Сторінка
1

Міжнародні телекомунікаційні служби фінансової інформації

На сьогодні в світі діє близько 50 телекомунікаційних служб фінансової інформації. Ці служби формують й надають дані про різні фінансові інструменти, зокрема такі, як ціни, курси валют, котирування, ставки тощо, які є основою фінансових, торговельних і фондових ринків. Тобто міжнародні телекомунікаційні служби фінансової інформації є важливим і необхідним елементом технологіч­ного середовища для банків, які проводять операції на фондових і фінансових ринках. Розглянемо характеристики найвідоміших міжнародних телекомунікаційних служб фінансової інформації.

Міжнародна інформаційна система REUTERS

Інформаційному агентству REUTERS належить одна з найбільших в світі мережа для передачі в реальному масштабі часу відомостей та новин.

Всі послуги, що їх надає агенція, можна поділити на чотири групи:

1. Фінанси та бізнес.

Клієнти (банки, брокери, інвестори, керівники підприємств різ­них галузей, тобто ті, кому потрібна інформація щодо курсів валют, котировок цінних паперів та інших фінансових інстру­ментів) отримують і аналізують повідомлення про новини та рух цін на світових ринках.

2. Укладання угод.

Клієнти (ті, що перелічені вище) здійснюють валютні опера­ції та укладають угоди з ф’ючерсами, опціонами та цінними па­перами безпосередньо з терміналів REUTERS.

3. Новини.

Засоби масової інформації (газети, журнали, радіо та телеба­чення) готують замітки, репортажі та випуски новин, викорис­товують інформацію про події в світі — тексти, фотографії, відеоматеріали та графіку, що надаються агенцією REUTERS.

4. Телебачення.

Телебачення REUTERS — це найбільший у світі постачальник телевізійних новин. Воно обслуговує понад 200 телевізійних ка­налів та їхні філіали у 84 країнах.

Дані REUTERS мають записо-орієнтовану структуру, що забезпечує користувачеві можливість фільтрувати інформацію і формувати власні бази даних. Історичні дані (котирування) оновлюються кожні 15 хвилин.

Агентство займає традиційно міцні позиції в Європі, де має широку мережу банків-контрибуторів (особливо щодо німецької марки), але в США поступається Dow Jones. Воно володіє власною світовою кореспондентською мережею. Будь-який клієнт, що придбав відповідне обладнання, отримує код в системі і може мати власну сторінку, куди заносяться котирування та інша інформація. Солідні банки отримують статус маркет-мейкерів, чиї котирування формують ринок.

На даний момент Reuters порівняно з іншими телекомунікаційними засобами фінансової інформації має найвищий рейтинг в українських банківських установах. Один з чинників, що сприяє цьому, є високопрофесійна служба технічної підтримки.

Основними продуктами Reuters є:

· інформаційні системи серії 2000 (Money 2000, Markets 2000 і ін.), що охоплюють весь спектр інструментів фінансового, біржового, товарного і фондового ринків;

· системи технічного аналізу в реальному часі Reuters Technical Analysis і Reuters Graphics 3.5 Professional;

· робоча станція ATW (Adwanced Trader Workstation), яка працює в середовищі UNIX і включає систему реєстрації угод, ведення позицій, комплексного аналізу і управління фінансовими ризиками Kondor+ (нове покоління робочих станцій представлене системою Kobra);

· система здійснення транзакцій Dealing 2000-1, яка працює в мережах з протоколом Х.25 і при наявності виділених каналів надає можливість прямого виходу на більш ніж 5 тис. фінансових організацій, підключених до мережі Reuters (банк-передплатник отримує буквений код, що дає змогу встановити з’єднання за 1- 2 секунди). Абонент може отримувати і передавати котирування, укладати угоди і обмінюватися інформацією в режимі двостороннього телексного зв’язку. Система підтримує конверсійні угоди, залучення і розміщення кредитних ресурсів, а також угоди спот, FRA, SWAP та ряд інших.

· Triarch-2000 відкрита інформаційна платформа, яка працює під ОС UNIX і орієнтована на управління потоками даних у великому ділінговому залі (десятки робочих місць) та їх інтеграцію з внутрібанківськими розрахунковими і інформаційними системами;

· Prism+ — система аналогової комутації потоків даних, що дає змогу ефективно використовувати багатотермінальні конфігурації в межах єдиного робочого місця;

· Wyatts — спеціалізована телефонна система для ділінгової зали.

З 1996 р. почалося постачання нового ряду продуктів для валютного, грошового і фінансового ринків, відомих під назвою «Серія 3000», що працюють в середовищі Windows. Крім інформації в режимі реального часу, продукти цієї серії містять в межах одного інтегрованого середовища широку історичну базу даних і аналітичні додатки.

Reuters постачає інформацію і на ринках країн СНД. Спеціально для СНД розроблено систему «Ринки 1000», що забезпечує доступ до даних по грошових, енергетичних і товарних ринках, ринках цінних паперів країн СНД, а також до базової інформації з основних світових ринків, яка доповнюється новинами, пов’яза­ними з російським ринком (Domestic Finances I News).

Для установки продуктів «Серії 2000» достатньо процесора 486DX, 32 Мбайт оперативної пам’яті і близько 600 Мбайт дискової пам’яті. Через протокол DDE (Dynamic Data Exchange) інформаційний потік відкритий для взаємодії з іншими продуктами, що працюють під Windows (наприклад, Excel).

Інформаційна система Dow Jones

Корпорація Dow Jones в цілому контролює більше як 60% світових ринків інформаційних послуг, а багато які банки і брокерські компанії постачають інформацію одночасно Dow Jones і Reuters. Dow Jones має американське коріння, зберігаючи там провідні позиції, а також кращу контриб’юторську мережу. Розраховує індекс LIBOR.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Банківська справа»: