Сторінка
5
Окремі години треба відводити на вивчення мови програмування файлів форм пакету "Фінанси без проблем". Студенти вивчають основні групи мови: команди, які виконує програма "Фінанси без проблем", форматні вставки, "каркас" форми, коментарі. Студенти повинні засвоїти функції файлів форм та методи роботи з ними. На лабораторній роботі з вивчення механізму фактів студенти вчаться одержувати детальну інформацію про операції, робити з нею операції фільтрації, пошуку, сортування, підрахунку.
Після вивчення обох пакетів викладач ставить завдання: реалізувати приклади ведення бухгалтерії за допомогою пакетів та порівняти ефективність використання різних бухгалтерських продуктів. Це доцільно робити для закріплення, систематизації та узагальнення набутих знань і навичок. Завдання такого роду сприяють розвитку мислення, виробляють творчий підхід до отриманої інформації. Наприклад, пропонується відповісти на такі запитання, порівнюючи при цьому можливості програм "1С:Бухгалтерія" та "Фінанси без проблем": Зручність роботи з програмою. Характеристика інтерфейсу користувача. Наявність супроводжуючих та гіпертекстових підказок. Зручність занесення операцій в журнал операцій. Методи селекції та фільтрації записів в журналі операцій. Захищеність від помилок при занесенні операцій. Створення різнопланових звітніх форм. Принципи ведення валютного обліку. Встановлення звітного періоду. Оперативність одержання інформації про проводки операції. Друкування журналу операцій. Можливості роботи в мережевому варіанті. Можливість роботи із сервером через Інтернет.
Підвищення ефективності навчального процесу можливе за рахунок раціонального поєднання із традиційними технологіями навчання диференційованого підходу до студентів, який реалізується за темпом навчання, обсягом навчального матеріалу, глибиною його засвоєння, з урахуванням рівня набутих знань і навичок навчально-пізнавальної діяльності, особливостей сприйняття, розуміння навчальної інформації.
Розвиваюча функція занять реалізується на вищому, продуктивному рівні, якщо використовуються міжпредметні зв¢язки, що дозволяє переносити, згортувати і систематизувати знання. Викладач спрямовує діяльність студентів на те, щоб виділити головні положення у навчальному матеріалі, використовуючи прийоми аналізу, узагальнення, систематизації матеріалу.
Згідно з попередніми висновками засобами комп’ютерних технологій для формування проектувальних умінь щодо ведення бухгалтерського обліку обрано 1-С.Бухгалтерія.
Розроблений курс "Методика використання комп’ютерних технологій при вивченні дисципліни "Бухгалтерський облік"" складається із навчальної програми. За основу береться програма 1С-Підприємство. В програмі визначаються три модулі вивчення матеріалу. Кожний модуль містить певну кількість теоретичних і практичних занять.
Перший модуль: Концепція "1С:Підприємство". Організація бухгалтерського обліку в системі "1С". Початкові відомості про вбудовану мову. Теоретичний курс першого модуля нараховує 8 годин, практичний – 6 годин.
Другий модуль: Об’єкти системи "1С". Створення та робота з об’єктами. Теоретичний курс другого модуля нараховує 10 годин, практичний – 12 годин.
Третій модуль: Конфігурування, адміністрування та настройка системи "1С". Теоретичний курс третього модуля нараховує 11 годин, практичний – 13 годин.
Структурні схеми побудови теоретичного та практичного навчання "1С:Бухгалтерія підготовки бухгалтера" зображені на рисунках 2.1 та 2.2.
Рис. 2.1 Структурна схема теоретичного курсу
Рис. 2.2 Структурна схема практичного курсу
Навчальний курс "Методика використання комп’ютерних технологій при вивченні дисципліни "Бухгалтерський облік"" надає можливість додаткового працевлаштування у фірми які використовують програмний продукт "1С:Підприемство", або у фірми–партнери "1С".
Мета вивчення спецкурсу: формування в студентів знань та умінь, необхідних для ефективного створення, зміни та настройки поточної конфігурації "1С", а також для використання комп’ютерних засобів у навчальній і професійній діяльності фахівця.
Основними завданнями навчальної дисципліни є:
вивчення комплексної діяльності фахівця щодо настройки та повноцінної експлуатації програмного продукту "1С:Підприемство";
розуміння призначення, можливостей, інструментів, засобів, технологій і сфери застосування програмного забезпечення "1С";
набуття початкових відомостей про можливості та синтаксис вбудованої мови "1С".
Після вивчення курсу " Методика використання комп’ютерних технологій при вивченні дисципліни "Бухгалтерський облік"" студенти повинні мати достатнє уявлення про:
вміння створювати, завантажувати, супроводжувати та настроювати конфігурації програми "1С:Підприємство";
володіння засобами, інструментами які надаються програмою;
внесення змін в довідники, документи, звіти, форми обліку бухгалтерсько-господарських операцій.
Уміння та навички досягаються насамперед через практичне оволодіння учнями основ програмування та настроювання в системі "1С". Однаково важливими є уміння створювати нові елементи конфігурації і уміння їх редагувати, аналізувати модулі, тексти та форми конфігурації, імпортувати або експортувати дані, зменшити число арифметичних помилок, оцінити поточне фінансове становище підприємства і його перспективи.
У світі існує багато бухгалтерських пакетів різної потужності й вартості, однак українські бухгалтери й підприємці віддають перевагу пакетам, створеним у країнах співдружності (Україна, Росія), як найбільш підходящі для умов перехідної економіки й швидкої зміни законодавчих актів, що регулюють порядок бухгалтерського обліку.
Успішна діяльність підприємства може бути досягнута при умові зразкової організації обліку на підприємстві:
оперативно-технічного, мета якого – швидке одержання інформації про хід виробництва, реалізації продукції, робіт, послуг;
статистичного, для визначення кількісних і якісних показників роботи підприємства;
бухгалтерського, для документального відображення і контролю за господарською і фінансовою діяльністю підприємства і передачі інформації зовнішнім користувачам для прийняття оптимальних рішень.
Але що робити, коли треба не тільки оперативно вводити дані бухгалтерського обліку, але й оперативно змінити форму документу, звіту? Оперативно настроїти програму для мережевої роботи? . Або взагалі написати зовсім іншу конфігурацію, з зовсім іншими можливостями? . Тому курс навчального предмету дає змогу отримати певні навики: створювати нові конфігурації, документи, довідники, звіти, друковані форми, встановлювати, настроювати та супроводжувати програмний комплекс "1С:Підприемство".
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Методика викладання математики в системі спеціальних дисциплін
Реалізація естетичного виховання шляхом використання методу стимулювання та корекції поведінки
Підготовка руки дитини до письма
Бесіди про образотворче мистецтво - засіб виховання учнів у 1-4 класах
Самостійна робота студента: сутність, види, вимоги. Роль викладача у організації самостійної роботи студента