Сторінка
2

Реклама її характеристика функції і види

На відміну від рекламу в пресі, розміщення відповідної інформації у друкованих виданнях не зв’язане з такими обмеженнями з точки зору місця розташування.

Метою друкованої реклами є детальне ознайомлення потенційних клієнтів з товарами, які вони можуть придбати у фірмі. Оформляючи друковані видання слід подбати про професійний дизайн, високоякісне відтворення ілюстрацій, високо якість друку та матеріалів (папір, фарба) все це викликає у потенційного клієнта зворотну реакцію – накопувати, навпаки відмовитися від купівлі друкована реклама є своєрідною візитною карткою, за якою сприймають фірму. Особливо це стосується

каталогів, буклетів і проспектів. Друкована реклама розповсюджується різноманітними шляхами. Це може бути розсилання через пошту, доставка без посередньо на підприємства, виставки та ярмарки.

Ефективним засобом для пред’явлення споживацьких товарів є зовнішня реклама. Вона розрахована на прийняття її широкими верствами населення.

До зовнішньої реклами відносяться рекламні афіші, плакати, полотна, елементи внутрішньо магазинної реклами ( вказівки, цінники і т. д.), спеціальний одяг обслуговуючого персоналу, рекламу на транспорті, електронні табло. Важливу функцією зовнішньої реклами є підкріплення і доповнення реклами, яка розповсюджується через інші засоби рекламування основними вимогами для цього виду реклами є такі:

- зовнішня реклама повинна часто впадати у вічі;

- вона має привертати увагу;

- вона повинна бути лаконічною;

- вона має легко читатися;

- вона повинна бути зрозумілою.

Комп’ютерна реклама – це реклама майбутнього. Прикладом цього виду є Інтернет, популярність якого швидко зростає, особливо в останні роки. Інтерес до нього почали проявляти не лише рекламні агентства, які напряму пов’язані з електронним бізнесом, але й виробники масових товарів. Про суттєвий стрибок у розвитку Інтернет – реклами свідчить все зростаючий обсяг ринку сітьової реклами, який на кінець 2000 року в Україні оцінується в 300 тис. дол., а за останній рік його зростання склало 600 відсотків.

Основним недоліком реклами в Інтернеті є невелика аудиторія користувачів, особливо на вітчизняному ринку.

В світі постійно відбувається вдосконалення агентного обслуговування, утворилась мережа рекламних агентств.

Великі рекламні агентства обслуговують клієнтів загальнонаціонального та міжнародного масштабів, мають у своїх штатних розписах сотні спеціалістів з різних галузей рекламної діяльності: купівля засобів реклами, послуг для друку, художнього оформлення, підготовки рекламних текстів, виробництва друкованої реклами, реклами у пресі, виробництва теле-, радіо-, аудіо-, відео реклами, зовнішньої реклами зв’язок з громадськістю публік.

Великі рекламні агентства зорганізовані і будують свою діяльність по-різному в залежності від особливостей клієнтів і переваг власного керівництва. Здебільшого-це два основних відділи: відділ замовлень та відділ творчих працівників.

Творча група складається з: розробника ідей глядацького втілення рекламного задуму (візуалізатор), спеціаліста-текстовика і копірайтерів (помічників-текстовиків), які працюють з цільовим сегментом рекламних споживачів.

Результативною рекламу вважають тоді, коли її запам’ятала половина осіб, які з нею ознайомлювалися. Достатнім економічний ефект реклами вважають, якщо більше 7% осіб, які запам’ятали рекламу, стали споживачами рекламованого товару.

Реклама була і надалі залишається основним носієм розповсюдження інформації про товар, фірму, ринкові можливості суб’єктів ринкової конкуренції та головним чинником налагодження комунікативних зв’язків виробників, продавців та споживачів у системі маркетингу .

Література:

1. Азарян Е. М. Международный маркетинг. – К Иси МО Украины; НВФ ”Студцентр”, 1998.

2. Амблер Т. Практичеський маркетинг: Пер. с англ. – СПб.: Питер, 1999.

3. Балабанов Л. В. Оптовая торговля: маркетинг и комерцыия. – М.: Экономика, 1990.

4. Балабанова Л. В. Маркетинг: Підручник для студ. Вузів. – Донецьк,2002.

5. Білуха М. Т. Основи наукових досліджень. – К.: Вища школа, 1997.

6. Гаркавенко С. С. Маркетинг. – Київ: Лібра,1998.

7. Тринько Р. І. Методика економічних досліджень. – Львів: Українські технології, 1999.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Реклама»: