Сторінка
5
Алгоритм розв'язування системи рівнянь
графічним способом за допомогою навчальної програми GRAN.
За приклад взято №172(а) із підручника Г.П.Бевза „Алгебра 7-9” (сторінка 228).
Завдання. Розв’язати графічно систему рівнянь
1. Будуємо графік функції . Для цього натискаємо на кнопку „Побудова графіка функції” і вводимо відповідні значення у вікні „Конструювання об’єкта”:
2. Натискуємо кнопку „Застосувати” і одержуємо графік із заданими властивостями:
3. Будуємо графік функції . Для цього натискаємо на кнопку „Побудова графіка функції” і знову вводимо відповідні значення у вікні „Конструювання об’єкта”:
4. Натискуємо кнопку „Застосувати” і одержуємо графік із заданими властивостями:
5. За допомогою кнопки „Створення точки” позначаємо току перетину утворених графіків:
6. За допомогою вкладки „Конструювання об’єкта” визначаємо координати утвореної точки, тобто розв’язок заданої системи рівнянь.
Математика 6
Прямокутна система координат
Мета: навчити учнів позначати на координатній площині точку за заданими координатами та читати координати позначеної точки.
Обладнання: комп’ютерний клас, комплект слайдів „Прямокутна система координат”, який є презентацією Microsoft PowerPoint.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання
Два учні відтворюють на дошці розв’язання задач №691 та №693. В цей час учні класу розв’язують за допомогою вчителя завдання 1-3 з п.8.6 та розглядають відповідні малюнки.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Вчитель ставить перед класом питання:
Як правильно побудувати координатну пряму?
Які прямі називають перпендикулярними?
Скількома координатами визначається положення точки на координатній прямій?
ІІІ. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
Вчитель ставить перед класом питання: ”Як можна визначити положення точки на площині?”. Бесіду потрібно побудувати так, щоб учні назвали якомога більше прикладів: гра „Морський бій”, шахова дошка, розміщення місць у кінотеатрі, знаходження об’єкта на географічній карті тощо. Підсумком такої бесіди повинна бути відповідь на питання: „Скільки потрібно координат, щоб визначити чи задати положення точки на площині?”.
Вчитель повідомляє тему і мету уроку.
Перегляд слайдів. Під час перегляду кожен слайд супроводжується відповідними коментарями з боку вчителя. Учні, переглядаючи слайди, записують в робочі зошити повідомлення із позначкою „!:” та будують систему координат, в якій позначають координатні чверті, а також запропоновані точки.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Після перегляду слайду №8 необхідно зробити паузу і виконати кілька вправ для очей. Наприклад: сконцентрувати погляд на будь-якому далекому предметі за вікном, а потім на предметі, що знаходиться у класі, і так кілька разів.