Сторінка
2

Сатурн – володар кілець

Сатурн з його кільцем – найдивовижніша планета в сонячній системі. Широке, повністю пласке кільце охоплює екватор планети, як шляпу – її поля. На даний час у Сатурна встановлено існування 7 кілець, три з яких видимі з Землі. Кільця Сатурна складаються з безлічі льодяних часток з розмірами від долі міліметра до декількох метрів. Між кільцями існують щілини, де немає якихось часток. Та з щілин, яку можна побачити в середній телескоп з Землі, називається щілиною Кассіні. В ясні ночі з хорошими телескопами можна побачити менш помітні щілини. Кільця є залишками тої допланетної хмари, яка скоріш за все породило всі тіла Сонячної системи. Через всі кільця Сатурна просвічують зірки.

Image generated by script

Крім кілець, у Сатурна відомо 17 супутників. Це – Атлас, Прометей, Пандора, Епітемей, Янус, Мімас, Енцелад, Тефія, Телесто, Каліпсо, Діона, Єлена, Рея, Титан, Гіперон, Япет, Феба. До польотів космічних апаратів до Сатурна було відомо 10 супутників планети, зараз знаємо 17. Нові сім супутників досить малі.

Image generated by script

15 жовтня 1997 року в 4:43 стартувала ракета-носій з автоматичною міжпланетною станцією Кассіні-Гюйгенс на борту. Метою цієї експедиції є вивчення Сатурна, його супутників та кілець. Космічний апарат „Кассіні” підлетів до Сатурну в середині 2004 року.

1 липня 2004 року „Кассіні” успішно виконав свій перший проліт крізь „зазор” між знаменитими кільцями планети-гіганта. Також станція максимально наблизилась до планети – 19980 км від хмарного шару планети. Такого більше ніколи в історії цієї експедиції не повториться.

Використана література

1. Астрономія. 11кл.- К.: Шкільний світ, 2001.- 15с.

2. Климишин Іван Антонович, Крячко Іван Павлович Астрономія.- К: Знання України, 2003.- 192с.

3. Климишин І.А., Крячко І.П. Астрономія: підручник для 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів р.1; Інструктивно- методичний лист: про вивчення фізики у 2001/2002 навчальному році.- К.: Шкільний світ, 2001.- 63с.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Астрономія, авіація, космонавтика»: