Сторінка
7

Комп'ютерна підтримка курсу хімії

Таблиця 1. Порівняння результатів контролю навчальних досягнень учнів 9Б та 9Г класів ЛІТу до і після використання програми NetLogo

Результати контролю навчальних досягнень учнів 9Г класу представлені на діаграмі 2, а учнів 9Б класу на діаграмі 3.

Діаграма 1 Порівняння результатів самостійної роботи до і після використання програми NetLogo

Діаграма 2 Результати контролю навчальних досягнень учнів 9Г класу до та після використання програми NetLogo

Діаграма 3 Результати контролю навчальних досягнень учнів 9Б класу до та після використання програми NetLogo

Із результатів порівняння навчальних досягнень учнів двох 9-х класів ЛІТу до і після використання моделей програми NetLogo, представлених в таблиці 1 можна зробити висновок, що учні 9Г класу покращили свою успішність на 22, 32%, а учні 9Б класу – на 29,84%.

На основі результатів дослідження можна зробити висновок, що використання методу моделювання в програмі NetLogo підвищує ефективність засвоєння учнями теми «Електролітична дисоціація Арреніуса» та «Реакції йонного обміну між розчинами електролітів».

Моделювання будови, властивостей та реакційної здатності хімічних сполук - складова частина загальної стратегії досліджень, роль якої стає все більш активною.

Комп'ютерне моделювання є одним з ефективних методів вивчення складних систем.

Педагогічні програмні засоби, що включають сучасні мультимедія-системи, використовуються для підтримки процесу активного сприйняття навчального матеріалу і мають низку достоїнств порівняно з друкованими й електронними версіями підручників.

Основна перевага електронної версії педагогічного програмного засобу моделювання «Органічна хімія 10-11 клас» полягає в унаочненні важких для сприйняття понять електронної і просторової будови молекул органічних сполук і їхніх реакцій.

«Віртуальна лабораторія» є зразком штучного навчаючого середовища, яке дозволяє розширити кордони природного експерименту, - моделювання не лише безпосередньо спостережувані явища, але й «сутнісні» зміни (причино – наслідкові відношення) об´єктів реального світу.

Використання методу моделювання в програмі NetLogo підвищує ефективність засвоєння учнями теми «Електролітична дисоціація Арреніуса» та «Реакції йонного обміну між розчинами електролітів».

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: