Сторінка
2
Мал. 4
Навчальну систему GRAN з успіхом можна використовувати не тільки на уроках геометрії, а і на уроках алгебри. Як приклад, можна розглянути використання GRAN для обчислення значень визначених інтегралів (мал. 6) та похідних (мал. 7).
Мал. 6 Мал. 7
Також дану програму можна використовувати для розв’язування систем рівнянь графічним способом.
Алгоритм розв'язування системи рівнянь графічним способом за допомогою навчальної програми GRAN 2D.
№1061 (а). Розв’язати графічно систему лінійних рівнянь
Будуємо графік функції . Для цього виконаємо: Об’єкт → Створення → Функціональна залежність і вводимо відповідні значення у вікні «Функціональна залежність» (мал. 8).
Мал. 8
Натискуємо кнопку «Ok» і одержуємо графік із заданими властивостями (мал. 9).
Мал. 9
Будуємо графік функції . Для цього виконаємо: Об’єкт → Створення → Функціональна залежність і вводимо відповідні значення у вікні «Функціональна залежність» (мал. 10).
Мал. 10
Натискуємо кнопку «Ok» і одержуємо графік із заданими властивостями (мал. 11).
Мал. 11
За допомогою кнопки «Створення точки» позначаємо току перетину утворених графіків (мал. 12).
Мал. 12
За допомогою вкладки «Список об’єктів» визначаємо координати утвореної точки, тобто розв’язок заданої системи рівнянь (мал. 13).
Мал. 13
Під час вивчення в курсі алгебри властивостей функцій та їх графіків з успіхом можна використовувати програму «Графіки 3.0.3» (мал. 14).
Мал. 14
Розглянемо, наприклад, як змінюється графік функції y=ax2 + bx + c при зміні коефіцієнтів a, b і с. Для цього в меню просто вибираємо потрібну функцію. Зміни розташування графіка в залежності від зміни коефіцієнтів простежуються дуже добре (мал. 15 – мал. 20). Управління програмою надзвичайно просте і не вимагає суттєвих витрат часу для того, щоб навчити учнів працювати з нею.
Мал. 15 Мал. 16
Мал. 17 Мал. 18
Мал. 19 Мал. 20
Зручною у використанні і з цілою низкою корисних властивостей є програма Advanced Grapher. За допомогою цієї програми можна будувати графіки функцій, обчислювати значення функцій, проводити дослідження функцій. Вдалим є те, що можна будувати графіки кількох функцій в одній системі координат, змінюючи при цьому колір лінії графіка та її товщину.
Розглянемо, наприклад, процес побудови графіків функцій y=x2, y=sin x та y=2x в одній системі координат. Для цього досить виконати набір нескладних дій (мал. 21 – 23).
Мал. 21 Мал. 22 Мал. 23
В результаті одержимо:
Мал. 24
Завдяки під’єднанню до світової мережі Інтернет та знайомством з пошуковими системами Yandex, Google, Rambler, Meta та іншими, надавати учням можливість знаходити інформацію, опрацьовувати її або знайти вказівки на друковані джерела (мал. 25 – 27).
Мал. 25 Мал. 26
Мал. 27
Проводити тестування за допомогою спеціальних тестових програм, що значно економить час на уроці та оперативно інформує про його результати. Існує багато тестерів – програм, які дозволяють вводити в тест певну кількість питань, варіювати складність завдань, створювати тести з однозначним результатом або з декількома відповідями.
Наприклад, тестова програма «MyTestX» (мал. 28 – 29),
Мал. 28 Мал. 29
Мал. 30
Спрямовувати роботу в класі за допомогою електронних підручників на електронних носіях (ППЗ) (мал. 32 – 33) та в мережі Інтернет on-line. Є безліч сайтів, на яких учень може пройти тестування (є зразки незалежного тестування з математики за минулі роки) в системі on-line (безпосередньо в Інтернеті), повторити основні положення з будь-якої теми, самостійно опрацювати додатковий матеріал.
При позакласній роботі з предмета учні мають змогу створювати публікації (Publisher) за допомогою мультимедійних засобів. Це може бути стіннівка, інформаційний вісник, буклет, газета з різною кількістю сторінок, брошура, стендовий матеріал, роздаткові картки (мал. 34 – 35).
Але в своїй практичній роботі для створення і використання презентацій я користуюсь програмою Power Point з пакета Microsoft Office. Цей вибір пояснюється, перш за все, розповсюдженістю даного пакета та його уніфікованістю, доступністю та універсальністю.
Теоретична основа досвіду
Нам всім відомо, що людина сприймає інформацію з навколишнього світу за допомогою своїх органів чуття: зору, слуху, смаку, нюху, дотику. Ми все це «випробували» ще в ранньому дитинстві.
Психологи виділяють три основні типи засвоєння інформації:
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Причини неуспішності студентів
Методика викладання англійської мови
Діяльність шкільної бібліотеки
Вдосконалення історичної освіти як складова формування історичної свідомості молоді
Використання засобів педагогічного малювання у процесі удосконалення навичок образотворчої діяльності молодших школярів