Сторінка
9
Саме у грі діти оволодіють знаннями, набувають соціального досвіду в ході спілкування з ровесниками, вчаться обирати шляхи вирішення проблеми та знаходять вихід із складних ситуацій.
Переваги організації ігрових ситуацій для підлітків:
діти більше часу спілкуються один з одним;
краще починають розуміти один одного;
на відміну від дорослих знаходять конструктивні шляхи вирішення;
починають більше довіряти один одному;
більш готові до розуміння і наслідування поведінки;
вчаться обирати більш прийнятний спосіб поведінки в соціумі;
обирають власний стиль спілкування;
Своєї значущості ігрова діяльність набула завдяки використанню досвіду роботи з неповнолітніми за теорією відповідальної залежності та виховуючих стосунків А.С. Макаренка та в педагогіці людяності В.О. Сухомлинського.
Дослідженнями визначено, що педагогічні працівники розуміють значимість і важливість використання ігрової діяльності в роботі з підлітками, але для цього їм потрібно оволодіти певними знаннями, вміннями. Тому більшість викладачів віддають перевагу співпраці з психологами шкіл, які володіють певним досвідом роботи в даному напрямку. Педагоги сприяють організації спільної діяльності зі спеціалістами під час тематичних уроків, годин спілкування, зборів для учнів, батьків тощо.
Щоб зрозуміти, чи сприяє ігрова діяльність дітей підліткового віку в школі виявленню та розвитку у них організаторських здібностей, наведемо ідеї бразильського педагога Паоло Фрейре, а саме:
освіта ґрунтується на «банківському підході, за якого інформація зберігається в пасивних куточках пам’яті, звільняючи її;
освіта повинна допомагати ставити правильні питання та надавати можливість будувати схеми для їх активного вирішення;
освіта має базуватися на потребах людей та їхньому життєвому досвіді;
освітній процес є процесом обміну й діалогу, або відображення та дії.