Сторінка
2

Техніка безпеки при виконанні електрозварювальних робіт

Для видалення шкідливих речовин над ро­бочим місцем зварника влаштовують венти­ляційні відсмоктувачі (зонти) на відстані не більше 0,5-—0,8 м від зварної дуги.

У майстернях, на будівельних майданчиках, робочих місцях необхідно вивішувати плакати, попереджувальні написи про небезпеку опро­мінення очей і шкіри працюючих. Усі обер­тові частини зварних агрегатів повинні бути огороджені.

Електрозварювальна установка повинна бути зареєстрована, паспорт та інструкція по експлуатації знаходитися у головного меха­ніка підприємства. Кожен зварювальний агре­гат слід підключати до індивідуального ру­бильника з запобіжниками або до автомата.

Електрозварювальні установки, що знахо­дяться над землею або перекриттям на висоті більше 2 м обладнуються освітленими робочи­ми майданчиками з настилом, драбинами і по­ручнями.

При провадженні зварювальних робіт забо­роняється:

працювати з несправною апаратурою, зва­рювати свіжопофарбовані конструкції та ви­роби до повного висихання фарби, користува­тися одягом і рукавицями зі слідом на них масел, жирів, бензину, гасу та інших горючих рідин;

зберігати в зварювальних кабінах одяг, го­рючу рідину та інші легкозаймисті предмети або матеріали, допускати стикання електрич­них проводів з балонами зі стиснутими газами;

зварювати або нагрівати відкритим вогнем апарати і комунікації, заповнені горючими і токсичними речовинами, а також знаходитися під тиском негорючих рідин, газів, парів, по­вітря та електричної напруги.

АВТОМАТИЧНЕ І ПІВАВТОМАТИЧНЕ

ЗВАРЮВАННЯ

Перед пуском зварювального автомата не­обхідно перевірити справність пускового при­строю (рубильника, вимикача), ізоляцію про­водів і переконатись в тому, що не виникне самовиключення. Корпус трансформатора, апаратного ящика, затискач зворотного про­воду і сама зварювальна площадка повинні бути надійно заземлені (занулені). Про помі­чені несправності обладнання треба доповісти майстру і без його вказівки до роботи присту­пати не можна.

Не допускаються до роботи на автоматі або півавтоматі особи, які не мають відношення до електрозварювання. Опиратися або сідати на трансформатор і апаратний ящик автомата забороняється. Не можна торкатися струмо-ведучих частин трансформатора і апаратного ящика автомата і півавтомата. Тим, хто пра­цює на автоматах, забороняється усувати не­справності — замінювати запобіжники, вкла­диші струмовводу.

У перервах між подачею електроенергії, при відході робітника від робочого місця (навіть на короткий час), несправностях автомата чи пристроїв, чищенні, змазуванні автомата та прибиранні робочого місця автомат обов'яз­ково треба виключити.

При зварюванні на автоматі відкритою ду­гою для захисту очей слід користуватися екра­ном з захисним склом, установленим на авто­маті. Якщо при зварюванні світло електричної дуги проскакує з-під флюсу, треба підняти головку автомата і збільшити подачу флюсу;

стежити за рівнем флюсу в бункері та своє­часно його заповнювати. З флюсом треба по­водитися обережно з метою запобігання по­різу рук.

Перед пуском автомата обов'язково заси­пають дугу флюсом. Прибирають флюси зі шва в рукавицях флюсовідсмоктувачем або совком зі стальною щіткою тільки після того, як потемніє шлакова корка шва. Перевірений шов очищають від шлакової корки зубилом довжиною не менше як 150 мм, розбиваючи корку легкими ударами.

Забороняється становитися ногами, колі­нами, опиратися і сідати на щойно проваре­ний шов. Зварювати кольорові метали слід при наявності місцевої витяжної вентиляції.

ЛІТЕРАТУРА

Коцько Н.С. Газо- електрозварюваль6ні роботи і газорізальні роботи. – К.: Будівельник, 1981, с. 21-28.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «БЖД, охорона праці»: