Сторінка
7

Cтановище дітей та молоді в зарубіжних країнах

Реальності нашого часу є функціонування в багатьох зарубіжних країнах різноманітних дитячих та молодіжних організацій. Найбільшого міжнародного визнання досягла Всесвітня організація скаутського руху. Останніми роками скаутизм набуває поширення в Росії, інших посттоталітарних країнах.

Крім організаційно оформлених дитячих та молодіжних організацій в багатьох країнах поширені так звані неформальні об`єднання молоді (НОМи). Зародившися у країнах Заходу як рухи хіппі, панків тощо НОМи в 80-ті роки поширилися в колишніх соціалістичних країнах. В даній роботі аналізуються деякі сучасні тенденції в середовищі російських “неформалів” та їхнє можливі наслідки для суспільства.

У провідних країнах сучасного світу держава надає своєму піклуванню про молодь статусу державної молодіжної політики, розробляючи та реалізуючи заходи, спрямовані на забезпеченння представників молодого покоління роботою, житлом, різними видами соціальної допомоги. В даній роботі приділено увагу молодіжній політиці Швеції. Дана проблема є досить актуальною для українського суспільства, в якому становище молоді пов`язано з багатьма соціальними проблемами.

Дещо інакшими є проблеми відносно “ситої” молоді країн Заходу. Йдеться про тенденцію так званої демографічної інфільтрації, пов`язану з занадто раннім поглиненням молоді у світ “дорослих” проблем. Це знаходить вияв у надмірній завантаженості учнів шкіл, дуже раннім знайомством їх з порнографією, сексуалізацією іміджу дітей-“зірок”, нарешті, у поширенні підліткової та молодіжної наркоманії, що не лише загрожує здоров`ю, а й спричиняє зростання дитячої злочинності.

Нарешті, ще одна болюча проблема сучасності в багатьох країнах світу – це сексуальна експлуатація дітей і молоді, підступне залучення їх до домів розпусти, що особливо дається взнаки у країнах Південно-Східної Азії.

Список використаної літератури.

І. НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ.

1. Конвенция о правах ребёнка // Додаток до журналу «Адвокат». – 1998. - № 3. – С.1-24.

ІІ. ДОКУМЕНТИ.

2. Положение детей в мире, 1998 г. Доклад Директора-исполнителя Детского фонда Организации Объединённых Наций К. Беллами. – 143 с.

ІІІ. ДОВІДКОВА ЛІТЕРАТУРА.

3. Зарубежные молодёжные организации : Справочник / Сост. В.И.Камышанов, М.О.Литовская. – М.: Мол. гвардия, 1989. – 492[4] с.

4. Словник іншомовних слів / За ред. акад. АН УРСР О.С.Мельничука. – К.: Гол. ред. УРЕ, 1985. – 968 с.

IV. ЗАГАЛЬНА ТА СПЕЦІАЛЬНА ЛІТЕРАТУРА.

5. Запесоцкий А.С., Файн А.П. Эта непонятная молодёжь…: Проблемы неформальных молодёжных объединений. – М.: Профиздат, 1990. – 224 с.

6. Фатальна вечірка. Кримінальний кодекс України неповнолітнім. – К.: Інститут громадянського суспільства, 1999. – 40 с.

V. ПУБЛІКАЦІЇ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ.

7. Волошина В. Будь верен Богу ! // Московские новости. – 1998. – 31 мая - 7 июня. - № 21. – С.34.

8. Волошина В. Выбирающие чёрное // Московские новости. – 1999. – 22-28 июня. - № 23. – С.14.

9. Галушко О. Молодыжна полытика сучасноъ Швецыъ – приклад для Украъни // Молода нацыя. – 1996. - № 3. – С.65-67.

10. Касаткин Д. Защита прав детей // Азия и Африка сегодня. – 1999. - № 5. – С.8-9.

11. Радышевский Д. От унисекса к унивозрасту // Московские новости. – 1998. – 31 мая - 7 июня. - № 21. – С.34.

12. Шерматова С. Рецепты для бедных и богатых родителей // Московские новости. – 1998. – 24-31 мая. - № 20. – С.24.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Соціологія»: