Сторінка
4

Фінансові послуги на ринку цінних паперів

Формула розрахунку індексу:

KAC-20(w) = S1(Mсap) / S0(Mсap),

де S1 – сума ринкової капіталізації в базисному періоді;

S0 – сума ринкової капіталізації на поточний час;

Mсap – ринкова капіталізація підприємств.

Початкове значення індексу: 1216.

Якщо має перевагу простий індекс порівняно із зваженим, то це говорить про те, що інвестору вигідніше купувати акції різних підприємств, ніж вкладати кошти в акції великих емітентів.

Галузеві індекси компанії Альфа-Капітал: для металургійної, хімічної, енергетичної, нафтогазової, машинобудівної відповідно.

Формула розрахунку індексів:

Галузевий КАС- індекс = S1(Mсap) / S0(Mсap),

де S1(Mсap) та S0(Mсap) – сума ринкової капіталізації компаній, що входять до бази відповідного індексу на поточну та базову дати відповідно.

Початкове значення індексу: 1000.

ПФТС-індекс

Формула розрахунку індексу:

ПФТС-індекс = S MСt / SMCb,

де S MСt та S MCb – сума ринкової капіталізації компаній, що входять до бази індексу у поточний та базовий період відповідно. Ринкова капіталізація визначається як добуток ціни та кількості емітованих акцій. Ціна ж, у свою чергу, визначається як ціна останньої угоди в поточний період, яка потрапляє у коридор: найкраща ціна покупки – найкраща ціна продажу у момент закриття торгової сесії. Якщо ж такої угоди немає, то за ціну акції приймається значення середини цього коридору.

Початкове значення індексу: 100.

Wood-15

Індекс «Wood-15» заснований на методології, що розроблена Міжнародною фінансовою корпорацією для ринків, які розвиваються. Дана методологія дозволяє отримувати всі зміни ринку, в тому числі злиття і поглинання компаній, банкрутство, включення нових компаній у базу індексу. База індексу фіксується на період в один місяць.

Формула розрахунку індексу:

I поточний = К поточна / К0,

деI поточний – поточне значення індексу;

К поточна – поточна сумарна ринкова капіталізація компаній, включених до бази індексу;

К0 – сумарна ринкова капіталізація компаній, включених до бази індексу, на дату початку розрахунку індексу (13 червня 1997 року).

Значення індексу Wood-15 = Загальна дана ринкова капіталізація компаній, які входять у базу 1,000 / Початкову капіталізацію компаній, які входять у базу

Початкове значення індексу: 1000.

База індексу включає в себе 15 компаній, що займають перші місця на українському фондовому ринку за величиною ринкової капіталізації.

INDEX-SGU (SGen –INDEX)

Формула розрахунку індексу:

INDEX-SGU = S(Cr Q) / S(Cb Q),

де Cr та Cb – відповідно поточна та базова середні ринкові ціни акцій кожної з компаній, включених у базу розрахунку індексу. Середня ринкова ціна визначається як середня зважена за усіма угодами, що були укладені і ПФТС, на фондових біржах або дилерами банку у поточний та базовий періоди відповідно.

Q – загальна кількість акцій емітента.

Початкове значення індексу: 100.

ProU-50

Формула розрахунку індексу:

ProU-50 = S(Cn Q) / S(Cb Q),

де Cn та Cb – відповідно поточна та базова середні ринкові ціни акцій кожної з компаній, включених у базу розрахунку індексу. Ціна визначається як середня зважена за котируванням попиту учасників ПФТС, фондових бірж та «телефонного ринку» у поточний та базовий періоди відповідно.

Q – загальна кількість акцій емітента.

Початкове значення індексу: 100.

3. Управління портфелем цінних паперів (зарубіжний досвід)

В економічній статистиці зарубіжних країн застосовується ряд коефіцієнтів, індексів і абсолютних показників, які дозволяють всебічно охарактеризувати величину і ступінь використання акціонерного капіталу, ефективність вкладення засобів інвесторів у цінні папери, вартість цінних паперів та інші цінові параметри. Використовуючи закордонний досвід, у міру розширення лістингу Української фондової біржі та збільшення об’єму угод розпочато вираховування відповідних показників і публікація їх у діловій пресі.

Цінні папери можуть давати дохід 2-х видів:

у вигляді процентів та дивідендів;

1) у результаті зростання курсової вартості цінних паперів.Ці фактори в більшості випадків є наслідком діяльності фірми-емітента, а зростання курсової вартості буває пов’язане і з очікуванням – результатами від впровадження проекту для інвестування якого випущені цінні папери.Для оцінки очікуваних результатів:

1) визначають початкову вартість проекту (початкові інвестиції ПІ);

2) обчислюють передбачуваний чистий дохід за період впровадження проекту та визначають:

3) підраховують додатковий грошовий потік з урахуванням податкових пільг на період впровадження проекту.

Після цього розраховують:

=

Для оцінки доцільності капіталовкладень, з урахуванням зміни вартості майбутніх грошових потоків у часі, використовують показники:

1. Чиста теперішня вартість (ЧТВ):

ЧТВ = РV - ПІ > 0, (8.37)тоді індекс прибутковості =

Розрахунок РV робиться з використанням дисконтної ставки, за рівень якої приймається та ставка доходу, що могла б мати фірма в разі альтернативного використання коштів.

2. Внутрішня ставка доходу (ВСД) – це міра прибутковості, що визначає таку ставку дисконту, за якої РV - ПІ, тобто ЧТВ = 0. Надалі ВСД порівнюють з граничною ставкою, тобто тією мінімальною ставкою, яка вважається ефективною при реалізації проекту на даному підприємстві. Частіше за все це та ставка доходу, з якою нині працює фірма і без впровадження нового проекту.

Необхідна ставка доходу (вартість капіталу) – це мінімальний майбутній дохід, на який погоджується інвестор, вкладаючи гроші в проект, шляхом купівлі цінних паперів.

Фактори, що обумовлюють вартість капіталу:

- ризикованість доходів;

- частка заборгованості в структурі капіталу;

- фінансова стабільність;

- ринкова оцінка цінних паперів фірми.

Високі доходи повинні обіцяти ті фірми, які мають змінні надходження, грошові потоки з високою часткою заборгованості та без міцної фінансової репутації.

На низькі доходи погоджуються покупці цінних паперів тих фірм, де доходи зростають, низька заборгованість, добра фінансова репутація.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Фінанси»: