Сторінка
5
Ці Правила є обов'язковими для органів із сертифікації послуг з ремонту та технічного обслуговування (ДТЗ)та їх складових (далі - ОС), а також підприємств, установ, організацій та громадян - суб'єктів підприємницькоїдіяльності, які надають послуги, незалежно від форм власності.
Обов'язкову сертифікацію послуг у Системі проводять ОС, що акредитовані в Системі в установленому порядку.
Об'єктами обов'язкової сертифікації в Системі за цими Правилами є послуги з ремонту та технічного обслуговування автомобілів, автобусів, мотоциклів, мопедів, причіпів, напівпричіпів та їх складових, що виконуються на території України.
Перелік послуг, що підлягають обов'язковій сертифікації в Україні, затверджується Держстандартом України.
Обов'язкова сертифікація послуг у Системі проводиться на відповідність обов'язковим вимогам чинних в Україні нормативних документів щодо безпеки життя, здоров'я людей, захисту їх майна та охорони навколишнього природного середовища. Позначення нормативних документів, на відповідність яким проводиться сертифікація, наведені в Переліку послуг, що підлягають обов'язковій сертифікації в Україні.
Послуги підприємства-виробника можуть бути сертифіковані в Системі лише за наявності у нього умов для виконання вимог нормативних документів, на відповідність яким проводиться сертифікація, а саме:
забезпеченість нормативною і технічною документацією, що встановлює вимоги до ремонту та технічного
обслуговування ДТЗ та їх складових;
забезпеченість технологічним обладнанням та інструментом, що передбачені технічною документацією;
наявність засобів вимірювання та випробувального обладнання, що передбачені нормативною і технічноюдокументацією;
виконання вимог Декрету Кабінету Міністрів України від 26.04.93 р. N 40-93 "Про забезпечення єдності вимірювань";
достатність кваліфікації, знань та досвіду персоналу, який виконує роботи та контролює їх якість; - використання для ремонту та технічного обслуговування складових частин та матеріалів, якість і безпека яких підтверджені відповідними сертифікатами.
Порядок проведення обов'язкової сертифікації послуг у Системі передбачає:
подання заявки на сертифікацію;
розгляд заявки та прийняття рішення за нею із зазначенням схеми сертифікації;
обстеження (атестацію) виробництва послуг або оцінку системи якості згідно із зазначеною схемоюсертифікації;
відбір та ідентифікацію зразків ДТЗ та їх складових, що вийшли з ремонту;
перевірку (випробування) зразків ДТЗ та їх складових, що вийшли з ремонту;
аналіз одержаних результатів робіт із сертифікації і прийняття рішення про можливість видачі сертифіката відповідності та укладення ліцензійної угоди;
реєстрацію та видачу сертифіката відповідності;
технічний нагляд за сертифікованими послугами;
інформацію про результати робіт із сертифікації послуг.
Роботи із сертифікації проводяться на договірних засадах. Заявник оплачує всі витрати, пов'язані зпідготовкою та проведенням сертифікації конкретних послуг, включаючи подальший технічний нагляд,та забезпечує умови для проведення цих робіт.
Висновок
Таким чином у даній праці розкрито основні засади ліцензування взагалі і на транспорті (автомобільному), зокрема.
Аналізуючи данну сферу можна виділити бюрократичність і публічність (офіційність) правовідносин, що не завжди відповідають життєвими реаліям у зв’язку із загальними (екноміко-соціальне становище, правова, суспільна культура) і конкретними (організаційний, технічний, моральний стан транспортного комплексу, власність і управління в транспортній сфері) проблемами.
Проте, державна політика у сфері ліцензування і сертифікації спрямована на забезпечення рівності прав, законних інтересів усіх суб'єктів господарювання; захист прав, життя та здоров'я громадян, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави.
Список використаних джерел
1. Закон України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності”
2. Наказ Міністерства транспорту та зв'язку України Про затвердження Положення про ліцензійну картку, яка додається до ліцензії з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі) та до ліцензії з надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі
3. Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі
4. Правила обов'язкової сертифікації послуг з ремонту та технічного обслуговування дорожніх транспортних засобів та їх складових
5. Матеріали офіційного сайту Міністерства транспорту і зв’язку України в Інтернеті