Сторінка
4

Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського: вчора, сьогодні, завжди

Організація з 1966 року республіканських, а пізніше - міжнародних конкурсів камерних ансамблів в Україні відкрила для талановитої молоді широку перспективу реалізації свого обдаровання, всебічного підвищення професійності і художнього рівня майстерності. Багато музикантів здобули високі звання лауреатів не тільки на батьківщині, але й за її межами.

Поряд з вихованням музикантів-ансамблістів кафедра веде інтенсивну науково-методичну роботу. Опубліковано ряд досліджень її викладачів з проблем сучасної камерної музики, збірки концертно-педагогічного репертуару, навчальні програми з класу камерного ансамблю для всіх ланок музичної освіти (Л. Цвірко, І. Боровік, І. Царевич, Т. Арсенічева).

Значним досягненням стало відкриття при кафедрі асистентури-стажування, завдяки чому понад 60 молодих талановитих музикантів змогли вдосконалити свою виконавську та педагогічну майстерність, розширити знання в галузі педагогіки, методики, психології та естетики, значно поновити репертуар. Багато музикантів, закінчивши асистентуру-стажування, успішно викладають камерний ансамбль у вищих та середніх музикальних навчальних закладах України.

Сьогодні кафедра камерного ансамблю об′єднує високопрофесійних педагогів, які користуються заслуженим авторітетом не тільки в Україні, але й за кордоном. На кафедрі тривалий час працюють І. Царевич, І. Боровик, доценти Т. Арсенічева, Л. Грішко і представники більш молодого покоління - доценти О. Ващук, І. Пугачова, народна артистка України, доцент Є. Басалаєва.

Викладачі кафедри, продовжуючи традиції своїх попередників, поєднують педагогічну роботу з інтенсивною концертно-виконавською практикою. Виступають із провідними митцями України у складі різних ансамблів, а також є активними учасниками ансамблів "педагог-студент". В концертах у столичних залах чи в гастрольних поїздкахпо Україні та за її межами вони популяризують твори світової та вітчизняної класики. У творчій співпраці з сучасними українськими композиторами народжуються нові високоталановиті опуси камерного жанру. Написані авторами спеціально для конкретних виконавців, ці твори отрисують концертне життя завдяки музикантам-педагогам і студентам кафедри та поповнюють камерно-ансамблевий репертуар.

Закінчуючи огляд діяльності кафедри камерного ансамблю, слід додати, що упродовж багатьох років її педагоги разом зі своїми вихованцями регулярно брали участь у музичних зібраннях в Меморіальному кабінеті-музеї В. Косенка, Музеї М. Лисенка, в Будинку вчених НАН України, Київському міському будинку вчителя, в Андрієвскій церкві та музичних школах Києва.

Сумлінна педагогічна та виконавська праця викладачів кафедри отримала високу оцінку музичної громадськості міста. Педагоги з великою віддачею займаються зі студентами, вселяючи в них віру в те, що вічний пошук - єдиний правильний шлях до досконалості, радість - не в досягнутих результатах, в невпинному русі до мети.

Мене, як студентку фортепіанного факультету, дуже зацікавила історія виникнення, етапів становлення та розвитку обох кафедр спеціального фортепіано, кафедри концертмейстерства, також кафедри камерного ансамблю. Під час пошуку та обробки інформації я знайшла багато цікавих фактів та неодноразово була здивована, скільки талановитих та визнаних музикантів посприяло процвітанню фортепіанного факультету, скільки розумової та душевної праці було вкладено, який скарб був залишений музикознавцями та композиторами.

Національна музична Академія України має велике, різноманітне, ходужньо-історичне минуле, тому, я вважаю, в неї велике Майбутнє!

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: