Сторінка
3

Міжнародні телекомунікаційні служби фінансової інформації

Крім того, CQG забезпечує автоматичне дистанційне оновлення ПО (в середньому раз на 3 тижні в ніч з суботи на неділю або по замовленню). Якщо віддаленому користувачеві необхідно розширити підписку або встановити нові додатки, то для цього достатньо погодити нову конфігурацію.

Нарешті, популярність CQG забезпечується потужним блоком технічного аналізу (тільки через нього іноді купують всю систему цілком), який містить більш як 100 стандартних і патентованих індикаторів, засоби формування торгових стратегій, планування і управління ризиками та інвестиціями, а також систему перевірки відповідності заданої стратегії поточному стану ринку, забезпечуючи подачу звукових сигналів на відкриття і закриття позицій, установку ордерів і т. п. Інтерфейс цього блоку спроектований для професіоналів, які відчувають ринок і торговельну ситуацію в реальному часі.

Інформаційне агентство Bloomberg

Bloomberg — це молода і мобільна американська компанія, 30% акцій якої належать компанії Merrill Lynch. Темпи зростання системи в 3-5 раз вищі, ніж в аналогічних систем фінансової інформації. ЇЇ власна мережа становить 70 кореспондентських пунк­тів, де працюють близько 500 кореспондентів, які щодня постачають в інформаційний блок близько 2000 повідомлень про стан справ в урядах, компаніях, галузях промисловості і на фінансових ринках. Як і інші служби фінансової інформації, вона висвітлює всі ключові аспекти світового фінансового і фондового ринків, надаючи в тому числі різні статистичні дані про ринки акцій, валюти, цінні папери під заставою, індекси, ринки муніципальних, корпоративних, урядових облігацій, єврооблігацій, облігацій зовнішнього державного боргу, сировини, продукції і т. д., але робить це дещо детальніше, що визначає основне коло користувачів: корпорації-емітенти, посередницькі фінансові установи і інституційні інвестори в особі менеджерів по інвестиціях і управ­лінню коштами і активами. Провідні позиції компанії забезпечила її прогресивна технологія: відкриті бази даних, що містять великий обсяг інформації (досить деталізованої по кожному емітенту, включаючи поточне фінансове становище і історію), в поєднанні з якістю і швидкістю доставки повідомлень.

Комп’ютерна система компанії Open Bloomberg (OB) працює під Windows. Вона надзвичайно потужна, але має досить високу ціну. Її робоче місце містить два спеціальних монітори і оригінальна клавіатура з динаміком Open Bloomberg має зручний інтерфейс, виводячи на екран кілька тисяч інформаційних вікон і спеціальні розділи Bloomberg News (включаючи телевізійні програми). Дуже істотним і важливим є те, що Open Bloomberg має засоби прямого доступу до баз даних провідних світових бірж.

Використання міжнародних служб фінансової інформації в ділінгових операціях банків

На сьогодні в банківській системі України переважно викорис­товується система REUTERS. Здебільшого вона використовується для проведення ділінгових операцій. Ділінгові операції банків — це торговельні операції (як правило, оптові) з фінансовими інструментами (валютою, цінними паперами і т.п.) для отримання прибутку і регулювання ліквідності.

Ділінг включає в себе такі види зовнішньої і внутрішньої діяль­ності банку:

· оптові торгові операції (зовнішній трейдинг — планування, укладення угод та їх виконання, а також внутрішній трейдинг — міжфіліальні угоди);

· управління операціями банку на роздрібних ринках;

· брокерське обслуговування клієнтів;

· максимізація власного капіталу за рахунок оптимізації спреда (різниці між цінами, курсами, ставками) чи гепа (розрив в термінах погашення активів і пасивів);

· моніторинг фінансових ринків, збирання та аналіз інформації відносно кон’юнктури фінансових ринків та планування діяль­ності банку на цих ринках.

Інформаційна система REUTERS може надавати інформацію про кілька мільйонів фінансових інструментів з ринку понад 150 країн світу. У будь-який момент можна отримати новини та котировки цін майже на 300000 терміналах REUTERS, об’єднаних за допомогою глобальної супутникової комунікаційної мережі.

Дуже часто українські банки, які проводять ділінгові операції на валютному ринку, використовують систему REUTERS Dealing 2000-1 Version 4.0. Цей програмний продукт забезпечує прямий вихід на 20 тисяч ділерів з більш як 5 тисяч банків та інших фінансових установ у 82 країнах світу з метою отримання і передачі котировок, укладення угод і обміну інформацією.

Програма надає такі основні можливості:

· під час проведення переговорів між ділерами контрагентів система відображає діалог на екрані для можливості вибору варіан­тів параметрів угод;

· автоматично здійснюється відбір реквізитів угод з обраного варіанта контракту і формується звітний документ «тікет» для наступного його затвердження;

· у режимі on-line відбувається передрук «тікета» і пересилка інформації в бек-офіс;

· усі переговори, які проводились ділерами, записуються в архів системи для їхнього підтвердження, перегляду або уточнення деталей;

· водночас надається можливість підтримувати діалог з чотир­ма контрагентами;

· автоматично вводяться в систему реквізити угод, що були укладені по телефону, через брокера, по телексу.

На рис. 10.6 представлено схему робочого місця ділера.

Рис. 10.6. Схема робочого місця ділера

Ділери самостійно розміщують необхідну для постійного моніторингу інформацію у спеціальних «вікнах» комп’ютерної програми Windows. Інформація надходить по каналах агентства з двох джерел: по-перше, від вкладників системи, що мають право вводити свою інформацію у спеціальних сторінках; по-друге, від кореспондентів агентства, які готують інформацію про події у світі.

Для аналізу валютного ринку банки використовують також REUTERS Graphics Professional — 32-розрядне аналітичне графіч­не прикладення в середовищі MS-Windows NT з метою проведення технічного аналізу фінансових ринків. Основні можливості цього продукту такі:

· 65 видів аналізу;

· 8 видів трендових ліній;

· зручний і легкий у використанні інтерфейс, що дає змогу звукового і візуального попередження за встановленими аналітиком лімітами, вибору часового періоду для аналізу;

· 16 графічних вікон в одному файлі;

· отримання і зберігання історичних даних у режимі реального часу навіть тоді, коли користувач працює з іншими програмами.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Банківська справа»: