Сторінка
2
4. Створення єдиної інформаційної бази даних системи державного фінансового контролю. На сьогодні відсутній єдиний інформаційний центр органів фінансового контролю; склад та наповнення інформаційних ресурсів не відповідає європейським вимогам до організації роботи органів фінансового контролю; відсутня система класифікації та кодування інформації тощо. На заваді створенню ефективної системи електронного обміну інформацією між органами державного фінансового контролю стало використання ними різних, не адаптованих один до одного програмних продуктів, та наявність міжвідомчого бар'єра щодо обміну інформацією.
5. Формування наднаціональних органів фінансового контролю і моніторингу фінансових потоків, що зумовлює потребу співробітництва країн з окремих проблем на основі двох чи багатосторонніх угод.
6. Посилення впливу цивільного суспільства і його залучення до механізмів контролю за діяльністю урядових структур. З метою початку процесу реформування системи державного фінансового контролю з наближенням ії до вимог ЄС доцільне проведення розширених обговорень і консультацій з цього питання Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, зацікавленими органами влади, науковцями та громадськістю.
Реалізація процесу реформування системи державного фінансового контролю за визначеними напрямами повинна відбуватися поетапно, з чітко визначеним планом дій із зазначенням цілей, термінів виконання та відповідальних виконавців.
Отже, з метою приведення системи державного фінансового контролю в Україні у відповідність із нормами і правилами законодавства ЄС необхідно прийняти Концепцію реформування системи державного фінансового контролю та внести істотні зміни до підходів, процедури й механізмів усієї системи.
Література:
1. Закон України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” № 2939-XІІ від 26.01.1993 року.
2. Іванов І.М. Реформування системи державного фінансового контролю. // Фінанси України. – 2005. – № 6 – С. 145-150.
3. Звіти про результати роботи Державної контрольно-ревізійної служби. – К. – 2000, 2001, 2002, 2003, 2004.
4. Матеріали конференції “Роль та значення фінансового контролю в удосконаленні системи управління державними фінансами: функції парламенту, внутрішнього та зовнішнього аудиту”. – К.: Проект “АДФ”. – 2003.
5. Сивульський М.І. Державний внутрішній фінансовий контроль в Україні: результати, проблеми та перспективи розвитку. // Фінанси України. – 2005. – № 7 – С. 8-18.
6. Сивульський М.І. Проблеми становлення системи державного фінансового контролю в Україні . // Фінанси України. – 2005. – № 3 – С. 3-9.
1 2
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Відповідальність кредитної спілки
Фінансова система України: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку
Зміст та значення фінансової політики як складової частини економічної політики держави
Особливості використання систем електронних платежів державним казначейством України
Боргова безпека держави