Сторінка
2
Рис.6. Мультимедійна система Classnet.
Система Classnet надає викладачу такі можливості:
виводити зображення свого монітора на обрані або на всі монітори студентів;
виводити зображення монітора студента на свій монітор;
переглядати зображення всіх моніторів студентів;
показувати зображення монітора одного студента всьому класу;
передавати мультимедійну інформацію, включаючи звук, у реальному режимі часу на весь або обраний монітори студентів;
обмінюватися файлами і повідомленнями;
контролювати використання периферійних пристроїв.
Система може комплектуватися апаратними засобами, програмним забезпеченням ARISTOCLASS або єдиним інтегрованим програмно-апаратним комплексом, будучи при цьому незалежним від іншого устаткування і периферійних пристроїв класу.
На сьогоднішній день мультимедійна система Classnet користується великим попитом у школах, вузах і корпоративних навчальних центрах в усьому світі.
Таким чином, мультимедійні навчальні комплекси в сполученні з необхідним програмним забезпеченням – це зручний та ефективний інструмент для викладання як мови, так и спеціальних предметів іноземним студентам на підготовчому відділенні.
Другий напрямок впровадження новітніх навчальних технологій – це використання можливостей Internet. До таких можливостей можна віднести впровадження дистанційної форми набуття освіти та організацію аудіо- й відеоконференцій як її елементів. Дистанційне навчання – це форма навчання, рівноцінна очній, заочній, вечірній та екстернатній формам навчання, яку реалізують з використанням комп‘ютерних засобів за умови віддаленості викладача та студента.
Використання технології дистанційного навчання для підготовки іноземних студентів можливе в двох напрямках:
використання елементів дистанційного навчання під час підготовки іноземних громадян, що навчаються за денною формою навчання у вищому навчальному закладі України;
дистанційне навчання іноземних громадян, що перебувають за межами України.
На підготовчому відділені доцільно використовувати дистанційне навчання як елемент денної форми освіти. Це сприяє досягненню таких результатів:
дозволяє підвищити якість засвоєння матеріалу;
дозволяє студентам швидше подолати мовний бар‘єр;
дозволяє спростити та зменшити час доступу до джерел інформації;
сприяє кращій адаптації студентів до нових умов життя та навчання;
полегшує організацію навчального процесу.
Існує багато технічних рішень щодо способів створення Internet-придатної форми дистанційного курсу. До найбільш поширених можна віднести FirstClass, BlackBoard та Lotus Learning Space.
Дистанційна форма навчання передбачає можливість подання лекційного матеріалу в Internet-придатній формі з використанням комп‘ютерної графіки, анімації тощо, що покращує сприйняття матеріалу і дає студентам-іноземціям можливість набувати знання у зручному для себе темпі, та можливість обговорення лекційного матеріалу шляхом організації аудіо- й відео конференцій за умови віддаленості викладача та студентів.
Аудіоконференції належать до числа популярних аудіотехнологій, і широко використовується для організації спілкування між студентами і викладачем при дистанційному навчанні. Вони ефективні з точки зору фінансових витрат і дозволяють внести елемент реального спілкування в дистанційне навчання, зменшивши почуття ізоляції. До переваг аудіоконференцій можна віднести відносну простоту технічної реалізації при можливості одночасного спілкування великої кількості учасників обговорення. Серед недоліків – неможливість передачі невербальної інформації.
Відеоконференція – це спосіб обміну відеозображеннями, звуком та даними між двома чи більше персональними комп‘ютерами, обладнаними відповідними апаратно-програмними комплексами. Її учасники можуть бачити і чути один одного у реальному часі, а також обмінюватися даними та спільно їх обробляти. Переваги відеоконференцій:
залучення до процесу обговорення тих студентів, хто не може відвідувати навчальний заклад по медичним свідченням або в зв'язку з тимчасовими обмеженнями;
забезпечення високої якості навчання у всіх філіях навчального закладу;
залучення міжнародних експертів для проведення лекцій.
Однак, що стосується використання дистанційних курсів підчас початкової підготовки іноземних студентів на підготовчому відділені, то тут мова йде про застосування окремих елементів дистанційної освіти.
Розробкою дистанційних курсів як допоміжного методичного засобу для підтримки процесу навчання іноземних студентів на підготовчому відділені та молодших курсах активно займаються викладачі та співробітники Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" (НТУУ "КПІ"), зокрема на підготовчому відділені, що є складовою частиною Управління зовнішніх зв‘язків НТУУ "КПІ".
1 2
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Повість "Перехресні стежки". Проблема вибору життєвої позиції
Сучасна українська освіта в контексті перспектив світового розвитку
Формування умов інклюзії для розвитку дитини в закладах освіти
Використання інтерактивних методів навчання на уроці
Формування логіко-математичних уявлень у дітей старшого дошкільного віку засобами спостережень у природі