Сторінка
2
На рівні підприємств та корпорацій інформаційна інфраструктура інноваційного бізнесу розвивається більш прискореними темпами. Велика кількість підприємств металургійної та металообробної промисловості подають на своїх сайтах прайс-листи продукції з можливістю безпосереднього замовлення, а в деяких випадках надаються пропозиції на передачу ноу-хау. Ряд київських провідних інститутів на своїх сайтах мають бази даних своїх розробок із їх рефератами. Наприклад Інститут фізики напівпровідників НАН України подає базу даних своїх розробок за дев'ятьма рубриками. Інститут проблем матеріалознавства, Інститут газу подають на своїх сайтах наукові розробки, готові до впровадження або для спільного виробництва по комплексних напрямках. Крім того, пропозиції Київських інститутів по трансферу високих технологій можна знайти на серверах закордонних інноваційних фірм. НДІ соціально-економічних проблем міста разом із Науково-технічним центром "СКІФ" створили базу даних "Науковий та промисловий комплекс міста Києва", яка сьогодні має доступ з Internet-мережі за адресою www.skiff.kiev.ua. На основі інформаційного змісту цієї бази даних, за підтримкою Головного управління промислової політики Київської міськдержадміністрації, реалізовано випуск офіційного довідника "Інноваційний КИЇВ: Наука та Промисловість". Крім того, відповідно рішення Ради головних інженерів київських підприємств , з метою розширення інфраструктури трансферу технологій розроблено Internet-проект серверу "Інноваційний Міст" www.innovation.com.ua . "Інноваційний Міст" призначений для інформаційного обслуговування науково-дослідної та промислової кооперації, купівлі та передачі наукової продукції, високих технологій і інновацій. Проект спрямовано: керівникам малих та середніх підприємств, керівникам наукових установ та відділам маркетингу промислових корпорацій і акціонерних товариств. На сайті подаються слідуючі розділи:
- доступ до баз даних: вторинного ринку обладнання та матеріалів, вільних виробничих потужностей; партнери і пропозиції про співробітництво, готові до впровадження результати НДР, технології, розробки, ідеї, інноваційні проекти; промислові підприємства та наукові установи; банки та інвестиційні фонди, які фінансують інноваційні проекти; нормативно-правові документи, які регламентують інноваційну діяльність; інфраструктура інноваційної діяльності, тобто хто є хто в інноваційному бізнесі та в сфері підтримки технологічних інновацій; - інтерактивний сервіс по реєстрації в базах даних "Інноваційний Міст"; - публікації, аналітичні огляди, моніторинг інноваційних процесів, статті, конференції, зовнішні посилання на спеціально відібрані анотовані джерела Internet та електронний журнал "Інноваційний Київ".
Планується також періодичний випуск компакт-дисків з відповідними базами даних, як додаток до журналу "Інноваційний Київ". Одночасно це дозволяє розширити кругозір ділових кіл про найперспективніші промислові технології міста і забезпечити їх вихід на ринок. Таким чином, необхідною умовою покращення показників інноваційної діяльності в Києві є розвиток інноваційної інфраструктури. Але для прискорення її розвитку необхідно розробити науково-технічну регіональну програму розвитку інноваційної діяльності, передбачивши:
- подальше створення інноваційних технологічних центрів, центрів трансферу технологій, бізнес-центрів, бізнес-інкубаторів, технопарків, створення ефективно діючих менеджерських структур, які повинні забезпечити інтеграцію всіх учасників інноваційної діяльності; - вивчити досвід та розробити пропозиції по створенню фондів сприяння розвитку науки та технологій, в тому числі консалтингових та венчурних фірм, які будуть направлені на підвищення економічного росту та технологічне переозброєння підприємств; - розробити пропозиції щодо стимулювання крупного бізнесу до створення регіональних фондів фінансової підтримки інноваційних проектів в сфері високих технологій; - вивчити досвід та провести порівняльний аналіз інноваційних інфраструктур (інноваційні фонди, організаційні структури, нормативно-правова база інновацій) у закордонних наукових центрах; - провести дослідження ринку високих технологій і наукових розробок у Києві, Україні та зарубіжних країнах з метою формування ринкової політики в Київському регіоні; - створити Київський центр інноваційного розвитку, а також регіональний центр трансферу технологій відповідно "Заходів щодо забезпечення виконання у 2000 році завдань, передбачених Посланням Президента України до Верховної Ради України, Програмою діяльності Кабінету Міністрів України та спрямованих на поліпшення соціально-економічного становища", затверджених Постановою Кабміну України от 28.04.2000 №747; - в рамках Програми співробітництва з НАН України розробити науково-технічну програму комерціалізації високотехнологічних і наукоємних розробок Київських інститутів шляхом створення конкурентоспроможних товарів, освоєння виробництва та виведення їх на ринок, в тому числі підготувати та провести відкритий конкурс інноваційних проектів "Наука - технологія - виробництво - ринок".
Враховуючи що на промислових підприємствах Києва працює більш як 15%, а в науково-дослідних і проектних установах близько 5% зайнятого населення, буде доцільним вважати, що розробка і реалізація цілеспрямованої програми інноваційного розвитку в місті, зможе значно збільшити в найближчі роки прибуткову частину бюджету, оскільки інноваційний технологічний
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Лізингові операції в спектрі послуг кредитно-фінансових інститутів
Пріоритетні напрямки бюджетної політики Донецького регіону у складі стратегії регіонального розвитку
Вплив непрямих податків на фінансово-господарську діяльність підприємств
Сутність та специфіка діяльності інвестиційних банків у сучасних умовах і потенціал їх створення в Україні
Сутність та роль бюджету в соціально-економічних процесах