Сторінка
15

Валютно-розрахункові операції комерційних банків

· - додатково до комісії Банку "Фінанси та Кредит" стягуються комісії третіх банків.

· розміщення тимчасово вільних коштів на кореспондентських рахунках за ринковою ставкою

· надання технічного овердрафту за кореспондентським рахунками у рамках встановлених лімітів

· здійснення переказів фізичних осіб з України до Вірменії та Росію, і навпаки

· здійснення платежів у ВКВ безпосередньо з рахунку в доларах США або євро

· відкриття та ведення спеціальних карткових рахунків

· реєстрація неактивних BIC-кодів SWIFT та внесення у довідник International Bank Identifier Code Directory.

Для забезпечення конфіденційності та мінімізації витрат часу на проведення платежів використовуються усі види сучасного зв"язку (S.W.I.F.T, TELEX), що дозволяє синхронно співпрацювати із зарубіжними фінансовими інституціями, забезпечувати виконання платіжних доручень банків-кореспондентів у валютах різних країн з максимальною швидкістю.

Таблиця 1.2

Список основних банків-кореспондентів[124]

Банк

SWIFT

Об"єднане Королівство Велика Британія

Citibank N.A.

GBP

10981486

CITIGB2L

Республіка Білорусь

Пріорбанк

BYR

1702082980012

PJCBBY2X

Федеративна Республіка Німеччина

Citibank

EUR

4116119027

CITIDEFF

КАЗАХСТАН

Казкомерцбанк

KZT

033169614

KZKOKZKX

Республіка Латвія

Латеко-банк

LVL

LV70LATB0001010000192

 

Російська Федерація

Інтерпромбанк

RUB

30231810808040010077

IPBARUMM

Сполучені Штати Америки

Citibank

USD

3614-5754

CITIUS33

Витрати Банку "Фінанси та Кредит", спричинені здійсненням запитів щодо сум, які надійшли на користь Кореспондента або його клієнтів, а також - поверненням платежів Кореспондента, які були відправлені Банком "Фінанси та Кредит", компенсуються з рахунку Кореспондента. У випадку відпралення Кореспондентом платежів у доларах Сша на рахунок бенефіціара (від 10-ти платежів на місяць), Банк "Фінанси та Кредит", сплачує Кореспонденту USD 5.00 за кожний платіж після отримання відшкодування від банку-кореспондента.

РОЗДІЛ 2

АНАЛІЗ ЗДІЙСНЕННЯ ВАЛЮТНО-РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ КБ "ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ"

2.1. Здійснення вексельних угод КБ "Фінанси та кредит"

Засобом платежу в міжнародній та вітчизняній банківській практиці широко використовується при розрахунках у зовнішньоторговельних операціях вексель. У відповідності з положенням НБУ "Про операції банків з векселями" КБ“Фінанси та кредит” здійснює наступні операції з векселями:

1. Кредитні - операції, що супроводжуються наданням або заохоченням грошових коштів проти векселів або під забезпечення векселями. Вони бувають активні ( облік векселів, надання кредитів під заставу векселів) і пасивні (переоблік придбаних векселів, отримання кредитів під заставу векселів).

2. Торгові - операції по вкладанню або залучення грошових коштів під вексель. Вони бувають активні (купівля векселів) і пасивні ( продаж придбаних векселів) і комплексні ( міна векселів).

3. Гарантійні - операції, що супроводжуються взяттям банку на себе зобов'язання платежу по векселях з умовою відкладання, тобто оплатити вексель при настанні певних зобов'язань і в обумовлений термін.

4. Розрахункові - вони поділяються на операції по оформленні заборгованості векселями, и операції за розрахунками з використанням векселів.

5. Комісійні і довірчі – вони включають інкасування векселів, оплату векселів особливим платником, відповідно охорона векселів, купівля, продаж, міна векселів за дорученням клієнтів. Фінанси та кредит здійснює всі види вексельних операцій, в результаті чого є одним з основних оператором на вексельному ринку.

В КБ “Фінанси та кредит” функціонує "Вексельна торгова площадка", на базі якої проводяться будь-які операції з використання і придбанням векселів (в тому числі операції за дорученням клієнтів). Операція обліку векселів відноситься до активних кредитних операцій. Вона заснована на придбанні КБ “Фінанси та кредит” у законного векселедержателя векселів до настання терміну платежу з дисконтом, з метою для подальшого пред'явлення платежу, продажу або переобліку в інших банках і отримання прибутку. Фактично, банк надає векселедержателю терміновий кредит і здійснює вкладення в векселя юридичних осіб в межах своїх ресурсів.[16, 25] Тому, як правило, можуть враховуватись векселі, із тексту яких є можливість визначити термін платежу. Облік векселів банк здійснює на основі заключної з векселедержателем договору про облік. Розмір дисконту при цьому встановлюється за домовленістю сторін з врахуванням кредитних ставок, діючих на момент проведення операції. Переваги даної операції заключаються в отриманні реального прибутку зі сторони всіх учасників операції що проводиться. Банк отримує дохід у вигляді дисконту, клієнти - необхідні грошові кошти. Банк не приймає до уваги: векселі, що мають перерву в індосаментному ряду; неакцептовані переказні векселі; опротестовані векселі, векселі власного випуску. Векселі, що підлягають обліку, повинні бути передані в банк для юридичної та фінансової перевірки. У випадку негативного результату перевірки векселі повертаються клієнту з повідомленням про неможливість проведення операції. Перед проведенням операції звертається увага на забезпечення, що повинно бути ліквідним. Прийняті векселі можуть бути реалізовані наступним чином: пред'явлення векселів до платежу платнику в термін або до заступлення терміну платежу. Векселі неоплачені в термін, повинні бути опротестовані. Багаторазове пред'явлення векселів до оплати не допускається; продаж векселів; перерахунок векселів в інших банках.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
 31  32  33  34  35 


Інші реферати на тему «Банківська справа»: