Сторінка
2
Такий підхід доцільно використати у вітчизняній практиці, що має ряд переваг:
- податки з продажу не є доходом (згідно МСБО 18 “Дохід” та П(с)БО 15 “Дохід”), тому неправомірно їх відображати у складі доходів;
- відображення в бухгалтерському обліку на рахунку “Продаж” (“Дохід від реалізації”) чистого доходу (виручки) від реалізації підвищує наочність інформації і позбавляє необхідності додаткових вирахувань;
- скорочує алгоритм обчислення прибутку від операційної діяльності для складання Звіту про фінансові результати.
З розподілом доходів, витрат та фінансових результатів по видах діяльності безпосередньо пов’язано також і формування фінансової звітності, а саме Звіту про рух грошових коштів та Звіту про фінансові результати. Проте, якщо при складанні Звіту про рух грошових коштів використовується розподіл на операційну, фінансову та інвестиційну діяльність, то Звіт про фінансові результати передбачає розподіл на:
операційну діяльність (рядок 010-105);
іншу діяльність (рядок 110-195) (2) .
На нашу думку більш обґрунтованим є підхід, коли структура Звіту про фінансові результати відповідає розподілу діяльності на операційну, фінансову та інвестиційну, який використовується у Звіті про рух грошових коштів (3).
Така узгодженість між формами звітності дозволяє досягти комплексного підходу при складанні фінансової звітності та покращує їх взаємозв’язок. Крім того, використання розподілу фінансових результатів за видами діяльності є перспективним напрямком розвитку системи бухгалтерського обліку та економічного аналізу, оскільки дасть змогу отримувати оперативну інформацію про активність та результативність роботи підприємства в розрізі окремих видів її діяльності, що є надзвичайно цінним в управлінні підприємством.
ЛІТЕРАТУРА
1. 1. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99р. № 91.
2. 2. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 “Звіт про фінансові результати”. Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31 березня 1999 р. № 87.
3. 3. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 4 “Звіт про рух грошових коштів”. Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31 березня 1999 р. № 87.
1 2
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Теоретичні аспекти проблеми державного боргу
Місцеві бюджети в складі бюджетної системи
Аналіз фінансових ресурсів підприємства (на прикладі колективного підприємства «Зеленбуд»)
Фінансовий аналіз інвестиційного проекту
Державний фонд соціального страхування. Позабюджетні фонди органів місцевого самоврядування