придбання медикаментів проводиться шляхом перевірки документів (рахунків, накладних) на придбання медикаментів, правильності застосування цін та таксування оплачених рахунків. Особлива увага приділяється перевірці повноти оприбуткування і правильності списання вартості медпрепаратів на витрати, особливо це стосується витрат наркотичних, дефіцитних і дорогих медпрепаратів. Можливе проведення зустрічних перевірок у постачальників ліків та в осіб, на лікування яких вони списувалися.
Ревізія витрачання коштів на придбання основних засобів та інших товарно-матеріальних цінностей ставить за мету виявити забезпечення їх збереження і використання.
Перевірці підлягають такі питання: відповідність витрат кошторисним призначенням на зазначені цілі; повнота надходжень та оприбуткування товарно-матеріальних цінностей; правильність проведення переоцінок, дооцінок та індексацій основних засобів і малоцінних предметів; наявність договорів про матеріальну відповідальність з матеріально відповідальними особами; своєчасність і повнота проведення річних інвентаризацій товарно-матеріальних цінностей; правильність списання матеріальних цінностей; обґрунтованість реалізації або безплатного передання основних засобів, обладнання та інвентарю. У разі відчуження об'єкта власності необхідно перевірити наявність рішення органу управління про продаж основних фондів із визначенням способу продажу, дотриманням покупцем умов купівлі-продажу майна в частині повноти та своєчасності розрахунків за придбаний об'єкт, повноту і своєчасність внесення до доходів бюджетних установ коштів від реалізації необоротних активів (крім будівель і споруд) та правильність їх використання, повноту і своєчасність перерахування до відповідних бюджетів коштів від продажу бюджетними установами та підприємствами об'єктів державного (комунального) майна.
У разі ліквідації об'єкта власності обов'язково перевіряється наявність у об'єкта контролю дозволу органу управління на списання основних засобів, акта на списання із висновками комісії про стан списаних основних засобів, та причини їх списання, своєчасне оприбутковування у бухгалтерському і складському обліку матеріальних цінностей, які залишаються після ліквідації основних засобів.
Ревізія витрачання коштів на капітальний ремонт приміщень і споруд, як правило, проводиться із залученням,фахівців, за допомогою яких перевіряється, чи не допущено при оплаті виконаних робіт приписок до фактично виконаних обсягів робіт та неправильного застосування розцінок і зайвого списання матеріалів.
В установах, де є спеціальні кошти, перевіряється правильність їх формування і використання, наявність кошторису спеціальних коштів, затвердженого в установленому порядку. Необхідно встановити, чи не використовувалися спеціальні кошти на цілі, не передбачені кошторисом, а також своєчасність і повноту перерахування до бюджету сум перевищення доходів над видатками за кошторисами спеціальних коштів.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Небанківські кредитні інститути
Заходи держави, щодо залучення іноземного капіталу
Управління фінансовою санацією підприємства (ДП “Криворізька терплоцентраль”)
Аналіз фінансового стану економіки України та її галузей
Фінансово-інвестиційна діяльність локомотивного господарства Придніпровської залізниці