Сторінка
2
В Україні збудовано цифрову автоматизовану мережу міжміського, міжнародного телефонного зв’язку, яка здатна в повній мірі забезпечувати існуючий попит на такого виду послуги з гарантованою якістю.
Оператори всіх форм власності, що працюють на ринку телекомунікацій, щорічно нарощують обсяги послуг не менше як на 30%, і поточного року цей показник перевищить 8 млрд. грн. Частка галузі у ВВП країни досягла майже 5%, тоді як у державах з розвиненою економікою цей показник становить 2—4 відсотки.
Слідування українського ринку телекомунікацій світовим тенденціям розвитку галузей зв’язку свідчить про реалізовані можливості інтелектуального потенціалу науково-технічного ресурсу країни.
Найбільшу частку ринку телекомунікацій займають послуги міжміського, міжнародного телефонного зв’язку — 43%, що їх надають ліцензовані оператори. При цьому слід зазначити, що 95% обсягів цього сегменту ринку займають «Укртелеком» і «Утел». Що і не дивно. Оскільки керівництво ВАТ "Укртелеком" проводить політику розвитку персоналу організації враховуючи всі вимоги сьогодення до вмінь, навичок та знань працівників галузі зв’язку. Про що свідчить тенденція зменшення чисельності робітників та технічних службовців по всіх філіях та центрах організації в масштабах країни. Вивільнення таких працівників є наслідком удосконалення технологій та розширенням вимог до професіоналізму працюючого. В першу чергу сьогодні враховується потенційна здатність до продукування новітніх ідей, креативність мислення стосовно існуючої системи роботи та здатність втілювати у життя новації, швидкість появи яких вимагає наявності абсолютно дешаблонного мислення. Штат працюючих ВАТ "Укртелеком" за звітний 2005 рік змінився у сторону зменшення, на користь збільшення частки професіоналів у складі персоналу організації. Аналогічний процес спостерігається і серед працюючих філії «Утел» ВАТ "Укртелеком". Співставляючи виявлені нами тенденції, ми можемо побачити взаємозв’язок заміни працівників цих організацій на більш професіональних із розширенням частки ринку, яку вони ж обслуговують. Наявність такої тенденції беззаперечно свідчить про першочерговість інтелектуального ресурсу організації для її ж розвитку.
Асортимент послуг, що їх сьогодні пропонують споживачам українські підприємства зв’язку, за глибиною та широтою відповідає потребам сучасного повноцінного члена суспільства. Адже, окрім телефонних послуг українські учасники ринку телекомунікацій надають послуги доступу до свiтової мережi Інтернет, некомутовані виділені канали, ISDN , Frame Relay, таксофони, документальний електрозв'язок, проводове мовлення та ін. Постійне впровадження новацій вимагає високого рівня інтелектуальності організації. І, судячи з постійного оновлення та розширення асортименту пропонованих послуг вітчизняними підприємствами зв’язку, останні мають достатній потенціал та доцільно використовують власний інтелектуальний ресурс.
Першочерговість інтелектуального ресурсу для розвитку підприємств зв’язку визначено також і у нормативному документі «Концепція підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців для галузі зв’язку та сфери інформатизації до 2007 року», затвердженому Державним комітетом зв’язку та інформатизації України 03 лютого 2003 р. Так, серед основних завдань Концепції зазначено: «визначення розвитку політики безперервного навчання, як основи системи підготовки фахівців галузі сучасного рівня», та у розділі «Підготовка фахівців для підгалузі електрозв’язку» вказано, що підготовка фахівців для галузі електрозв’язку повинна включати «інтенсивну підготовку по програмуванню та сучасним інформаційним технологіям».
Отже, макро- та мікро рівні розвитку підприємств зв’язку України збігаються у напрямі нарощування інтелектуального ресурсу, що є першою вимогою до конкурентноздатного, гнучкого сучасного успішного підприємства.
1 2
Інші реферати на тему «Підприємництво»:
Формування цінової стратегії підприємства
Визначення ринкової стратегії підприємства. Характеристика основних джерел формування капіталів підприємства і основних методів фінансування
Фінансові ресурси та фінансовий капітал підприємства
Одноосібні володіння, товариства, корпорації. Їх суть, особливості утворення, сфери та галузі функціонування. Переваги та недоліки різноманітних організаційних форм підприємництва
Спрощена система оподаткування