Сторінка
4
Для виявлення шляхів зниження трудомісткості виготовлення виробів доцільно використовувати функціонально-вартісний аналіз (ФВА), мікроелементні нормативи і методи математичного моделювання з метою оптимальної організації трудових процесів. ФВА дозволяє мінімізувати трудові затрати на виготовлення виробів. Використання економіко-математичних методів і ЕОМ розкриває можливості вирішувати такі задачі, як оптимізація варіантів розподілу і кооперації праці, організація і обслуговування робочих місць, розрахунок норм часу і норм обслуговування.
Висновок
Праця – це свідома доцільна діяльність людей спрямована на створення матеріальних і духовних цінностей, вона є першоосновою і необхідною умовою життя людини і супільства .
Предметом економіки прнаці є доцільність діяльності людей пристворенні матеріальних благ тьа сукупність відносин що складаються між носіями праці об`єктами .суб`єктами праці.
Праця обєднує економічні, соціальні, політичні, культурні елементи.Практичною функцією є формування системи соціально трудових відносин.
Праця – є сукупністю відносин що склалися на різних рівнях економічної системи.вона регулюється організаційними, правовими, психологічними, культурними, таіншими чинниками.Важливим елементом організації раці на підприємстві є організація робочих місць з метою створення на кожному з необхідних умов для високо продуктивної і високоякісної праці при якомога менших фізичних зусиллях і мінімальному нервовому напруженні працівника.
Основним недоліком з раціоналізації робочих місць, що регулярно проводилися в радянський час, був їх формальний характер.Слід врахувати, що в повних умовах немає зайвих коштів для формальних заходів . Основною метою атестації і раціоналізації робочих місць, як і всіх заходів з їх органіації, має бути підвищення ефективності праці та дотримання вимог щодо охорони і безпеки прці.
Список використаної літератури
1. Васильченко В.І. Енергетика ХХІ століття. – К., 2001.
2. Основи енергетики. – К., 1998.
3. Організація праці на виробництві. Посібник / Шелест М.І. – К., 2001.
4. Холл Кэлвин С., Линдсей Гарднер. Менеджмент в энергетике. Пер. с англ. И.Б. Гриншпун. – М.: ЗАО Изд-во ЭКСМО-Пресс, 1999. – 592с.
5. Чмут Т.К. Управління енергетичним підприємством. Навч. посібник. – Харків, 1999. – 358с.