Сторінка
2

Рівненська область – економічний потенціал району

ІНВЕСТИЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ

Серед країн інвесторів найбільші вкладення надійшли від Сполученого Королівства Великобританії – 30,9 млн. дол., Російської Федерації – 11,1 млн. дол., Сполучених Штатів Америки – 2,4 млн. дол., Німеччини – 1,4 млн. дол. США. Доля названих країн в загальному обсязі інвестицій становить 88%. На одного жителя області припадає 44,5 дол. США іноземних інвестицій.

Прикладами ефективного використання іноземних інвестицій останніх років в області є найсучасніший в Україні та країнах СНД склозавод з виробництва тари європейського зразку СП “АД-Зоря”, введений в дію завдяки коштам Європейського банку реконструкції та розвитку і інвестора з Канади. На сьогодні підприємство є найбільшим в Україні виробником склопосуду за європейськими стандартами та найсучаснішою технологією. Підприємство виробляє ексклюзивну продукцію для ряду вітчизняних та іноземних компаній.

Іноземні інвестиції дали можливість налагодити сучасне виробництво товарів та послуг на СП “Райз-Інвест”, в ТзОВ “ОДЕК Україна”, фірмі “Вік-Експо”, Клесівському держлісгоспі.

Завдяки інвестиційним коштам з Республіки Молдова в сумі 1,2 млн. дол. в області працює спеціалізоване підприємство з найсучаснішого виробництва насіння цукрового буряка – ТзОВ “Дубнонасіння”.

Проблемним питанням для області є залучення інвестиційних коштів під реалізацію таких важливих для розвитку Рівненщини інноваційно – інвестиційних проектів, як “Впровадження сучасної технології виробництва мінераловатних теплоізоляційних жорстких плит з базальту” на КТП “Комуненергія”, “Реконструкція діючого виробництва аміаку з впровадженням сучасних енергозберігаючих технологій” на ВАТ “Рівнеазот”, “Впровадження у виробництво енергоекономних ламп Prolux-mini в Україні” на ВАТ “Рівненський завод “Газотрон”.

Для успішного вирішення соціально-економічних проблем область потребує залучення коштів іноземних інвесторів. Згідно з Концепцією інвестиційної програми сталого розвитку Рівненської області на 2001-2010 роки (затверджена розпорядженням голови облдержадміністрації від 21.08.2001 р. за № 543), в яку включено 132 проекти, потреба області в інвестиційних коштах складає 112 млн. дол. Реалізація програми передбачає створення близько 7 тисяч та збереження 13 тисяч робочих місць.

З метою сприяння інвестиційному розвитку в області запроваджено практику проведення презентаційних зустрічей суб’єктів господарювання регіону з представниками вітчизняних та міжнародних інвестиційно-інноваційних, кредитних установ.

Інформація про інвестиційні проекти та бізнес – пропозиції підприємств області постійно поширюється на виставкових заходах, бізнес-форумах, через мережу Інтернет та Торговельно-економічні місії Посольств України в країнах близького та дальнього зарубіжжя.

Основними факторами, що негативно впливають на процес іноземного інвестування в регіоні є нестабільність законодавчої бази в державі, технічна і технологічна відсталість більшості підприємств, що виробляють неконкурентноспроможну продукцію, нерозвиненість регіонального фондового ринку, невідпрацьована система надання гарантій повернення коштів інвестору, відсутність дієвого механізму захисту інтересів іноземних інвесторів.

Вирішення на державному та законодавчому рівні питань щодо стимулювання розвитку ринку капіталу та активізації діяльності небанківських фінансових установ (пенсійних фондів, страхових та лізингових компаній), системи страхування інвестиційних ризиків, забезпечення дієвого захисту прав власності іноземних суб’єктів господарювання забезпечать поліпшення умов підприємницької діяльності та покращання інвестиційного клімату. РОЗВИТОК МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ

Пріоритетним напрямком діяльності місцевих органів влади є всебічна підтримка розвитку малого підприємництва, створення та розвиток інфраструктури малого бізнесу. Питаннями в даному напрямку займається ряд організацій, таких як: Рівненський регіональний бізнес центр, Центр регіонального розвитку, Рівненська торгово-промислова палата, Центр науково-технічної і економічної інформації, Рівненське відділення Українського вседержавного фонду підтримки селянських (фермерських) господарств, 29 громадських об’єднань підприємств.

Кредитування малого та середнього бізнесу здійснюється державними, комерційними банками області та за рахунок коштів іноземних фондів. Рівненським регіональним бізнес центром спільно з облдержадміністрацією, представництвом Держпідприємництва України в Рівненській області за фінансової підтримки проекту “Бізпро” в Костопільському, Гощанському, Радивилівському районах та м. Рівному проведено семінари-тренінги з питань організації власної справи для безробітних громадян, що бажають займатись підприємницькою діяльністю.

В минулому році в м. Рівне відбулось засідання “круглого столу” з нагоди завершення реалізації Волинською бізнес-асоціацією “ХХІ століття” проекту “Мій бізнес – мій успіх”, який був спрямований на вирішення проблем безробіття та підвищення соціального становища жінок Рівненщини. У рамках проекту жінкам надано 600 консультацій з питань ведення бізнесу, 145 учасниць проекту охоплено семінарами-тренінгами з основ підприємництва. Реалізація проекту здійснювалась в рамках програми “Вінрок Інтернешнл” (США).

Для активізації розвитку підприємництва в області визначено пріоритетні напрямки, серед яких:

  • введення в дію сучасних технологічних ліній з комплексним використанням місцевих ресурсів;
  • впровадження сучасних технологій виробництва, зберігання та переробки сільськогосподарських ресурсів;
  • розвиток соціальної інфраструктури;
  • розвиток сервісних послуг в сфері туризму (готелі, пансіонати, будинки відпочинку);
  • впровадження сучасних систем зв’язку та інформаційних технологій;
  • вирішення екологічних проблем регіону;
  • підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації кадрів для підприємницької діяльності.
РЕГІОНАЛЬНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

Одним із пріоритетних напрямків області у сфері зовнішніх зносин є поглиблення прямих зв’язків з торговими партнерами на регіональних рівнях, що дасть можливість розширити сфери співпраці, збільшити обсяги товарообігу.

Рівненською адміністрацією були підписані ряд угод на міжрегіональному рівні, серед яких Угода про торговельно-економічне співробітництво між Рівненською областю України та Варміно-Мазурським Воєводством Республіки Польща (2 листопада 2000 року).

Цією угодою передбачено сприяння створенню спільних підприємств, торгових домів, комерційних центрів, визначення можливих інвестиційних проектів, встановлення системи безпосередніх валютно-фінансових розрахунків.

Відповідно перспективним завданням визначених на ІІІ польсько-українському форумі в м. Жешув (Республіка Польща), на виконання домовленостей досягнутих в ході зустрічі воєвод Польщі та голів облдержадміністрації України і спільних домовленостей делегацій обласної державної адміністрації та Варміно-Мазурським воєводства створена обласна робоча комісія з підготовки Програми реалізації статей підписаної Угоди.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: