Сторінка
2
1.2.Обгрунтування теми проекту
Для Коломийщини деревообробка , втому числі і меблеве виробництво є традиційними. Історія їх існування нараховує вже століття. Але значного розвитку вона набула в другій половині 20 століття. З розпадом Радянського Союзу призупиняється ріст виробництва, багато підприємств закриваються. В виробничих приміщеннях відкриваються підприємства, які з деревообробкою спільного не мають нічого. Але за останні кілька років відбувається підвищення житлового будівництва, зростання доходів населення та підвищення купівельної спроможності.
Все це вимагає насичення ринку новою продукцією, в тому числі і меблевою. Тому необхідно відкривати нові підприємства. Це не тільки дозволить задовольнити попит населення на вітчизняні меблеві вироби, а й створить нові робочі місця та зменшить безробіття в Коломийському районі.
2 Розрахунково- технологічна частина
2.1 Технічний опис виробу
Опис виробу
Стіл однотумбовий щитової конструкції призначений для обладнання адміністративних приміщень та виконання на ньому різноманітних письмових робіт.
Виріб щитової конструкції з кришкою прямокутної форми та двома напівпровідними боковими стінками між якими знаходиться передня стінка та тумба в якій наявні два відділення по висоті . Верхнє - в вигляді пустотілої ніші і нижнє - у вигляді ніші за накладною щитовою дверкою. Всі поверхні виробу виготовлені з ламінованої ДСтП, а крайки личкуються крайковим матеріалом, що не вимагає опорядження.
Конструкція виробу
Всі щитові елементи виробу виготовлені із ламінованої ДСтП товщиною 16мм .
Стіл складається за допомогою шкантів та стяжок комфірматів. Кришка кріпиться до бокових стінок за допомогою шкантів і кутників.
На крайки бокових стінок виробу встановлені опори Ф388, які кріпляться двома шурупами.
Дверка тумби накладна , розпашна , кріпиться за допомогою чотирьох -шарнірних завіс Ф575 мм. Дверка має ручку Ф1058.
Всі інші вимоги повинні відповідати ГОСТУ 16371-84 «Мебель бытовая. Общие технические условия» .
2.2. Розробка технологічного процесу.
Опис технологічного процесу
Технологічний процес в цеху починається з вхідного контролю, який проходять ДСтП, що застосовується у виробництві стола однотумбового.
Для одержання деталей плиту необхідно розкроїти. Для цього використовують верстат марки Ф300С українського виробництва. На цьому верстаті розміри заготівок визначають напрямі лінійки, а також є наявними підрізні пили,які забезпечують високу якість розкрою. Пила підрізна має напрямок обертання , що співпадає з напрямком подачі плити і виконує пропил внизу або вверху плити глибиною 3мм , а шириною на 0,1мм більше ніж пропил, який виконаний основною плитою. Основна обрізна пила завжди обертається в протилежному напрямку до підрізної плити. Верстат обслуговує 2 робітники, завантаження верстату ручне і вимагає певних зусиль від робітників.
Після розкрою деталі потрапляють на верстат КО-48. Цей верстат є з ручним завантаженням та розвантаженням і механічною подачею. На верстаті виконуються операції в такій послідовності:
1) Ручна подача щитових заготівок.
2) Нанесення клею на крайки.
3) Личкування крайки.
4) Зняття звісів - по довжині пилами , по товщині фрезами
5) Ручне розвантаження .
Режим личкування на КО-48
1) Температура в клеєному бачку 170-190 с
2) Температура на клеєвому ролику 70 с
3) Швидкість затвердіння клею 3-5 сек.
4) Термостабільність клею не менше 5 год.
Для вибирання гнізд застосовуємо верстат Sigma 2Т . Він має два горизонтальних супорти з установленими свердлильними головками по 21 шпинделю для виконання свердління заготівок в крайки. Ліва головка встановлена на станині без переміщення . Права переміщається по циліндричних направляючих. Це дає можливість настроювати верстат на свердління заготівок різної довжини. В нижній частині верстату по циліндричних направляючих переміщуються вертикальні супорти з встановленими 2 свердлильними головками на кожному з них. Вони дозволяють виконувати операції свердління отворів в нижній пласті . Кількість супортів може бути до 6. На кожній з двох свердлильних головок розміщені по 9 або 11 шпинделів. Кожна головка повертається на 90 . Цим отримується свердління отворів в перпендикулярному напрямку.
Пройшовши контроль якості, складальні одиниці подають на складання в складальний цех.
Розрахунок норм часу
Розрахунок норм часу ведеться на 1000 виробів двома способами:
1. На основі продуктивності прийнятого обладнання, за формулою
[верст/год] (2.1)