Сторінка
4
При наданні допомоги на рани накладають стерильні пов'язки, проводять протишокові заходи, при необхідності – транспортну іммобілізацію.
На рани в області промежини накладається Т-образна бинтова пов'язка чи пов'язка за допомогою косинки. Спочатку рану закривають стерильною серветкою, на неї кладуть шар вати. Т-образна пов'язка накладається навколо талії за допомогою пояса, який роблять зі шматка бинта. До пояса прикріплюються всі ходи бинта, що проходять через промежину.
Простіше накладати пов'язку з використанням косинки, усі три кінці якої зв'язуються в одному вузлі і міцно фіксуються пов'язкою (рис. 5.10).
Пов'язки на нижні кінцівки в області стопи і гомілки накладаються після їхнього звільнення від взуття.
Пов'язку на область п'яти (рис. 5.11) накладають першим ходом бинта через найбільш виступаючу її частину (1), далі по черзі вище (2) і нижче (3) першого ходу бинта, а для їх фіксації роблять косі (4) і восьмиподібні (5) його ходи.
Рис. 5.10. Косиночна пов'язка на промежину.
На гомілковостопний суглоб накладають восьмиподібну пов'язку (рис. 5.11). Перший фіксуючий хід бинта роблять вище щиколотки (7), далі вниз на підошву (2) і навколо стопи (3), потім бинт ведуть по тильній поверхні стопи (4) вище щиколотки і повертають (5) знову на стопу, потім на щиколотку (6)і закріплюють кінець бинта круговими ходами (7 і 8) вище щиколотки. На гомілку і стегно накладають спіральні пов'язки так само, як на передпліччя і плече.
Пов'язку на колінний суглоб накладають, починаючи з кругового ходу через надколінну чашечку, промежину, а потім ходи бинта поперемінно йдуть нижче і вище, перехрещуючись у підколінній ямці.
Рис. 5.11. Пов'язка на область п'яти.
При травматичній ампутації нижньої кінцівки насамперед зупиняють кровотечу шляхом накладення джгута або закрутки, а потім, увівши протибольовий засіб, закривають куксу пов'язкою. На рану кладуть ватно-марлеву подушечку, яку фіксують поперемінно круговими і подовжніми ходами бинта на культі.
Рис. 5.12. Восьмиподібна пов'язка на гомілковостопний суглоб.
Найбільш небезпечним способом транспортування ураженого з травмами нижніх кінцівок досягаються при проведенні їхньої транспортної іммобілізації після накладення пов'язок на рани. У холодний час року необхідно передбачити загортання пошкоджених кінцівок ковдрою.
ЛІТЕРАТУРА
1. Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру: Закон України.– К.: – 2000.
2. Бабенко О.І., Задорожна О.М.,Черевко Р.І. Безпека життєдіяльності людини в надзвичайних ситуаціях: Навч.посібник.– К.: ІЗМН. – 1996.– 224с.
3. Миценко І.М. Забезпечення життєдіяльності людини в навколишньому середовищі: Навч. Посібник. – Кіровоград. – 1998.– 292с.
4. Чирва Ю.О.,Баб’як О.С. Безпека життєдіяльності: Навч.посібник. – К.: АТІКА.– 2001.– 304с.
5. Джигирей В.А. та ін. Безпека життєдіяльності: Навч.посібник. – Львов: “Афіша”. – 1999.–254с.
6. Литвак С.М., Михайлик В.О. Безпека життєдіяльності: Навч.посібник. – Миколаїв: ТОВ “Компанія ВІД”. – 2001. – 230с.
7. Методичні вказівки і завдання для самостійної роботи студентів з курсу “Безпека життєдіяльності людини”, КНЕУ.– 1998. –44с.
8. Каммерер Ю.Ю.,Кутырев А.К., Харкевич А.Е. Защитные сооружения гражданской обороны :Учеб.пособие.– М.: Энергоатомиздат. – 1985.– 232с.
9. Шубин Е.П. Гражданская оборона : Учебное пособие. – М.: Просвещение. – 1991. – 223с.
10. Жалібо Е.П. Безпека життєдіяльності.– Львів.: “Новий світ”. – 2000. –320с.
11. СтеблюкМ.І. Цивільна оборона.– Київ.: “Знання-прес”. –2003.– 430 с.
12. Алексеенко В.А. Биосфера и жизнедеятельность: Учеб.пособие. – Логос, 2002.– 212с.
Інші реферати на тему «БЖД, охорона праці»:
Природне середовище і його основні компоненти. Кругообіг речовини і енергії в біосфері
Біологічна дія радіаційного випромінювання Аварії з викидом радіоактивних речовин у навколишнє середовище
Наслідки впливу на людей вражаючих факторів
Основи проблеми безпеки життєдіяльності. Фізичні, хімічні, біологічні та психофізіологічні фактори та їх характеристики. Селеві потоки, зсуви та інші метеорологічні небезпечні явища та їх характеристики
Медичні засоби індивідуального захисту та правила їх використання