Сторінка
1

Конституційний статус місцевих державних адміністрацій

ПЛАН

1) Вступ.

2) Конституційний статус місцевих державних адміністрацій.

3) Висновки.

1.За Конституцією України державна влада формується, виходячи із принципу розподілу її на законодавчу виконавчу і судову. Цей загальновизнаний у світовій державотворчій практиці принцип обумовлює створення умов для високоефективного функціонування виконавчої влади, визначення чітких конституційних засад її організації, діяльності та структурного удосконалення.

Нині виконавча влада займає особливе місце серед інших гілок державної влади. У процесі її функціонування відбувається реальне втілення у життя законів України, інших нормативно-правових актів.

Вищий органів у системі органів виконавчої влади є Кабінет міністрів України. Виконавча влада поділяється на систему центральних органів виконавчої влади України і на місцеві органи виконавчої влади України.

2.Структурний рівень місцевих органів виконавчо влади представлений в особі обласних і районних державних адміністрацій.

Поняття “адміністрація” (латинською мовою – “управління”). Тому адміністративне право інколи називаю правом управління.

Місцеві державні адміністрації – єдиноначальні органи виконавчої влади, владні повноваження яких реалізують одноособово їх керівники – голови місцевих державних адміністрації.

Голів обласних і районних державних адміністрацій, міст Києва і Севастополя призначає на посаду та звільняє президент та подання Кабінету Міністрів на строк повноважень президента (п.3. ст. 118).

Вони одноособово приймають рішення з питань, що належить до їх компетенції, шляхом видання розпорядження і відповідають за них згідно із законодавством.

Нормативно-правові акти місцевих державних адміністрацій підлягають державній реєстрації у відповідних органах юстиції у встановленому законом порядку і побувають чинності з моменту їх реєстрації.

Рішення голів місцевих державних адміністрацій, що суперечать Конституції і законом України, іншим законодавчим актом, можуть скасувати Президент України, Кабінет Міністрів або голови державної адміністрації вищого рівня.

Місцеві державні адміністрації в межах, встановлених Конституцією та законами України, а також актами Президента України та Кабінету Міністрів України, здійснюють управління сферами суспільного розвитку територій і несуть повну відповідальність за соціально-економічний стан справ у області, районі, містах Києві та Севастополі.

Місцеві державні адміністрації у частині здійснення ними делегованих органами місцевого самоврядування – місцевими радами – повноважень їм підзвітні і підконтрольні. Місцеві державні адміністрації не мають права втручатися у здійснення органами місцевого самоврядування їх владних повноважень.

Місцеві державні адміністрації на відповідній території забезпечують:

1) виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади.

2) Законність і правопорядок: додержання прав і свобод громадян.

3) Виконання державних і регіональних програм соціально-економічного та культурного розвитку, програм охорони довкілля, а в місцях компактного проживання корінних народів і національних менших - також програм їх національно-культурного розвитку.

4) Підготовку та виконання відповідних обласних і районних бюджетів.

5) Звіт про виконання відповідних бюджетів та програм.

6) Взаємодію з органами місцевого самоврядування.

7) Реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень (. Ст 119, розділ VІ).

3.Висновки:

Виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації. Голова місцевих державних адміністрацій при здійсненні своїх повноважень відповівдальні перед Президентом України і Кабінетом Міністрів України, підзвітні та підконтрольні органам виконавчої влади вищого рівня.

Використана література:

З.С. Гладун, .Г. Федчишин “Основи Конституційного Права України” Тернопіль СМП “Аспон”.



Інші реферати на тему «Правознавство»: