Сторінка
3

Подружнє безпліддя

Дозу препарату підбирають індивідуально залежно від реакції яєчників. Застосовувати МЕНОПУР можна лише під ретельним спостереженням лікаря, щоб у разі необхідності здійснити своєчасну корекцію дози та виявити побічні реакції. Для контролю за ростом та дозріванням фолікулів слід визначати рівень естрадіолу в плазмі крові. Однак у визначенні оптимальної дози препарату і тривалості лікування важлива роль належить ультразвуковому дослідженню (УЗД) яєчників — за допомогою вагінального датчика оцініюють розміри та кількість дозріваючих фолікулів. УЗД необхідно проводити щодня або через день. Останнім часом для прогнозування термінів настання овуляції також використовують допплєрівське дослідження кровотоку в яєчникових та маткових артеріях. Зміни індексу пульсації дають змогу встановити день овуляції без щоденного визначення рівня естрадіолу в плазмі крові.

МЕНОПУР можна призначати не тільки внутрішньом’язово, а й підшкірно, що значно полегшує режим дотримання схеми лікування і дає можливість виконувати ін’єкції самостійно. У жінок лікування, як правило, розпочинають з дози препарату 75–150 МО (1–2 ампули) на добу. За відсутності реакції яєчників дозу поступово підвищують до реєстрації підвищення рівня естрадіолу в плазмі крові або росту фолікулів за даними УЗД. Ця доза залишається такою до моменту, коли концентрація естрадіолу в плазмі крові досягне преовуляторного рівня. При швидкому підвищенні рівня естрадіолу на початку стимуляції дозу препарату потрібно знизити. З метою індукції овуляції через 1–2 дні після останньої ін’єкції лМГ вводять 5000–10 000 МО лХГ одноразово. Для стимуляції сперматогенезу вводять по 1000–3000 МО лХГ 3 рази на тиждень до нормалізації рівня тестостерону в плазмі крові, після цього вводять МЕНОПУР по 75–150 МО 3 рази на тиждень протягом декількох місяців.

У клініці Інституту репродуктивної медицини ми застосовували МЕНОПУР для лікування близько 50 пацієнток з безпліддям і вважаємо перші результати досить обнадійливими. Отже, МЕНОПУР — доступний за ціною препарат з оптимальним співвідношенням ФСГ та ЛГ, високоефективний у «підготовці» яйцеклітин до запліднення in vitro, дарує надію людям, які прагнуть стати батьками.

Список використаної літератури

1. Медична енциклопедія. – М., 2000.

2. Безпліддя подружних пар: в запитаннях і відповідях // Матеріали науково-медичної конференції м.Київ, 2003 р.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Медицина»: