Сторінка
2
• відеокліпи;
• звуковий супровід (музику або голос);
• гіперпосилання на інші слайди та документи (презентації, таблиці, діаграми тощо, які знаходяться на даному комп’ютері або в Інтернеті).
Окремі об’єкти слайдів можуть мати ефекти анімації
Оскільки PowerPoint є складовою Microsoft Office, то, готуючи презентацію, можна використовувати фрагменти документів Word, електронних таблиць і діаграм Excel, даних Access. Створені в PowerPoint слайди можна відразу переглянути і, при потребі, змінити.
Презентації PowerPoint демонструють:
• на моніторі для невеликого кола осіб (у тому числі в Інтернеті);
• на екрані за допомогою мультимедійного проектора;
• на екрані за допомогою епідіаскопів, використовуючи прозорі плівки;
• на екрані за допомогою діапроекторів, використовуючи 35-міліметрові слайдофільми;
• як роздруки на папері.
Огляд середовища PowerPoint.
PowerPoint є складовою частиною Microsoft Office, тому він має риси, спільні з іншими додатками Office. Наприклад, запустити PowerPoint можна так само, як і будь-який інший додаток – або через меню Пуск, або за допомогою панелі Office, або подвійним клацанням на його ярлику чи підготовленій раніше презентації.
PowerPoint використовується для створення презентації та її показу. В режимах підготовки презентації (звичайному, структури, слайдів і сортувальника) вікно PowerPoint за структурою нагадує вікна інших додатків, тобто має смугу заголовка, рядок меню, панелі інструментів, робочу ділянку і рядок стану. Особливістю вікна PowerPoint у цих режимах є те, що зліва від горизонтальної смуги прокручування є кнопки режимів перегляду слайдів. Ці кнопки дублюють відповідні команди меню Вид і схожі на аналогічні кнопки Word. У режимі показу слайдів вікно займає весь екран, і в ньому можна переглянути тільки один слайд.
PowerPoint має кілька режимів роботи.
Звичайний режим. У цьому режимі робоча ділянка вікна PowerPoint складається з ділянок слайда, структури і нотаток. Розміри кожної з них можна змінювати. На ділянці структури відображаються номер, назва слайда і текст, що міститься в ньому. Натиснувши на кнопку зліва від номера, можна зразу ж перейти до роботи з відповідним слайдом, який з’являється на ділянці слайда. Сюди можна вставляти також рисунки, фільми, звуки, ефекти анімації й гіперпосилання. Текст вводиться і до ділянки структури, і до ділянки слайда.
Режим структури. У цьому режимі перевага надається ділянці структури. Інші ділянки подаються у зменшеному вигляді. Тому його використовують, щоб ознайомитися зі структурою всієї презентації і, при потребі, змінити її (шляхом переміщення розділів, їх вилучення, редагування тексту тощо).
Режим слайдів займає всю робочу ділянку. Використовується для створення і зміни поточного слайда.
Режим сортувальника. Тут на робочій ділянці PowerPoint відображається вся презентація. Причому кожний слайд виводиться в зменшеному вигляді. Ось чому його використовують для перегляду послідовності, у якій розташовано слайди в презентації, а також щоб перейти до роботи з певним слайдом. Для цього досить двічі клацнути на ньому. У режимі сортувальника зручно переміщати окремий слайд на інше місце презентації, перетягуючи його мишею. Тут також є змога додавати нові слайди перед виділеним або видаляти виділений слайд, натиснувши клавішу Delete.
Окрім PowerPoint вчитель може застосувати і інші програми:
§ Графічний редактор Paint, що існує для створення растрових зображень.
§ Word, для створення текстових документів.
§ Excel, для створення таблиць.
Як вже було сказано вище, продукти всіх цих програм можуть бути взаємовикористані за бажанням вчителя, для ще кращої подачі матеріалу.
Конспекти уроків з теми «Рід, родина, рідня» на прикладі курсу «Навколишній світ» із використанням комп’ютерних дидактичних засобів
Урок 1 (1 клас)
Тема. Рід, родина, рідня. Склад сім’ї, імена батьків, бабусь, дідусів. Про родовід. Сімейний календар. Традиційна сімейна мораль українців.
Мета. З’ясувати значення понять "рід", "родина", "рідня"; вчити учнів складати родовідне дерево; розвивати уміння будувати висловлювання; виховувати шанобливе ставлення до рідних.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Повторення вивченого матеріалу.
– Відгадайте загадку:
Стало біло навкруги – Я розтрушую сніги, Наганяю холоди, Води сковую в льоди. В дружбі з дітьми я всіма. Здогадались: Я – . (Зима).
– Назвіть ознаки зими. Як називаються зимові місяці? Який зараз місяць? Яку роботу виконують люди взимку?
III. Фенологічні спостереження
– Яка погода переважала протягом тижня? Яке небо? Який день був холодніший? Коли йшов сніг? Чи були інші опади?
(У календарі спостережень учні позначають, який стан неба сьогодні, наявність опадів.)
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Бесіда про сім’ю, рід, родину, родовід.
– У кожного з нас є найдорожчі нам люди. Хто це? Так, тато, мама, братик, сестричка – це сім’я.
Сім’я, мов сонечко, зігріває дитину від народження і до кінця днів. Сім’я – це гніздечко любові і тепла для кожного з нас. У родині має панувати злагода і повага до близьких, менші повинні шанувати старших, особливо бабусь і дідусів. Адже вони – коріння сім’ї, прожили довге життя, багато знають і уміють. Кожна сім’я – це частинка великого українського народу.
– Назвіть своє прізвище, ім’я, по батькові. Яка у вас сім’я? Як звати маму, тата, сестричку, братика, бабусю, дідуся?
2. Робота з родовим деревом (учні говорять своїх родичів, а вчитель створює родове дерево для кожного з них).
– Розгляньте малюнки. Кого на них зображено? Що роблять діти? Мама і тато? Що роблять бабуся і дідусь? Як назвати їх одним словом?
– Колись на Україні жили великими сім’ями: і дідусь, і бабуся, і тато, і мама, і сини, й доньки, і онуки, і онучки. Ось про таку сім’ю ми послухаємо зараз народну примовку.
У нашого Омелька – невеличка сімейка. Тільки він, та вона, та старий, та стара, та дві дівки косаті, та два парубки вусаті, та дві Христі в намисті, та дві ляльки в колисці.
– То велика чи маленька сімейка у дядька Омелька?
3. Продовження бесіди.
– Чи знаєте ви, що означає слово рід? Рід – це багато-багато поколінь. Це кілька родин від давніх часів і до сьогоднішніх днів.
Що ж таке родина? Родина – це група людей або рідня, що складається з батьків, дітей, онуків і близьких родичів.
Якщо ви прослідкуєте шлях від себе до ваших прабабусь і прадідів, то побачите свій родовід. (Робота за таблицею «Мій родовід»)
4. Фізкультхвилинка.
5. Бесіда про сімейні традиції та реліквії.
(Учні демонструють фотографії, альбоми, розповідають по родинні традиції, звичаї, виконують улюблені родинні пісні).
– Які свята у ваших сім’ях найулюбленіші? Чи святкуєте ви дні народження, іменини? Кого з рідних запрошуєте на сімейні свята? На які свята збирається вся ваша родина? Що даруєте один одному?
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Організація професійного виховання
Українські народні традиції та обрядовість у моральному вихованні молодших школярів
Навчально-виховний процес у загальноосвітній школі та особливості вивчення теми "Міжнародна валютна система. Міжнародні гроші"
Особливості використання комп’ютера під час вивчення розділу "Жива природа" у початковій школі
Естетичне виховання підлітків в процесі навчальної діяльності